Op. Dr. Alper Mete Uğurlu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - İstanbul

Dudak Estetiği, Boyun Germe, Rinoplasti

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Harbiye Mah. Abdi İpekçi Caddesi No:29 Atid Apt. K:2 D:3 Nişantaşı  Şişli, İstanbul
Op.Dr. Alper Mete Uğurlu Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Servis Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit

Alper Mete Uğurlu Hakkında

Alper Mete Uğurlu Kimdir?

Op. Dr. Alper Mete UĞURLU, 17 şubat 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara’nın köklü okullarından olan Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversite sınavında yüksek başarı göstererek Gazi Üniversitesi Tıp fakültesinde 2001 senesinde tıp eğitimine başladı. 2007 yılında TUS sınavında Türkiye derecesi yaparak Türkiye’nin ilk kurulan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniği olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) uzmanlık eğitimine başladı.

Asistanlığı sırasından plastik cerrahi alanında maksillofasyal cerrahi (çene yüz cerrahisi), Meme Rekonstrüksiyonu ve Estetiği, Mikrocerrahi, Yüz Rekonstrüksiyonları ve Estetiği, Baş-Boyun tümörleri, vücut şekillendirme ile ilgili 1500’den fazla ameliyatta operatörlük ve asistanlık yaptı. 2 yıl aynı klinikte bulunan El Cerrahisi bölümünde çalışan Dr.Alper, el yaralanamaları, uzuv kopmaları, sinir felçlerinde kas transferleri, Brakial Pleksus yaralanmalarında sinir transferleri ile ilgili birçok ameliyata katıldı.

2012 yılında “The effects of limited adventitiectomy on vascular anastomosis; an experimental study” adlı tez çalışması ile uzmanlık diplomasına hak kazandı. Bu çalışma “J Plast Surg Hand Surg” de yayınlanmıştır. Temel Mikrocerrahi eğitimi için Zurich Üniversitesin’de büyük türk cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil’in kurduğu Mikrocerrahi kurslarına katıldı. 2009 yılında Mikrocerrahinin en önemli konularından olan mikro damar anastomozlarını kolaylaştırmak için yeni bir cerrahi alet geliştiren ekipte yer aldı ve buluş saygın dergilerden “Microsurgery”’de yayın olarak yer aldı( A new approximator used in microvascular anastomosis).

Yüz kırıklarında yaptığı çalışmaları ağır yüz kırıklarına küçük kesiler ile yaklaşım adlı makalede (Minimally invasive approaches in severe pansfacial fractures) yayınladı. Bu çalışmaya birçok makalade atıfta bulunulmuştur. Özellikle ikincil burun ameliyatlarında kolay bir şekilde temporal fasya ve kulak kıkırdağı almak için yeni bir teknik geliştirdi ve bu teknik Endoscopy-Assisted Single-Incision Technique to Harvest the Conchal Cartilage and Temporal Fascia Simultaneously by Using Phaco Slit Knife adı ile Journal of Craniofac Surgery dergisinde yayınlandı. Dr Alper artan kilo problemleri ve kilo verme sonrasında oluşan sarkmalar için yapılan postbariatrik cerrahi konusunda yoğun çalışmalarda bulunmaktadır.

Op. Dr. Alper Mete UĞURLU, mesleki çalışmalarına Nişantaşın'da bulunan özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11 2007

Tecrübe: 10 yıl 1 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı
  08 2016 - 12 2017
 • İstanbul Haseki Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı
  12 2014 - 05 2016
 • Bandırma Devlet Hastanesi
  01 2013 - 12 2014
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
  11 2007 - 11 2012
İlgilendiği Hastalıklar
 • Dudak Estetiği
 • Boyun Germe
 • Rinoplasti
 • Yüz Germe
 • Göz Kapağı
Tedaviler
 • Göz kapağı germe
 • Kepçe Kulak Ameliyatı
 • Kaş kaldırma kozmetik cerrahisi
 • Kaş kaldırma botoksu
 • Karın germe - abdominoplasty (tummy tuck)(liposakşın)
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar
Hobiler
 • Kitap okumak
 • Seyahat

Alper Mete Uğurlu Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ge..lınç
Zamanlama
İlgi
Ortam

Dalının her alanında muhteşem başarılı işler çıkardığına kendim ve yakınlarım adına güvence verebilirim. Kesinlikle doğru bir hekim, doğru ekip, doğru adres. ? (kendinizi evinizde ya da bir dost ortamında hissettiriyor olmaları da yadsınamaz bir gerçek) 10-10-2018

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Ekibim

Tuğba Atılganer Estetisyen 4 yıllık mesleki tecrübe

Sıkça Sorulan Sorular

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu kimdir , telefon numarası nedir?
Op. Dr. A Uğurlu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu için nasıl randevu alabilirim?
Op. Dr. A Uğurlu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Op. Dr. Alper Mete Uğurlu Op.Dr. Alper Mete Uğurlu Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Op. Dr. Alper Mete Uğurlu Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, uzmanıdır. Göz kapağı germe, Kepçe Kulak Ameliyatı, Kaş kaldırma kozmetik cerrahisi, Kaş kaldırma botoksu, Karın germe - abdominoplasty (tummy tuck)(liposakşın), İzsiz meme büyütme, Işık dolgusu, Güçlendirme mamoplasti(meme büyütme), Göz altı morlukların giderilmesi, Kepçe kulak estetiği alanlarında hizmet veriyor ve Dudak Estetiği, Boyun Germe, Rinoplasti, Yüz Germe, Göz Kapağı hastalıkları konusunda çalışıyor.

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Op. Dr. Alper Mete Uğurlu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Op. Dr. A Uğurlu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Op. Dr. Alper Mete Uğurlu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Op. Dr. A Uğurlu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.