Op. Dr. Cumhur Esin, İzmir, Genel Cerrahi

Op. Dr. Cumhur Esin

Genel Cerrahi - İzmir

35 yıl mesleki tecrübe

Laparoskopik (kapalı) Cerrahi, Obezite Cerrahisi, Tiroid Hastalıkları (guatr)

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

1391 Sok. Göker Apt. No1/1 K.4 D.8 Alsancak  Konak, İzmir
Op. Dr. Cumhur Esin Özel Muaynehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretli) İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Cumhur Esin Kimdir?

Op. Dr. Cumhur ESİN, 1962 yılında İzmir'de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 1987 - 1991 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaparak Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

1991 Yılında Türk Kanser ve Savaş Kurumu Araştırma Ödülü almış olan Op. Dr. Cumhur ESİN, 1992 yılında New York Month Sinai Hospital’da Laparoskopik Cerrahi üzerine observer olarak çalışmalarda bulunmuş, 1992-1996 yıllarında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başasistan, 1996-2017 yılları arasında İzmir Alsancak Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev almıştır.

Cerrahi operasyonlarda kolaylık sağlayan bir aletin yapılması projesi olan ‘Bir parçalayıcı’ buluşunun patentini ekibindeki Op. Dr. Cumhur Esin, Op. Dr. Cemal Kara, Op. Dr. Erdal Aktan, Yrd. Doç. Dr. Aykut Soyder, Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz ile birlikte Gaziantep Üniversitesi’ne bağışlayan İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ, “Buluşumuz, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Buluş Fuarı’nda gümüş madalya kazandı ve çok sevindik. Dünyada benzeri olmayan bu alet cerrahi bilimine hizmet edecek. Bir sonraki aşama aletin üretilmesi ve ihraç edilmesi. Bu sayede Türkiye ekonomisine katkı sağlaması mümkün olacak. Bugün burada “Bir parçalayıcı” adlı buluş Gaziantep Üniversitesine bağışlandı. Buluşumuzdan bize düşecek pay Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine burs olarak verilecek. Ayrıca bireysel olarak buluşu Op. Dr. Cemal Kara’ya ait olan ve Gaziantep Üniversitesi’ne bağışladığımız Laparoskopik Torbalı Taş Toplama Pensi buluşunun patentinden elde edilecek gelir de yine öğrencilere burs olarak verilecek” dedi.

Op. Dr. Cumhur ESİN, evli ve bir çocuk babası olup mesleki çalışmalarına İzmir'de bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07 1985

Yabancı Diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • Özel muaynehane
  04 2017 - Şu Anda
 • Nevval Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi
  04 1996 - 03 2017
 • İzmir Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi
  02 1986 - 04 1996
 • Sağlık Bakanlığı Samsun Tekkeköy Sağlık Ocağı
  07 1985 - 02 1986

Ödüller

 • Türk Kanser Araştırma Ve Savaş Kurumu Araştırma Ödülü (09.06.1991)
 • İstanbul Uluslar Arası Buluş Fuarı Gümüş Madalya (06.07.2015)

Fotoğraflar

Anlaşmalı Kurumlar

 • Ak Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Türkiye İş Bankası
 • Vakıfbank

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ak..

Cumhur Esin sayesinde ameliyat olmaktan kurtuldum. Reflü şikayeti yüzünden bir çok doktora gittim ama hepsi ameliyat ameliyat gerek yok ilaç tedavisine dedi ama doktor Cumhur Esen ilaç ile tedavinin mümkün olacağını ameliyatın son çare olduğunu söyledi. Cumhur Esin'in başından savma gibi hareketlerde bulunmaması hasta ile ilgili olması çok hoşuma gitti. Cumhur Esin ile belirli süreli bir tedaviye başladık. İlk başlarda sanki bir etki etmeyecek gibi geldi ama Cumhur Esin tedavinin sonlanmasını beklememiz gerektiğini tedavi bitmeden kesin sonuçlar elde edemeyeceğimizi belirtti. Cumhur Esin'e güvenim tamdı ama tabiki içimde de bir korku vardı galiba cidden ameliyat olmam gerekecek diye. Cumhur hocaya güvenmenin sonucu çok güzel bir şekilde aldım ve reflü tedavim olumlu sonuçlandı tabiki bu reflünün tekrarlamayacağı anlamına gelmiyor ama artık iş biraz dikkat etmeye kalmıştı. Cumhur Esin'in yönlendirmeleri ile reflümü azdırmayacak bir beslenme düzenine geçiş yaptım ve şuan gayet sağlıklıyım. 25-05-2016

em..

Guatr ameliyatımı yapan doktor Cumhur Esin'e teşekkür ediyorum. İlk gittiğimde Cumhur Esin hakkında bir araştırmam yoktu ama o kadar ilgili bir doktor ki hemen ısınıyor ve güveniyorsunuz. Yutkunma sıkıntısı ile gitmiştim Cumhur Esin hemen ultrason ile kontrol etti kan tahlili istedi sorunumuzun ne olduğunu net olarak saptanmadan önce beni hiç korkutmadı. Sonuçlarım doğrultusunda ilaç tedavisine başlamak için biraz geç kalındığını ve ameliyat olmam gerektiğini öğrendim. Cumhur Esin bana konu hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra ben kararımı verip geri dönüş yaptım ve ameliyat tarihini kararlaştırdık. Şuan ameliyatımın üstünden 2 yıl geçti hala düzenli kontrollerime giderim doktor Cumhur Esin'de her zaman ki gibi sıcak kanlı davranışları ile benimle ilgilenir. 02-02-2016

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Cumhur Esin tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Troid kisti

  Doktor bey mrb benim sorum su:sağ lob 40x15x16mm sol lob 42x14x17 mm isthmus2mm olarak ölculmusur sol lob orta bolum posteriorda 10mm solid ve kistik kompantne olan niks yapida nodul izlendi.sol lob orta posteriorda 7mm boyutnda solid nodul izlendi kanlanma artisi izlenmedi kötu bisey varmi sintigra... devamı

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Cumhur Esin

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Safra kesesi ameliyatı sonrasi bulanti

  Hocam 2 hafta önce safra kesesi ameliyati oldum. taburcu olduktan sonra midem bulantilarim sürekli devam etti ve karnimin sol alt tarafında şişkinlik hissi var, bu normalmidir ?

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. Cumhur Esin

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Ekibim

Ali Doğan Bozdağ Prof. Dr. 32 yıllık mesleki tecrübe
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.