x
Etiketler \ T \

tiroid hapı

Prof. Dr. Zeynel BEYHAN 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Doç. Dr. Ayşe Nur İZOL TORUN 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Prof. Dr. Zeynel BEYHAN 
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 33266 kayıt bulundu.
Tiroid

Tiroid

Prof. Dr. M. Ziya MOCAN

HİPOTİROİDİ Hipotiroidi Nedir? Halsizlik, güçsüzlük, kolay yorulma, üşüme, soğuğa tahammülsüzlük, seste kısıklık ve kalınlaşma gibi şikayetleriniz varsa mutlaka okumalısınız. Hastalık hangi... Devamı »

Lahana hapı

Lahana hapı

Uzm. Dyt. M. Turgay KÖSE

LAHANA HAPI Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlık raporunda şişmanlık, “vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu” olarak tanımlanmaktadır.... Devamı »

Tiroid kanseri nedenler?

Tiroid kanseri nedenler?

Op. Dr. İlhan AYDIN

Tiroid Bezi Tiroid bezi, boyunda orta hatta yer alan, 20–25 gram ağırlığında ve iç salgı fonksiyonu olan bir organdır. Tiroid bezinin iyot kullanarak yaptığı hormon bütün vücut metabolizmasının düzenlenmesinde... Devamı »

Gebelikte tiroid

Gebelikte tiroid

Uzm. Dr. Erhan ÖZEL

Eski Mısır ve Roma döneminde, genç bir kadında tiroid bezinin büyümesi gebeliğin bir işareti olarak kabul edilmiştir(500). Gebelik sırasında tiroid bezinde bazı değişikliklerin meydana geldiği daha... Devamı »

Tiroid - paratiroid

Tiroid - paratiroid

Prof. Dr. Hakan UNCU

Tiroid bezi, boynun ön kısmında yerleşmiş olan ve salgıladığı hormonlarla tüm vücut metabolizmamızı düzenleyen endokrin bir organdır. Tirozin amino asidi 3-4 adet iyot molekülü ile birleşince tiroid... Devamı »

Tiroid - guatr

Tiroid - guatr

Op. Dr. Halis Müşfik TEMEL

TİROİD HASTALIKLARI Tiroid, boynun ön tarafında, nefes borusunun her iki yanına doğru uzanım gösteren, beyne giden ana damarlara komşu, kelebek şeklinde iki parçalı bir bezdir. T3 ve T4 adlı iki hormon... Devamı »

Tiroid hastası mıyım?

Tiroid hastası mıyım?

Prof. Dr. Ramazan SARI

1. Guatr nedir, neden oluşur? Tiroid bezi boynun ön kısmında yerleşen ve vücudumuz için hayati öneme sahip bir iç salgı bezidir. Normal ağırlığı yaklaşık 20 gram kadar olup herhangi bir nedenle büyümesine... Devamı »

Gebelik ve tiroid

Gebelik ve tiroid

Prof. Dr. Bilgin ÖZMEN

GEBELİK VE TİROİD Prof. Dr. Bilgin Özmen bilozmen@yahoo.com, info@izmirendokrin.com Doğurganlık dönemindeki kadınlarda tiroid bezi hastalıkları erkeklere oranla çok daha sık görülür. Bu nedenle... Devamı »

Tiroid ve göz

Tiroid ve göz

Op. Dr. Yeşim ATEŞ

Tiroide Bağlı Göz Hastalığı (Graves Oftalmopatisi); Graves oftalmopatisi guatr hastalıklarının bir bölümünde görülen, göz tutulumudur. Yaşam kalitesini oldukça düşüren bir durumdur. Öncelikle hastalar... Devamı »

Tiroid kanseri

Tiroid kanseri

Prof. Dr. Levent KABASAKAL

Tiroid hastalıkları radyoaktif I-131 ile yaklaşık 60 yıldan beri tedavi edilmektedir. Bu süre zarfında milyonlarca insan radyoaktif madde olan I-131 ile tedavi edilmiştir. Bu tedavi yönteminin radyasyona... Devamı »

Doğum kontrol hapları

Doğum kontrol hapları

Op. Dr. Kenan ERTOPÇU

DOĞUM KONTROL HAPLARI 50 yıldır kullanılıyor, etkileri iyi bilinen güvenli gebelikten korunma yöntemi, Gelişmiş ülkelerde en yaygın kullanılan gebelikten korunma yöntemi, İlk adetten... Devamı »

Doğum kontrol hapları

Doğum kontrol hapları

Prof. Dr. Mehmet Cem TURAN

Oral steroidal (estrojen+progesteron) kontraseptifler (Ağızdan alınan hem estrojen, hem progesteron içeren hormonal doğum kontrol hapları) Bu yöntem için; yaşı ve doğum sayısına bakılmaksızın etkin biçimde... Devamı »

Ertesi gün hapı!

Ertesi gün hapı!

Op. Dr. Filiz AK

Ertesi gün hapı, korunmadan cinsel ilişkiye girdiğiniz ya da kullandığınız doğum kontrol yönteminin işe yaramadığını fark ettiğiniz bir cinsel ilişkinin ardından kullanılabilecek bir yöntem ama kesinlikle... Devamı »

Zayıflama hapları zararlı mı ?!

Zayıflama hapları zararlı mı ?!

Uzm. Dyt. Nadide Gizem TARAKÇI

Son zamanlarda biz diyetisyenlere en çok sorulan sorulardan birisi... ZAYIFLAMA HAPLARI ZARARLI MI? Bu sorunun cevabı oldukça net: ÖLÜME SEBEBİYET VEREBİLECEK KADAR TEHLİKELİ VE ZARARLI! Birkaç... Devamı »

Doğum kontrol hapları ve kanser

Doğum kontrol hapları ve kanser

Doç. Dr. İlker GÜNYELİ

GENEL RİSK: Yapılan çalışmalarda genel olarak doğum kontrol hapları (DKH), bazı kanser tiplerinin riskinde artma ve diğer bazı tiplerde azalma ile ilişkili bulunmuştur. Bununla birlikte genel olarak... Devamı »

Ertesi gün hapları!

Ertesi gün hapları!

Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK

Bir doğum kontrol yöntemi değildir. Korunmasız cinsel ilişkide bulunulduktan sonra veya kullanılan doğum kontrolunun başarısız olma ihtimaline karşı (prezervatifin yırtılma, delinme, yerinden çıkması... Devamı »

Doğum kontrol hapları!

Doğum kontrol hapları!

Op. Dr. H. Yeşim YERÇOK

Kombine oral kontraseptif adı verilen doğum kontrol hapları östrojen ve progesteron hormonlarını içerir. En yaygın kullanılan yöntemler arasında yer alır. Düzenli kullanılduğında koruyuculuğu %99.9 dur.... Devamı »

Meme hapla büyürmü ?

Meme hapla büyürmü ?

Op. Dr. Bülent CİHANTİMUR

Büyümez!!! Diri ve canlı bir memeye sahip olmak tüm kadınların ortak düşlerinden biridir. Ama öncelikle erkeklerin de karşı cinste en çok ilgilendiği bölge olan memenin, nelerden oluştuğunu bilmeliyiz: Meme... Devamı »

Tiroid orbitopati - tiroid-guatr ve göz hastalığı

Tiroid orbitopati - tiroid-guatr ve göz hastalığı

Prof. Dr. Bülent YAZICI

Tiroid Orbitopati - Tiroid-Guatr ve Göz Hastalığı Bu hastalık çeşitli isimlerle anılabilir: "Tiroidle ilişkili göz hastalığı", "Tiroid orbitopati", "Basedow Graves hastalığı" ve "Graves orbitopati"... Devamı »

Tiroid kanserleri ve tiroid kanseri tipleri

Tiroid kanserleri ve tiroid kanseri tipleri

Prof. Dr. Fatih TUNCA

Tiroid kanseri tiroid bezi içindeki hücrelerin kontrol dışı büyümesi ve nodül oluşturmaları ile başlar.Her tiroid nodülü kanser demek değildir.Tiroid nodüllerinin %90’nı selim (kanser olmayan) nodüllerdir.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 78 kayıt bulundu.