x
Etiketler \ P \

parankim alanları

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş implantları kemik kaybını önlerler. Bu ne demektir? Normalda bir dişiniz çekildiğinde çekilen bölgedeki kemik dokularında erime olur. Bu istemediğimiz bir fizyolojik erimedir. Şayet diş çekildikten... Devamı »

Dr. Dt. Atiye Gökşen ARDA SÜTLÜOĞLU

İMPLANT TEDAVİSİ İmplant; son dönemlerde yapılan başarılı tedavilerin artması, hastaların memnuniyeti, hekimlerin konu ile ilgili yeterliliklerini arttırmaları ile beraber popüler bir tedavi seçeneği... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Aşırı iş yükü, günlük hayat mücadelesinin getirdiği gerilim gibi olumsuzluklar sebebiyle bilhassa kadınların korkulu rüyası haline gelen cildin esnekliğini kaybetmesi bundan dolayı oluşan yüz bölgesinde... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Tanısal Histeroskopi :Tanısal histeroskopi rahim içi hastalıkların tanı ve tedavisi için uygulanan işlemler bütünüdür. Histerosalpinografi (HSG) gibi birtakım testlerin doğruluğunu teyit etmek için de... Devamı »

Psk. Dan. Ziya ÜNLÜTÜRK

EMDR Terapisinin Kullanıldığı Alanlar EMDR; endişe, suçluluk duygusu, öfke, travma sonrası reaksiyonları, bazı depresyon çeşitleri, fobi ve yas gibi rahatsızlık veren semptomların... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

Botoks uygulamasında Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen protein kullanılır. Uygulanan bölgedeki kasın görevini geçici olarak azaltır veya durdurur. Kas kasılma görevini yapamayınca ciltte... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

Karboksiterapi değişik amaçlarla cilt altına medikal karbondioksit gazının enjekte edilmesi yöntemidir. Yaklaşık 8 yıldan beri kullanılır. Bölgeye gelen oksijen, hücrelerden yağ tabakalarının daha çözülmesini... Devamı »

Uzm. Psk. Tuğba DEMİRÖZ

Nöro:Bu sözcük; görme, işitme, koklama, tatma, dokunma ve hissetme gibi nörolojik süreçlerimize işaret ediyordu. Bilgiler bu duyular aracılığıyla beyne ulaşmakta, ardından davranışlar ortaya çıkmaktadır.... Devamı »

Uzm. Psk. Tuğba DEMİRÖZ

GELİŞİM ALANLARI 1. Fiziksel Gelişim Döllenmeden itibaren beyinde, duyu organlarında ve bedenin diğer bölümlerinde meydana gelen tüm yapısal gelişmeler bu başlık altında incelenir. 2. Psiko-motor... Devamı »

Uzm. Dr. Zeynep PINAR

CBT = Bilişsel davranışçı terapi CBT; psikiyatrinin her alanına uygulanan bir terapi biçimidir. Psikoonkoloji yani kanser hastalarınada uygulanır. Her fiziksel hastalık bir krizdir ve iyi yönetilmesi... Devamı »

Psk. Dan. Mustafa GÖDEŞ

Tarihi yazılı kaynaklar incelendiğinde hipnozun 7000 yıldan buyana kullanılagelen bir yöntem olduğu bilinmektedir. Hipnozun sistematik hale getirilerek psikiyatri ve psikoloji alanında kullanılmaya başlaması... Devamı »

Dr. Gönül ATEŞSAÇAN

* Fiziksel, zihinsel veenerjisel olarak uyumlu çalıştığında bedenimiz sağlıklıdır. Fakat bedenin herhangi bir parçası bedenin ritmini bozacak biçimde uyumsuz çalışıyorsa, o zaman HASTALIKLAR görülür. Kilo... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

“Mezo” cildin orta tabakası, “terapi” de tedavi anlamlarını taşımaktadır. Böylece mezoterapinin kelime anlamına bakacak olursak cildin orta tabakasının tedavisi anlamına gelmektedir. Mezoterapi, çeşitli... Devamı »

Uzm. Dr. Hatice ERDEM

Plateletten Zengin Plazma (PRP) kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir kit ve santrifüj işleminden sonra elde edilen platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla... Devamı »

Uzm. Psk. Hasan KUL

Psikolojik danışma ülkemize bazı Avrupa ve Amerika ülkelerindeki danışma psikolojisinden etkilenerek gelmiştir. Psikolojik Danışmanlar bireylerin psikolojik sorunlarının çözümünde başvurdukları uzmanlardır. Ülkemizde... Devamı »

Op. Dr. Özgür LEYLEK

Platellet Rich Plasma (PRP), trombosit yönünden zenginleştirilmiş plasma demektir. Hastadan alına bir miktar kan, santrifüj edilip, tüp içinden trombositten zengin olan kısım alınarak, hastanın problemli... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Hakan KARAŞ

KAYGI ŞİDDETLENİNCE PANİK ATAĞA DÖNÜŞÜR Kaygı, endişe ve stres gündelik yaşamın bir parçası haline geldi. Kişiyi zor durumlara hazırlayan kaygı, vücudumuzun doğal bir tepkisidir ve çoğunlukla profesyonel... Devamı »

Doç. Dr. Nedim SARIFAKIOĞLU

Estetik cerrahi bilindiği gibi sadece plastik cerrahi eğitimi sırasında verilen bir yeterlilik. Omurgasında plastik cerrahi ve doku bilgisi olan bu yeterlilik, ekonomik getirisi nedeniyle cerrahi yeterlilik... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 18 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 19012 kayıt bulundu.