x
Etiketler \ P \

psikolojik geğirme

Psk. Aykut AKOVA

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Nedir? Psikolojik danışma ve rehberlik bir koruyucu ruh sağlığı hizmetidir. Eğitim kurumları bu hizmetin uygulama alanlarından bir tanesidir. Ruh sağlığı açısından... Devamı »

Doç. Dr. Nuray TÜRKSOY KARALI

Psikolojik travma kişinin güçsüzlüğüyle yüzyüze gelmesi durumudur. Travma anında kişi karşı konulamaz bir güç tarafından çaresiz bırakılır. Travmatik olay bize denetleme, bağlantı kurma ve anlamlandırma... Devamı »

Psk. E. Elanur GÜRBÜZ

Yaşam herkes için mücadelerle dolu bir serüvendir. Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren varoluşumuzu devam ettirmeye, dünyayı keşfetmeye, insanları tanımaya, sosyal çevreye adapte olmaya ve yaşamımıza... Devamı »

Psk. Aykut AKOVA

Psikolojik danışma, kişisel, sosyal, eğitimsel ve mesleki konularda kişilerin amaçlarını belirleme, karar verme, varolan problemlerini çözme ve benzeri konularda -tarafsız, kişilik haklarına saygılı, güven... Devamı »

Uzm. Psk. Nilüfer YALINÇETİN

Yoğun çalışma hayatımdan çaldığım günlerden biriydi ve kendime bir günlüğüne izin vermiştim. Sade ve şekersiz kahvemi yapıp oturma odamda televizyonumu açtım. Yoğun çalışma yaşamımdan dolayı televizyon... Devamı »

Psk. Dan. Ilgın ÖZANT

Psikolojik Danışma Nedir? Psikolojik danışma, bireylerin kişisel, sosyal, eğitimsel ve mesleki konularda kendini anlaması, amaçlarını belirlemesi, sağlıklı kararlar vermesi, varolan potansiyelini... Devamı »

Psk. Dan. Ziya ÜNLÜTÜRK

Psikolojik Travma Nedir? Travma Nedir? Travma, günlük yaşantımızda sık kullanılan kelimeler arasına girmeye başlarken, sadece stres düzeyini arttıran olaylara verdiğimiz ad... Devamı »

Psk. Dan. İsmail SÖNMEZ

Merhabalar, Bize armağan edilmiş olan bu yaşam yolculuğunda çoğu zaman karşılaştığımız engelleri tek başımıza aşmaya çalışırız. Aşk acısı çekeriz, iş yaşamında sorunlar yaşarız, sosyal hayatta, aile... Devamı »

Psk. Aykut AKOVA

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK: PSİKOLOJİK ,sorunların giderilmesine yönelik yapılan çalışmaların tümünü kapsar. Çocuklara yönelik psikolojik danışmanlık:Çocuklarda karşılaşılan psikolojik sorunların giderilmesine... Devamı »

Prof. Dr. Baybars VEZNEDAROĞLU

Sevdiğimiz birinin kaybı kuşkusuz ki bizi derinden etkiler. Ancak hayatın içinde bunu deneyimlememiz de kaçınılmazdır. Ve ölüm ne şekilde gelmiş olursa olsun, buna hazırlıklı olmak pek de mümkün olmamaktadır. Yaşanan... Devamı »

Psk. Sultan GÖK

Evlilik, evlilik sözleşmesinin imzalandığı andan itibaren yasal olarak başlasa da bir çiftin evliliğe karar vermesi çok daha önceye dayanmaktadır. Evlilikle ilişkilerinin farklı bir forma dönüşecek olması... Devamı »

Uzm. Psk. Cangül TOKMAKTEPE

Evlilik, genelde bireylerin duygusal ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilmek amacıyla yapılır, anlayış ve mutluluk esas alınarak temellendirilir. Ancak bazen çiftler arasında anlaşmazlıklar yaşanmaya... Devamı »

Op. Dr. Semih HIZIROĞLU

Kısırlık Psikolojisi Kısırlık Tanısı ve Tedavisinde Psikolojik Destek: Kısırlık tedavisi gören çiftlerin çoğu, çocuk sahibi olmak amacıyla görülen tedaviyi hem fiziksel, hem de duygusal açıdan büyük... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Obezite cerrahisi ( bariatrik cerrahi) beden kitle endeksi 30’un üzerinde olan kişilere uygulana bilen bir tedavi yöntemidir.Kişinin hızlı kilo vermesinin yanı sıra obezite hastalığının getirdiği komorbit... Devamı »

Uzm. Psk. Fatma ÇAKIR ÇALIŞKAN

Psikolojik rahatsızlıklar bir iman zayıflığı değildir,tam tersi kişinin imanını kuvvetlendirmesi için müthiş bir vesiledir.Çünkü ruhsal sıkıntılarınızda kimse sizi anlayamaz en yakınlarınız bile.Herkes... Devamı »

Op. Dr. Yasemin YILDIZ

Vajinismus, bazentravmatik çocuklukyaşantılarından bazen de endişe, korku ve kaygı, aşağılık ve değersizlik duygusu, saldırganlık ve öfke, utanç ve sıkılganlık, suçluluk ve günahkarlık duygusu gibi psikolojik... Devamı »

Psk. Zeynep KAYA

Kanser çağımızın en önemli sağlık sorunu arasında yer almaktadır. Kanser birey ve bireyin yakın çevresi için büyük bir yaşam krizidir. Bu durumu kişi için son derece yıpratıcı ve kronik bir süreç olarak... Devamı »

Psk. Zeynep KAYA

Çocuk sahibi olma evlilik kurumunun beklenen ve neredeyse kaçınılmaz sonucudur. Korunmasız bir şekilde cinsel ilişkiye girilmesine rağmen gebeliğin gerçekleşmemesi veya gebeliğin sürdürülememesi durumuna... Devamı »

Op. Dr. Erol VURAL

Bireyler anne karnından ayrıldıkları andan itibaren fizyolojik açlıklarını gidermek amacı ile yemek yeme ihtiyacı hissetmektedir. Bu ihtiyaç hayati bir önem taşımaktadır. Fakat yemek yeme bebeklikten... Devamı »

Uzm. Psk. Burcu AKSONGUR

Ergenlik, çocukluktan erişkinliğe geçiş sürecidir. Bu süreç iç salgı bezlerinden salgılanan hormonlar tarafından başlatılır ve sürdürülür. Cinsiyet organlarının ve cinse özgü dış görünüm özelliklerinin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 91 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 19555 kayıt bulundu.