x
Etiketler \ E \

eğe batması

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ

Tırnak batması, sıklıkla ayak başparmağında görülen ağrılı bir hastalıktır. Ayak başparmağı tırnağının yan kenar ucundaki sivri kenarının cilde batması ile gelişir. Burada daha sonra bir emflamasyon,... Devamı »

Op. Dr. Bülent KOÇ

Tırnak batması pek çok insanda görülen, kişinin yürümesini,iş görmesini engelleyecek derecede rahatsızlık ve ağrı verebilen bir patolojidir. Tırnak batması tüm ayak parmaklarında olabilmekle beraber genellikle... Devamı »

Uzm. Dr. Aslı AYTEKİN

Tırnağın dış kısımlarının içine gömülerek ağrı, enfeksiyon ve yara oluşturmasına "tırnak batması" denir. En sık ayak başparmaklarında görülür. Batık tırnak, tedavi edilmediği taktirde hem tırnak yatağına... Devamı »

Uzm. Dr. Mutlu ÇEŞME

Tırnak batması çok sık karşılaşılan bir ayak sağlığı problemidir. Günlük hayatımızı oldukça sıkıntıya sokan tırnak batması kişiye acı ve rahatsızlık vermekedir. Tırnak batmasının en önemli nedenleri... Devamı »

Uzm. Dr. Şerafettin SARAÇOĞLU

Saç kaybı, yaşlılık, hormon değişikliği ve ailesel olarak meydana gelir. Saç kaybı ayrıca yanık ve travma sonrasında oluşabilir. Saç kaybını gidermek için, doktorunuz ve siz en iyisinin saç transferi olduğuna... Devamı »

Op. Dr. Orhan ALAN

Kişinin herhangi bir sebepten dolayı saç bölgesinde oluşan açıklık durumu sonrasında bu durum giderilerek kişiye tekrar eski görünümünün kazandırılması işlemine saç ekimi denmektedir.Lokal anestezi ile... Devamı »

Op. Dr. Ali ÜÇKAN

Saçlar kişinin dış görünümünü belirleyen unsurların başında gelmektedir. Seyrek, dökülmüş saçlar insanları olduğundan daha yaşlı, bakımsız ve bitkin göstermekle birlikte gür saçlar gençliğin ve dinçliğin... Devamı »

Op. Dr. Zekeriya KUL

FUE yöntemi ile saç ekimi; minimal-invaziv mikrocerrahi bir işlemdir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi saç ekiminde de hasta memnuniyetini birincil amaç olarak kabul eden Dr Kul, saç ekiminde... Devamı »

Prof. Dr. Ahmet KARACALAR

Kaş şekli, kalınlığı ve yüzdeki pozisyonu güzel bakış için çok önemlidir. Özellikle kıl transferi kaş sorunlarının çoğunu halledebilecek durumdadır. Yanlış kaş alımları, yanlış epilasyonlar, kaza ya da... Devamı »

Uzm. Dr. Serkan AYGIN

Saç ekimi operasyonunun temel prensibi; başın arka ve yan kısmındaki saçların bir kısmının (ya da vücudun diğer bölgelerindeki uygun olan kılların bir kısmının) dökülmenin... Devamı »

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN

Saçlar ortalama ayda 1 cm uzar ve bu uzama kişiden kişiye değişmek üzere 2-6 sene boyunca devam eder. Büyümesi duran saçlar bir süre sonra dökülür. Bu nedenle günde ortalama 100 tel saç dökülmesi normal... Devamı »

Op. Dr. Hasan FINDIK

Erkeklerinde en az bayanlar kadar görünümüne önem verdiği günümüzde saç ekimi operasyonları çok önemli bir soruna çare olmaktadır.Saçsızlık... Devamı »

Doç. Dr. Emel ERDAL ÇALIKOĞLU

Tırnak batması nedir? Tırnak yatağı ile tırnak arasında doğuştan varolan uyumsuzluk nedeniyle özellikle ayak baş parmak tırnakları olmak üzere batık oluşabilir.Uygunsuz ayakkabı seçimi ve yanlış tırnak... Devamı »

Doç. Dr. Serdar YÜCE

Saç Ekimi Saç ekimi saçı restore etmenin en etkili yoludur. Saç ekimi cerrahisinde başın arka ve yan kısımlarından saç alınır ve saç dökülen bölgeye taşınır. Nakledilen saçlar bu alanda büyümeye devam... Devamı »

Op. Dr. Tugay SEKÜÇOĞLU

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nedir? Saç dökülmesinin pek çok sebebi vardır. Bunlardan en sık karşılaşılanı androjenik hormonlara bağlı ortaya çıkan saç dökülmesidir ve tipik olarak alın çizgisinin açılmasını... Devamı »

Dyt. Zehra GÖKTAŞ

Hepimizin bildiği ve gibi bebekler ilk 6 ayda yalnızca anne sütü ile beslenmelidir. Çünkü bu aya kadar bebeklerin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri anne sütü tek başına karşılar ve başka hiçbir... Devamı »

Uzm. Dr. Jale ŞENYURT

Son zamanlarda giderek artan bir talep olduğu gözlenen sakal ekimi, saç ekimi işlemlerinin yüze uygulanan şeklidir. Sakal Ekimi, Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde, kılların seyrek veya hiç olmadığı... Devamı »

Uzm. Dr. Orhan Sevinç CURA

BEBEKLERDE EK GIDALARA GEÇİŞ; Ek gıdaya başlarken dikkat edeceklerimiz.; Her gıda bebeğe tek başına verilmelidir. Tek başına verilen besin maddesinin tadını alması için en az 3 gün azar azar bu besin... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Arif KARAGÖZ

Saç nakli düşünüyorsanız? Yaşlılık, hormonal değişiklikler ve ailede kelliğe yatkınlık gibi birçok faktör saç kaybına sebep olabilmektedir. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa, kellik gelişmesi de o kadar... Devamı »

Uzm. Dr. Gülben EFES

İlk 2 yaş dönemindeki beslenme kısa süreli büyüme ve gelişme için değil, yetişkin dönemdeki sağlık açısından da çok önemlidir. Altı aydan sonra anne sütü tek başına, bebeğin besin ihtiyacını karşılamaz;... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 62 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 15492 kayıt bulundu.