x
Etiketler \ E \

eğe batması

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ

Tırnak batması, sıklıkla ayak başparmağında görülen ağrılı bir hastalıktır. Ayak başparmağı tırnağının yan kenar ucundaki sivri kenarının cilde batması ile gelişir. Burada daha sonra bir emflamasyon,... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Saç kaybı, yaşlılık, hormon değişikliği ve ailesel olarak meydana gelir. Saç kaybı ayrıca yanık ve travma sonrasında oluşabilir. Saç kaybını gidermek için, doktorunuz ve siz en iyisinin saç transferi olduğuna... Devamı »

Op. Dr. Ali ÜÇKAN

Saçlar kişinin dış görünümünü belirleyen unsurların başında gelmektedir. Seyrek, dökülmüş saçlar insanları olduğundan daha yaşlı, bakımsız ve bitkin göstermekle birlikte gür saçlar gençliğin ve dinçliğin... Devamı »

Op. Dr. Orhan ALAN

Kişinin herhangi bir sebepten dolayı saç bölgesinde oluşan açıklık durumu sonrasında bu durum giderilerek kişiye tekrar eski görünümünün kazandırılması işlemine saç ekimi denmektedir.Lokal anestezi ile... Devamı »

Op. Dr. Zekeriya KUL

FUE yöntemi ile saç ekimi; minimal-invaziv mikrocerrahi bir işlemdir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi saç ekiminde de hasta memnuniyetini birincil amaç olarak kabul eden Dr Kul, saç ekiminde... Devamı »

Doç. Dr. Emel ERDAL ÇALIKOĞLU

Tırnak batması nedir? Tırnak yatağı ile tırnak arasında doğuştan varolan uyumsuzluk nedeniyle özellikle ayak baş parmak tırnakları olmak üzere batık oluşabilir.Uygunsuz ayakkabı seçimi ve yanlış tırnak... Devamı »

Doç. Dr. Serdar YÜCE

Saç Ekimi Saç ekimi saçı restore etmenin en etkili yoludur. Saç ekimi cerrahisinde başın arka ve yan kısımlarından saç alınır ve saç dökülen bölgeye taşınır. Nakledilen saçlar bu alanda büyümeye devam... Devamı »

Op. Dr. Defne ERKARA

Kaş gözün süsüdür. Kişinin doğal saç renginden bir ton koyudur. En yüksek noktası gözün renkli kısmının dış tarafı ile aynı hizadadır. Modadan nasibini fazlaca alan kaş makyajla beraber tarih boyunca şekilden... Devamı »

Prof. Dr. Suat Nazım ÇERKEŞ

Saç Kaybı genetik, hormonal değişiklikler ve yaşlılık nedeniyle oluşan, hem kadınlarda hem de erkeklerde fiziksel ve buna bağlı olarak da psikolojik sorunlara sebep olan bir durumdur. Saç kaybı aynı zamanda... Devamı »

Op. Dr. Mete AKSU

Kaşlar, yüz güzelliğinin bütünlüğünü ve yüzümüzün ifadesini sağlayan, gözlerimizi bir çerçeve gibi sararak güzelliklerinin ortaya çıkması sağlayan oldukça önemli bir yapıdır. Kaşlar kazalar, travmalar,... Devamı »

Uzm. Dr. Jale ŞENYURT

Son zamanlarda giderek artan bir talep olduğu gözlenen sakal ekimi, saç ekimi işlemlerinin yüze uygulanan şeklidir. Sakal Ekimi, Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde, kılların seyrek veya hiç olmadığı... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

BEBEKLERDE EK GIDALARA GEÇİŞ; Ek gıdaya başlarken dikkat edeceklerimiz.; Her gıda bebeğe tek başına verilmelidir. Tek başına verilen besin maddesinin tadını alması için en az 3 gün azar azar bu besin... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Sakal ekimi çok sıkça yapılan uygulamalardan biridir. Hormon seviyesinin az olduğu durumlarda sakal bölgesindeki tüyler gelişemiyor ve köselik diye adlandırılan durumlar ortaya çıkmaktadır. Bazı kişilerde... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Kadınlarda en sık görülen saç dökülmesi tipi kadın tipi alopesi ya da kadın tipi kellik olarak bilinen androgenetik alopesidir. Bu kellik tipinde genellikle başın üst kısmında ve iki yanındaki saçlarda... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Kaş ekimi de sakal ekimi gibi çok sık uygulanan bir işlemdir. Lokal anestezi altında yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. FUE tekniği ile ense bölgesinden alınan kıl kökleri kaş dökülmesi yaşanan bölgeye ekilmektedir.... Devamı »

Dyt. Gözde ŞAHİN

Anne sütü bebeğinizin ihtiyacı olan tüm enerji ve besin öğelerini karşılayabilecek şekilde üretilmiş bir mucizevi bir besindir. Yıllar boyunca yapılan çalışmalar bebeğe ilk 6 ay sadece anne sütünün yettiğini... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Arif KARAGÖZ

Saç nakli düşünüyorsanız? Yaşlılık, hormonal değişiklikler ve ailede kelliğe yatkınlık gibi birçok faktör saç kaybına sebep olabilmektedir. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa, kellik gelişmesi de o kadar... Devamı »

Uzm. Dr. Gülben EFES

İlk 2 yaş dönemindeki beslenme kısa süreli büyüme ve gelişme için değil, yetişkin dönemdeki sağlık açısından da çok önemlidir. Altı aydan sonra anne sütü tek başına, bebeğin besin ihtiyacını karşılamaz;... Devamı »

Uzm. Dr. Anıl YEŞİLDAL

Annelere öğütler ve ek gıdalara başlamada genel prensipler: Yalnız anne sütü ile beslenen bebeklerde ek gıdalara 6. aydan sonra başlanır. 4-6 arasında bebek yeterli kilo almıyorsa yalnız anne sütü ile... Devamı »

Op. Dr. Çağatay SEZGİN

Sevgili konuklar, sizlere saç sorunları ve özellikle de saç nakli konularında en güncel, en merak edilen bilgileri ulaştırmaya çalışacağım. Genetik saç dökülmesi: aile bireyleri ve kuşaklar arasında genlerle... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 36 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 22311 kayıt bulundu.