Op. Dr. Gaye Toplu, İstanbul, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Op. Dr. Gaye Toplu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - İstanbul

Meme Protezi, Yüz Estetiği, Abdominoplasti

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Fulya İSTANBUL  Şişli, İstanbul
Fulya

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Gaye Toplu Hakkında

Gaye Toplu Kimdir?

Op. Dr. Gaye Toplu , İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığına başladı. Eğitim dönemi boyunca  farklı ülkelerdeki tanınmış hastanelerde çalıştı.

United Kingtom, Cambridge University Addenbrooke’s Hospitals Plastic Cerrahi kliniğinde dünyanın önde gelen estetik cerrahları ile ameliyatlara katıldı. Özellikle yüz estetiği, meme ve vücut estetiği konularında aktif olarak çalıştı.

NewYork Medical Center, The Cutting Edge Aesthetic Surgery toplantılarında ameliyatlı ve ameliyatsız yüz gençleştirme ile ilgili bilgi ve cerrahi deneyim kazandı.

Berlin de Plastik ve Estetik cerrahi eğitim toplantılarında bulundu.

Vaser ve Lazer Liposuction teknikleri, Saç Ekimi operasyonları yanı sıra Botox, Dolgu, PRP, Mesoterapi enjeksiyonları, Lazer tedavileri , Kimyasal peeling ve Askılama yöntemleri gibi minimal cerrahi prosedürleri uyguladı

PlastikRekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığı sonrası İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümünde çalışmaya başladı.

Rinoplasti, Göz Kapağı Estetiği, Yüz Germe (Endoskopik yüz germe) ve Liposuction (VASER ya da LASER ile) Vücut Şekillendirme prosedürleri, Meme Dikleştirme, Büyütme, Küçültme, Karın Germe, Genital Estetik ameliyatları özel ilgi alanıdır ve kendisi bu konularda uzmandır.

Türkiye’de ilk Genital Laser uygulayıcılarındandır. Özellikle genital gençleştirme, beyazlatma, vajinal sıkılaştırma, üriner inkontinans, labioplasti gibi genital estetik özel ilgi alanlarındandır. Eğitmenlik yapmaktadır.

Vücut şekillendirmede özellikle VASER teknolojisini kullanarak Liposuction operasyonunu gerçekleştirmektedir. Özellikle daha atletik bir görünüm isteyen uygun adaylar için uygulanan “High Definition Liposculpturing” özel ilgi alanlarından biridir. Defalarca Ulusal ve uluslararası eğitim toplantılarında eğitmen olarak bulunmuştur.

Op.Dr.Gaye Toplu’nun ulusal ve uluslararası (SCI-E tarafından taranan dergilerde) yayımlanan birçok makale, bildiri ve posterleri mevcuttur. Kendi branşında son yenilikleri takip etmek amacıyla her yıl ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlara düzenli bir şekilde katılmaktadır.

Türk Plastik, Rekontrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 33. Ulusal Plastik, Rekontrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresi Bildiri Yarışmasına katılmaya hak kazanmış ve “Rinoplasti ameliyatlarında kolumellar bölgeye uygulanan lokal anestezi işleminin nazovagal refleks oluşturması “ bildirisini başarı ile sunmuştur. Ankara Sağlık Bakanlığınca onaylı Acil Kurtarma, İleri Yaşam Desteği, Travma Resusitasyon , Sıvı Tedavisi ve Volüm Replasmanı Crush Sendromu, İşyeri hekimliği sertifikaları, Ankara Yüksek İhtisas Hemodializ ve Şişli Etfal Hastanesi Mikrocerrahi sertifikaları ve deneyimleri mevcuttur.

 

 

 

 

 

 

 

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 04 2009

Tecrübe: 11 yıl 8 ay

Yayınlar

 • Türkseven A, Özçelik D, Çalış M, Toplu G. Periosteal Graft Combined With Platelet-Rich Plasma Enhance the Healing of Bone Defect? An Experimental Study: J Craniofac Surg 2018 Feb 12. doi: 10.1097
 • Türkseven A, Özçelik D, Çalış M, Toplu G. Periosteal Graft Combined With Platelet-Rich Plasma Enhance the Healing of Bone Defect? An Experimental Study: J Craniofac Surg 2018 Feb 12. doi: 10.1097
 • Toplu G. Periosteal Graft Combined With Platelet-Rich Plasma Enhance the Healing of Bone Defect? An Experimental Study: J Craniofac Surg 2018 Feb 12. doi: 10.1097
 • Toplu G. Periosteal Graft Combined With Platelet-Rich Plasma Enhance the Healing of Bone Defect? An Experimental Study: J Craniofac Surg 2018 Feb 12. doi: 10.1097
 • Toplu G, Ozcelik D, Serin M, Erdem H, Topacoglu AT. Derived Stromal Vascular Fraction Increases Osteogenesis in an Experimental Design Zygomatic Bone Defect Model Craniofac Surg 2017 Nov;28(8):2179-2182

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • İngilizce
 • Fransızca
 • Fransızca

Deneyimler

 • İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı
  08 2016 - Şu Anda
 • İstanbul Eğitim Ve Araştırma Hastanesi(S)
  11 2014 - Şu Anda
 • Karaman Devlet Hastanesı
  01 2013 - 11 2014
 • Düzce Üniversitesi Araştırma Ve Uygulama Hastanesi
  04 2009 - 10 2012
 • Cutting Edge: Facial Rejuvenation 2010 Aesthetic SurgeryNEW YORK - USA
  11 2010 - 11 2010

Diplomalar ve Sertifikalar

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Gaye Toplu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.