Op. Dr. Ali Yılmaz

Ortopedi ve Travmatoloji - Mersin
5.0

Adenit, Kalça Kireçlenmesi Ve Tedavisi, Skolyoz

5.0

“Şubat ayında babamın geçirdiği bi motor kazası yüzünden omzunda çıkık meydana geldi. Tabii biz bunun...” Devamı

Op. Dr. Ali Yılmaz

Op. Dr. Ali YILMAZ, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1997 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasına ise, yine aynı fakülte de başlamış 2000 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Tramatoloji Kliniği'ne geçerek 2005 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında İzmir Mevki Asker Hastanesi, İzmir El - Mikrocerrahi Ortopedi ve Travmatoloji Hastanesi, Kapadokya Özel Versa Hastanesi, Tarsus Medical Park Hastanesi, Tarsus İdman Yurdu Futbol Klübü,  Mersin Büyükşehir Belediye Spor Klübü gibi bir çok yerde görev yapmış olan Op. Dr. Ali YILMAZ, mesleki çalışmalarına şu an Özel Mersin Sistem Tıp Hastanesi'nde devam etmektedir.

Özel Mersin Sistem Tıp Hastanesi
Kültür Mahallesi, No:, Atatürk Cd. No:66, 33010 Akdeniz/Mersin
Hizmetler
Diz artroplastisi Kırık cerrahisi - tedavisi Kalça artroskopisi Fitoterapi Elle fizik tedavi Devamı

Hakkında

Op. Dr. Ali YILMAZ, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1997 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasına ise, yine aynı fakülte de başlamış 2000 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Tramatoloji Kliniği'ne geçerek 2005 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında İzmir Mevki Asker Hastanesi, İzmir El - Mikrocerrahi Ortopedi ve Travmatoloji Hastanesi, Kapadokya Özel Versa Hastanesi, Tarsus Medical Park Hastanesi, Tarsus İdman Yurdu Futbol Klübü,  Mersin Büyükşehir Belediye Spor Klübü gibi bir çok yerde görev yapmış olan Op. Dr. Ali YILMAZ, mesleki çalışmalarına şu an Özel Mersin Sistem Tıp Hastanesi'nde devam etmektedir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Adenit Kalça Kireçlenmesi Ve Tedavisi Skolyoz Gonartroz (dizde kireçlenme, sıvı kaybı) Menisküs Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ZG
Zuh*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Şubat ayında babamın geçirdiği bi motor kazası yüzünden omzunda çıkık meydana geldi. Tabii biz bunun çıkık olduğunu kazadan iki ay sonra farkettik. Çünkü gittiğimiz ilk doktor bu durumu farketmedi ve biz sürekli ağrı kesicilerle kas gevşeticilerle o sürecin geçmesini bekledik. Babam sağ omzunu ve kolunu hiçbir şekilde kullanamıyordu. Yemek yemek için elini ağzına bile götüremeyecek durumdaydı. Biz de artık başka doktor arayışına girdik. Çok fazla doktora göründü babam. Ve hepsinin ortak söylediği şey ameliyat olacağı ve protez takılacağıydı. Üzerinden iki ay zaman geçmesinden dolayı tek çözümün bu olacağını söylediler. Ve ameliyat sonunda eskisi gibi kullanamayacağını sadece temel ihtiyaçlarını gidececek düzeyde bir iyileşme olacağını söylediler. En son bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine doktor Ali beye ulaştık. Ali bey proteze şu an için ihtiyaç olmadığını, çıkığın ve yuvasında olan hasarın o seviyede olmadığını söyledi bize. Ameliyata karar verdik. Ameliyat öncesinde ve sonrasında o kadar ilgili o kadar bizden biri gibi davrandı ki Ali bey. Zor bir ameliyattı çünkü normalin aksine babamdaki çıkık arkaya doğruydu. Çok güzel ve başarılı bir ameliyat ve iyileşme süreci geçirdi babam. Şu an fizik tedavi sürecinde olmasına rağmen yemeğini kendi yiyebiliyor kıyafetlerini kendi giyebiliyor bütün ihtiyaçlarını kendi başına karşılayabiliyor. Biz bu derece bir iyileşme yaşayacağına ihtimal bile vermemiştik. Önceki doktorlar gözümüzü bayağı korkutmuştu ama Ali bey sayesinde hiçbiri olmadı. Tavrıyla, hastaya olan yaklaşımıyla ve çok net oluşuyla en başından beri hep güvendik ve içimiz bir rahat şekilde gittik. Ali hocama ailecek çok minnettarız. İyi ki tanımışız iyi ki babamı ona emanet etmişiz. Allah razı olsun çok teşekkür ediyoruz hocam.

PT
Pak*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Merhaba ben Pakize Türkkan Ali beyi bu site sayesinde buldum senelerdir parmağımda geçmeyen bir ağrı vardı gitmediğim bölüm doktor kalmadı ortapediye gittim nöroloji ye gönderdi nöroloji kardiyoloji ye gönderdi durdu ağrılarım dayanılmaz bir hal aldı en sonunda Ali bey ile tanıştık daha muayene sırasında şikayetlerimi anlatırken tehsişi koydu daha sonra gerekli tetkiklerle kesinleştirdi parmağımda glomus tümörü varmış ameliyat ile tümörleri aldı parmağım şuan iyileşme sürecinde ama ameliyat ettiği ilk günden bu yana kendisine teşekkür ve dua ederim çok bilgili bir hekim hem hekimlik konusunda hem insanlık konusunda gözü kapalı gidebilirsiniz Mersinde Ali bey üzerine ortopedide doktor tanımıyorum güler yüzlü anlayışlı sevecen tavrı ile muayene çok keyifli geçiyor tekrar tekrar söylüyorum bilgisine hekimliğine insanlığına tavrına doktorluk deneyimine Mersin de üzerine tanımam çok ama çok teşekkür ederim hocam iyiki varsınız iyi ki sizinle yollarımız kesişti beni bu ağrılardan kurtardınız hakkınızı helal edin

MG
Met*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

2016 Kasım ayında Halı saha maçında ön çarpraz bağlarımı kopardığımda tavsiye üzerine tanıştık Ali Hocamla. Yoğun çalışma tempomdan dolayı ameliyatta kararsızım ancak hocamın şu lafıyla ameliyata karar verdim: 5 gün içinde arabanın debrayajına basıp işine gidebileceksin" dedi. Ve 4. Gün tekrardAn işe dönebildim. Teşekkürler Ali YILMAZ ?

HE
Hal*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Merhaba doktorsitesi okurları 1 Yıl önce halı saha da ters hareket sonucu ön çapraz bağım koptu mr çekildi bakıldı ve yanlış bir tedavi söylendi fazla spor yapmıyorsam sorun çıkarmayacağını hayatıma böyle devam ede bileceğim söylendi tabi o ara fazla sıkıntı çıkarmadığı için 1 hafta sonra ayağımı kullandığım için önemsemedim doğru dediklerini uyguladım tabi zaman geçtikçe sorunlar oldu ayağım da güvensizlik bir boşluk hissi ve aşırı soğuk bir yerde sanki ilk koptuğu ana dönüyor gibiydi ağrı sızı vaktim yoktu ameliyat olmaktan korkuyordum ve araştırmalarım da 6 ay iyileşme süreci bu kötü benim için 6 ay uzun bir süre geldi ve erteledim mayıs bu yıl nisan ayının sonların da normal düz koşarken ayağım birden boşa geldi ve menisküs yırtıldı ayağımı ne tam bir şekil de düz yapa biliyor nede büke biliyordum 1 hafta o şekil de kaldım ve bu süre için de araştırma yapıyorum mersin içi doktor arıyorum ali hocamı burada değerlendirmelere bakarak buldum insanların görüşleri etkiledi beni ve en azından bir muayne olmak istedim ve iyi ki olmuşum 7 mayıs 2019 da ameliyat oldum ön çapraz bağım dikildi kopan menisküs parçası diz kapağının altına girmiş ali hocam temizlemeyi uygun gördü ve bitti ameliyattan sonra narkoz etkisi geçti ve ben direk ayağa kalktım ağrı sızı sorarsanız o kadar abartı bir ağrım sızım olmadı hiç çok hafif derece de oldu kısa bir süre de geçti onlar ben ilk günden beri yürüyorum ki Ali hocamın yanına yarım bükülü ve basılamayan bir dizle geldim ve hiçbir sıkıntım yok ali hocama buradan da çok teşekkür ederim kısa bir süre de günlük yaşantıma döndüm iyi ki burada yazılanları okuyup gelmişim diyorum bütün görüşlerini yazan kişilere de teşekkür ederim ali hocayı bir nevi bulma mı sağladınız Biraz uzun oldu söylemek istediğim çok şey var aslında ama bu kadar yeterlidir sanırım Ali hocayı bilmiyorsanız en azından bir muayene olun inanın pişman olmayacaksınız.

AK
Ari*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Oğlum Ali osman Karakoç un diz kapağı devamlı kayma yapıyordu normal yürüyüş te bile diz kapağı şişiyor yüremiyecek duruma geliyordu Nevşehirde doktorlar çok zor ve özelliki bir amaliyat dediler bizde bu işte profesyonel bir doktor arayışına girdim mersinde Ali Yımaz hocamı çok önerdiler hocam muayene etti amaliyeta karar verdi .Altı ay önce amaliyat oldu Allaha çok şükür ki oğlum sağlığına kavuştu şimdi normal hayata döndü sporunu çok rahat bir şekilde yapıyor Dr Ali Yılmaz hocama çok çok teşekkür ederim

İE
İzz*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Artroskopi ameliyatı oldum. Menisküs yırtılması oldu spor yaparken. Sonra Mersin çevresindeki ortopedi doktorlarını araştırdım ve Ali Hoca çok bilindik bir hoca Mersinde reklamını yapmaya gerek yok zaten ama size başımdan geçenleri paylaşmak istiyorum. Muayene oldum emar çekildi sonra iç menisküs yırtığı vardı zaten 7 aydır uğraşıyorum fizik tedavi gördüm ama hak getire ağrısı geçmiyor. Hocama söyledim durumu izah ettim bu menisküsü Artroskopi yöntemi ile yani milimlik delikler açarak onu onarmamız gerekiyor dedi aklımdaki tüm soruları giderdi. Sonra ertesi gün ameliyat için hastaneye geldim hazırlık yapıldı. Ameliyat için ameliyathaneye götürüldüm sandalyeyle basıyorum üstüne ama yinede sandalyeye taşınmak havalı bir şey olsa gerek birinin sizi ittirmesi ben sevdim yani en azından :). Hasta bakıcı götürdü ameliyathaneye. Anestezi doktoru geldi belden aşağınızı uyuşturdu korktum sonuçta iğne yani kimse seve seve yapmaz :) ama mecbur belden aşağınız uyuşması gerek ameliyat için. Herkes o kadar ilgili ki zaten gülüyorsunuz ameliyat esanasında ya da ben çok rahattım bilmiyorum. Kendimi ameliyat esnasında bir yabancı gibi değilde Ali abilere çay içmeye gelmişiz gibi öyle bir ortam vardı :). Doktor siz isterseniz zaten kameradan size ne yaptığını gösteriyor. Ameliyat bitti zaten kısa sürüyor korku olmuyor zaten size mutluluk hormonu veriyorlar ameliyattan önce zaten orada polyanna oluyorsunuz :). Ameliyatı oldum odama çıkardılar sedyeyle belden aşağım uyuşuk olduğu için. Ali hocam sonra sizi kontrole geliyor odanıza ve hep güler yüzlü zaten görünce sizde anlıyacaksınız. Uyuşukluğum geçince hastaneden yürüyerek çıktım ve hiç ağrım yoktu. İlaçta kullanıyorsunuz zaten ameliyat sonrası 1 hafta. Açıkçası beklediğimden daha iyi çıktı ağrım sızım oldu mu oldu sonuçta ameliyat yani ama o menisküs ağrısı yerine bir kaç gün bunu çekerim daha iyi. Ameliyat olalı 2 hafta oldu bacağımı istediğim gibi kullanıyorum herhangi bir hareket kısıtlamam yok. Ali hoca zaten sürekli ilgili nasıl oldun diye kendisi arayıp soruyor. Telefonlarımı açıyor o anda meşgulse size sonra geri dönüyor. Telefonu kapalıydı aradığımda büyük ihtimal telefonu açınca gördü aradığımı kim aramıştan hemen geri dönüş yaptı. Çok ilgili emin olun pişman olmicaksınız. Herkes size ameliyat son çare diyebilir onları dinledim 7 ay ağrı çektim boşu boşuna. Siz siz olun sağlığınızı güvenilir hekimlere tanınmış hekimlere emanet edin. Ben çok iyi durumdayım yürüyorum, koşuyorum en önemliside hareket kısıtlaman yok ve sosyal aktiviteme rahatça devam edebiliyorum. Teşekürler Ali hocam ben kimseye görüş belirtmedim bu zamana bir doktora ama Ali hoca başka. Sezarın hakkını sezara vermek gerek derler ya Ali hoca bu iyi görüşleri sonuna kadar hak ediyor.

TK
TC *** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Merhaba eşim profesyonel futbolcu işitme engelliler spor kulübünde geçmişte milli futbolculukta yapmış bir müsabakada çapraz bağları koptu birkaç doktora gittik iğneler ilaçlarla yanlış tedavi uyguladılar daha sonrasında Ali doktorumuzu tavsiye ettiler .kendisi muayene sonucunda ameliyat olmasına karar verdi 2016 tarihinde ameliyat olduk bu süreçte bize çok yardımcı oldu ilgi alakası mükemmel gece gündüz demeden telefonlarımıza geri dönüş yaptı yaklaşık 6 ile 8 ay arasında iyileşti ve 1 yıl içerisinde sıkı bir egzersiz programı antremanlarla futbol hayatına geri döndü.Yaklaşık 1 yada 2 yıl sonra yine aynı kulupte sporcu olan YEĞENİMDE bizim tavsiyelerimizle ameliyat oldu 2.kez kendisi ile iletişim halinde olduk çok memnun kaldık destekleri ilgi ve alakası için minnettarız.

ST
Sin*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Ben prefesyonel olarak futbol oynuyorum ön çapraz bağım koptu maçta ameliyat için Ali hocayı önerdiler.Ameliyatımı Ali hocada oldum gayet başarılı geçti .daha önce ön çapraz bağ ameliyatı olan arkadaşlarım 2 hafta yataktan çıkamazken ben 2. Gün yürümeye başladım 10. Gün ise sağlıklı bir insan gibi yürümeye başladım. Mersinde tek geçerim Ali hocayı herkese de tavsiye ederim tekrardan çokteşekkürler hocam ?

Abd*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

5 ay once gittiğim doktorlar ön çapraz bağlarımın koptuğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Mersinde cok arastirdim ve Arkadaşlarim bana Ali Bey'i tavsiye ettiler. Ve bir gün yanına muayene olmak için gittim, kapıdan ilk girdiğim andaki sıcak kanlılığı ve guler yuzuyle olmasi bile bana moral verdi. Mr çekip menuskus ve on çapraz bağ yırtığımın olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Konuşmaları zaten insanın üzerindeki korkuyu atıyor. Ali Hocam ile ameliyata karar verip 3/ 3.5 saatlik bir ameliyat sonucunda ben Ali Bey'in sayesinde ben daha 3/4 günün sonunda çok şükür yurumeye basladim. Ali hocam ozellikle Menuskus tamirati amaliyatinda bence Mersinde bi numara, ben ameliyat oldum cok memnum kaldim. Ameliyattan sonra ariyor surekli ilgileniyordu. hocamdan Allah razı olsun herşey için çok teşekkür ederim.

UA
Umu*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Merhabalar, bir kaza sonucu topuk kemiğim parçalandı. Benim için, çok sıkıntılı bir süreçti. Ama hocamın ilgi ve alakası sayesinde 2 ay gibi kısa bir sürede yürümeye başladım. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler. Saygılılarımla.

Sık Sorulan Sorular

Op. Dr. Ali Yılmaz ile nasıl iletişime geçerim?

Op. Dr. Ali Yılmaz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Op. Dr. Ali Yılmaz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Op. Dr. Ali Yılmaz Özel Mersin Sistem Tıp Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Op. Dr. Ali Yılmaz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Op. Dr. Ali Yılmaz Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Adenit, Kalça Kireçlenmesi Ve Tedavisi, Skolyoz alanlarında hizmet veriyor ve Diz artroplastisi, Kırık cerrahisi - tedavisi, Kalça artroskopisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube