x
Etiketler \ S \

segmenter duvar hareket bozukluğu nedir

Sayfa: 1 / Toplam 102 kayıt bulundu.
Çocukluk çağı hareket bozuklukları

Çocukluk çağı hareket bozuklukları

Prof. Dr. Burak TATLI

Ha­re­ket bo­zuk­lu­ğu­ istemli ya da istemsiz hareketler esnasında görülen normal dışı hareketler olarak tanımlanır. Etkilenen bölge ve karakteristik özellikleri... Devamı »

Parkinson hastalığı ve hareket bozuklukları

Parkinson hastalığı ve hareket bozuklukları

Prof. Dr. Ali SAVAŞ

İstemsiz hareket bozuklukları, ekstra piramidal sistemin genetik, doğumsal veya sonradan ortaya çıkan bozuklukları sonucunda gelişen hastalıklardır. Bu bozukluklar, stabil ve iyi bir seyir izleyebildiği... Devamı »

Hareket bozukluklarının tanımı

Hareket bozukluklarının tanımı

Prof. Dr. Hakan ORUÇKAPTAN

Normal, istemli hareketin kontrolünün bozulmasıyla seyreden bir grup hastalık ‘Hareket Bozuklukları’ olarak tanımlanan genel bir başlık altında toplanır. İstemli hareketin planlanması ve sergilenmesi beynin... Devamı »

Göğüs duvarı yapı bozuklukları (pectus excavatum - pectus carinatum)

Göğüs duvarı yapı bozuklukları (pectus excavatum - pectus carinatum)

Op. Dr. Erkan YILDIRIM

Göğüs duvarı yapı bozukluğu içinde yer alan göğüs kafesinin içeri doğru çökük olmasına kunduracı göğsü, çökük göğüs olarak ta bilinen pektus ekskavatum denir. Bu grup anomaliler içinde en sık görülenidir,... Devamı »

Cinsel travmanın eşlik ettiği erkekte düşük cinsel istek bozukluğunun emdr  (göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) ile tedavisi

Cinsel travmanın eşlik ettiği erkekte düşük cinsel istek bozukluğunun emdr (göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) ile tedavisi

Yrd. Doç. Dr. Onur Okan DEMİRCİ

Cinsel istekte azalma, cinsel düşünce ve fantezilerin, cinsel birleşme ve orgazma ulaşma sıklığının azlığı ya da yokluğu, cinsel bir etkinliği başlatma, katılma ya da yanıt verebilme motivasyonunun yetersizliği... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 5 kayıt bulundu.