x
Etiketler \ U \

uv darlık nedir

Uzm. Dr. Sevin KARALAR

Sigara nefes darlığına yol açar mı? Sigara nefes darlığına yol açar. KOAH dediğimiz ‘uzun süredir bronşlarda tıkanmaya neden olan bir hastalık’ şeklinde tanımladığımız kronik tıkayıcı akciğer hastalığının... Devamı »

Op. Dr. Bahattin UÇAR

Tıpta lomber spinal stenoz denilen kanal darlığı omuriliği çevreleyen kemik ve bağ dokusu kireçlenmesiyle omuriliğe bası oluşması olayıdır. Genellikle 55 yaş üstünde görülür. Bayanlarda erkeklere göre... Devamı »

Op. Dr. Özer KAVALCIOĞLU

Güneşin tadını doyasıya çıkarttığımız şu günlerde, sağlığımızı tehlike altına atıyor olabiliriz. Çünkü çok fazla UV ışınına maruz kalmak, katarakta ve göz kanserine yakalanma riskini artırıyor. Mutluluk... Devamı »

Prof. Dr. Çetin KARACA

DARLIKLAR NEDEN OLUŞUR? Sindirim kanalımızda çeşitli sebeplerle darlıklar meydana gelebilir: -Hastalıklar -Geçirilmiş ameliyatlar -Radyasyon tedavisi darlıklara sebep olabilmektedir. DARLIKLAR... Devamı »

Op. Dr. Kerem BIKMAZ

Omurlar, belimizi oluşturan kemiklerdir. Omurga kanalı omurların arasından geçer ve bacakların gücünü ve hissini sağlayan sinirleri içerir. Omurlar arasında diskler ve omurganın faset eklemleri bulunur. Yaşlandıkça,... Devamı »

Prof. Dr. Semih KESKİL

Omurilik ve omurilikten çıkan sinirlerin omur kemikleri içinde seyrettiği kanala spinal kanal denir. Omurgada boyun, göğüs, bel ve sakral bölge olmak üzere 4 ayrı omur grubu vardır. Omurilik kanal daralması... Devamı »

Op. Dr. Güncel ÖZTÜRK

Nefes Darlığı Septorinoplasti (Burundan solunum zorluğu ve Burun Estetiği) Burundan solunum zorluğuna yol açan burun orta hattındaki deviye septum denen yapının onarımı ile birlikte burun estetiği... Devamı »

Prof. Dr. Erol AKGÜL

Şah damarları, tıbbi adıyla karotis arterleri (atardamar) boyunda her iki tarafta sağlı sollu yer alırlar ve beyne kan taşırlar. Şah damarı darlıkları oldukça önemli bir hastalıktır. Çünkü beyne pıhtı... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 8 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9044 kayıt bulundu.