x
Etiketler \ Y \

yutkunma problemi

Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK

'Çiftlerin cinsel hayatını kabusa çeviren vaginismus probleminin tedavisi mümkün', Cinsel ilişki esnasında kadının istemsiz olarak bedenini ve vagina kaslarını kasması sonucu cinsel ilişkiye girememehaline... Devamı »

Dt. Okay EREN

Ağız bakımının önem kazandığı bu günlerde diş macunu markaları ve ağız bakımı sektörünün ülkemize daha çok yatırım yaptığını görmekteyiz. Ama almamız gereken daha çok yol var. Eğitim konusunda ilk görev... Devamı »

Fzt. Metin İÇLİ

Teknolojinin gelişmesiyle beraber insan hayatı da aynı oranda hareketsizleşiyor. İnsanlar teknolojinin bu kadar hayatımızın içerisine girmediği çağlarda kendi işlerini kendileri görüyordu. Üretim daha... Devamı »

Doç. Dr. Özgül AKIN ŞENKAL

Yemek yemek doğduğumuz ilk andan itibaren yürüttüğümüz doğal bir fonksiyondur. Bebeklerde de anne sütü ile başlayan beslenme 6. Aydan sonra ek gıdaların eklenmesi ile çeşitlenmeye başlamaktadır. Bebeğin... Devamı »

Dyt. Perihan ÇİÇEK

Uyku Nedir? Uyku beynin bir fonksiyonudur. Hiçbir hayati organın tamamen durmadan, hatta belli beyin bölümlerinin daha fazla çalışırken, vücudun diğer bölümlerinin istirahate sevk edildiği bir haldir.... Devamı »

Prof. Dr. Ercan Mustafa AYGEN

Fertilite gebe kalabilme ve doğurabilme kapasitesi olarak tanımlanırken infertilite tanımı ise düzenli cinsel ilişkiye rağmen 1 yıl içinde... Devamı »

Uzm. Psk. Dilek ÇELEBİ ÇELİK

"Hep beni mi buluyor tüm sorunlu insanlar!"şikayetini neredeyse tüm insanlardan sık sık duyarız. Ya insanlar bizi yanlış anlar ya da biz onları ve ardından yine o kısır döngü:iletişim problemi... Aslında... Devamı »

Dyt. Hakan Han URAL

Çocukluk gelişimin hat safhada yaşandığı bir dönemi kapsamaktadır. Bu süreç içerisinde zaman zaman kilo artışı boy uzamasının önüne geçebilir bu çok normal bir süreçtir. Yetişkinlik döneminden farklı olarak... Devamı »

Psk. Emine SOYBAY

“Benim bağlanma sorunum var.” günümüzde çok sık duyduğumuz bir cümle haline geldi. Kişiler ilişkilerinde yaşadıklarını sorunları, birbirlerine olan değişken tutumlarını bağlanma sorunu olarak görmeye başlamış... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Kadın infertilitesinin en sık sebeplerindendir, aynı zamanda da doğru bir tedavi ile başarı şansının en yüksek olduğu gruptur. Genellikle kadınlar adet düzensizliği veya adet olamama şikayeti ile gelirler.... Devamı »

Op. Dr. İlker MANAVBAŞI

Tıptaki son gelişmeler, estetik operasyonlar hakkında yaşanan endişeleri ve kulaktan dolma yanlış bilgileri efsaneye dönüştürüyor. Burun ameliyatı sonrası burun düşer mi? Ameliyat sonrası gözlük takılır... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Anne-Baba Obez Çocuğunu Genellikle Sağlıklı Görüyor Obez çocukların anne-babaları çocuklarını sağlıksız olarak değerlendirmiyor ve aşırı kilonun ya da hareketsizliğin sağlık açısından getireceği... Devamı »

Op. Dr. Hakan KAYA

İDRAR KAÇIRMA SORUNU Böbreklerde oluşan idrar, böbreklerle idrar torbası arasında bulunan borular sayesinde idrar torbasına aktarılır ve burada depolanır. Depolanan idrar miktarı belli bir aşamaya... Devamı »

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

Cinsel isteksizlik nedir? Cinsel isteksizlik veya cinsel soğukluk, sürekli olarak ya da yineleyici bir biçimde, cinsel fantezilerin ve cinsel etkinlikte bulunma isteğinin az olması veya hiç olmamasıdır.... Devamı »

Psk. Eda GÖKDUMAN

Anne –babalar çocuklarının ders başarısı ve öğrenme becerilerinde belirgin problemlerle sıklıkla karşılaşmaktadır. Çocuk; belirli alanlarda belirgin bir yetersizlik gösterdiği tespit edildiğinde bir uzmandan... Devamı »

Op. Dr. Ümit FİLİZ

Kulak estetik girişimleri en sık kulak boyutunu küçültme ya da kepçe kulak durumunu düzeltmek amacıyla yapılır. Kulak kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna "kepçe kulak" adı... Devamı »

Uzm. Dyt. Hande SEVEN AVUK

Mide problemleri yaygın görülen ve bireyin yaşam kalitesini ciddi şekilde bozan sağlık sorunlarıdır. Midede ağrı, yanma, gaz hissi, ağıza acı bir tat oluşumu vb. belirtileri hemen hemen... Devamı »

Prof. Dr. Turan USLU

İktidarsızlık Nedir? Sertleşme bozukluğu gittikçe hakkında daha fazla bahsedilen bir konu haline gelmektedir. Bunun temel olarak iki sebebi var. Nüfusun yaşlanması, diyabet, stres, depresyon, obezite,... Devamı »

Uzm. Dt. Burak ÖNER

Bu konuyu soru -cevap şeklinde aydınlatalım isterseniz... 20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli midir? Tabii ki hayır. Ama genellikle karşımıza çıkan tablo, ağrı içindeki bir hastanın ,şişmiş ve iltihaplanmış... Devamı »

Uzm. Psk. Özge Merve TÜRK

Yeme sorunu yaşayan bir ailede bu sorun biyolojik bir temeli yoksa sadece yemek yeme sorunu değildir... Anne ve babayı yönetmeye çalışan ‘tümgüçlü’çocuklar evdeki tüm kuralları belirlemeye çalışmakta... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 33 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 63640 kayıt bulundu.