x
Etiketler \ P \

parankim alanları

Uzm. Psk. Tuğba DEMİRÖZ

Nöro:Bu sözcük; görme, işitme, koklama, tatma, dokunma ve hissetme gibi nörolojik süreçlerimize işaret ediyordu. Bilgiler bu duyular aracılığıyla beyne ulaşmakta, ardından davranışlar ortaya çıkmaktadır.... Devamı »

Uzm. Psk. Tuğba DEMİRÖZ

GELİŞİM ALANLARI 1. Fiziksel Gelişim Döllenmeden itibaren beyinde, duyu organlarında ve bedenin diğer bölümlerinde meydana gelen tüm yapısal gelişmeler bu başlık altında incelenir. 2. Psiko-motor... Devamı »

Prof. Dr. Fatih ŞENDAĞ

Histeroskopi rahim içine bakmanın bir yoludur. Histeroskop denilen cihaz ile rahimle ilgili problemin teşhisi veya tedavisi yapılabilmektedir. Histeroskopi doktor muayenehanesinde veya hastanelerin... Devamı »

Op. Dr. Sedat BAŞ

Alın ve göz çevresindeki mimik kaslarının kasılmasına bağlı kırışıkların giderilmesi ancak Botoks enjeksiyonları ile mümkündür. 4-6 ay süre ile kırışıklar kaybolur ve bu sürenin sonunda botox uygulamasının... Devamı »

Psk. Dan. Ziya ÜNLÜTÜRK

EMDR Terapisinin Kullanıldığı Alanlar EMDR; endişe, suçluluk duygusu, öfke, travma sonrası reaksiyonları, bazı depresyon çeşitleri, fobi ve yas gibi rahatsızlık veren semptomların... Devamı »

Doç. Dr. Emrullah TAŞINDI

Günümüz insanı sağlıklı, etkileyici ve rahat yaşamı tercih etmektedir. Özellikle gençler dış görüntülerine çok önem vermekte ve cevrelerini bu yolla etkilemeye çalışmaktadırlar. Görme sağlığı hayatla... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

Botoks uygulamasında Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen protein kullanılır. Uygulanan bölgedeki kasın görevini geçici olarak azaltır veya durdurur. Kas kasılma görevini yapamayınca ciltte... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

Karboksiterapi değişik amaçlarla cilt altına medikal karbondioksit gazının enjekte edilmesi yöntemidir. Yaklaşık 8 yıldan beri kullanılır. Bölgeye gelen oksijen, hücrelerden yağ tabakalarının daha çözülmesini... Devamı »

Op. Dr. Serdar KOÇ

Tanısal Histeroskopi :Tanısal histeroskopi rahim içi hastalıkların tanı ve tedavisi için uygulanan işlemler bütünüdür. Histerosalpinografi (HSG) gibi birtakım testlerin doğruluğunu teyit etmek için de... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Aşırı iş yükü, günlük hayat mücadelesinin getirdiği gerilim gibi olumsuzluklar sebebiyle bilhassa kadınların korkulu rüyası haline gelen cildin esnekliğini kaybetmesi bundan dolayı oluşan yüz bölgesinde... Devamı »

Dr. Dt. Ziya Nihat TANFER

Diş implantları kemik kaybını önlerler. Bu ne demektir? Normalda bir dişiniz çekildiğinde çekilen bölgedeki kemik dokularında erime olur. Bu istemediğimiz bir fizyolojik erimedir. Şayet diş çekildikten... Devamı »

Op. Dr. Azimet ÖZDEMİR

Botox, Clostridium Botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilen toksindir. 1987 yılın’da Dr. Jean Carruthers blefarospazm (tikler) nedeniyle tedavi uyguladığı hastaların kazayağı (gözün dışındaki)... Devamı »

Dr. Dt. Atiye Gökşen ARDA SÜTLÜOĞLU

İMPLANT TEDAVİSİ İmplant; son dönemlerde yapılan başarılı tedavilerin artması, hastaların memnuniyeti, hekimlerin konu ile ilgili yeterliliklerini arttırmaları ile beraber popüler bir tedavi seçeneği... Devamı »

Dr. Sümeyye TAŞ

Hipnozun Uygulama Alanları: • Depresyon, • Panik atak, • Uyku bozukluğu, • Migren ve gerilim tipi baş ağrıları, • Trigeminal Nevralji, • Psikolojik nedenlere bağlı ağrılar, • Kekemelik... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Arif EROĞLU

Ablatif (Soyucu)Lazer ile yapılan cilt gençleştirme diğer metodlara göre neden çok daha üstündür ? Ablatif Lazer kullanılarak yapılan cilt gençleştirmelerde soyulan cildin kalınlığı kimyasal peeling... Devamı »

Uzm. Pedagog S. Melek ÇAVUŞ KILIÇ

Pedagog Kimdir? Pedagog; 0-18 yaş arası çocuğunuzun, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal gelişiminde size yardımcı olmayı amaçlayan çocuk psikolojisi ve eğitimi uzmanıdır.... Devamı »

Dr. Dt. Suhan SUNGUR

OZON NEDİR? Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Böylece bu iki çeşit molekülün yapıları... Devamı »

Prof. Dr. Baybars VEZNEDAROĞLU

Bireysel danışmanlıkhizmetinde, başvuruda bulunan kişi ile uzman, görüşmeleri bire bir olarak gerçekleştirir. Bu hizmette, kişinin içinde bulunduğu sıkıntının değerlendirilmesi, duruma yeni bir bakış... Devamı »

Dr. Gönül ATEŞSAÇAN

* Fiziksel, zihinsel veenerjisel olarak uyumlu çalıştığında bedenimiz sağlıklıdır. Fakat bedenin herhangi bir parçası bedenin ritmini bozacak biçimde uyumsuz çalışıyorsa, o zaman HASTALIKLAR görülür. Kilo... Devamı »

Op. Dr. Berker BÜYÜKGÜRAL

“Mezo” cildin orta tabakası, “terapi” de tedavi anlamlarını taşımaktadır. Böylece mezoterapinin kelime anlamına bakacak olursak cildin orta tabakasının tedavisi anlamına gelmektedir. Mezoterapi, çeşitli... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 28 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 19056 kayıt bulundu.