x
Etiketler \ D \

diz arkasında ağrı

Doç. Dr. Kamer DERE

İnsanların çoğu hayatlarının bir evresinde diz ağrılarından yakınmıştır. Özellikle kadınların menopoz sonrası yarısında diz ağrısı mevcuttur. Erkeklere göre daha esnek ve yumuşak olan... Devamı »

Op. Dr. Haldun SEYHAN

I-TRAVMA(Tamamennormaldizdetravmailemeydanagelendurumlar) A-Akuttravma 1-Kontüzyon 2-Kırık: Patella,femuruntrokleası,tibiyaltüberkül 3- çıkıklar: (normaldizlerdeenderdir). 4-Yırtıklar:Kuadrisepstendonu,... Devamı »

Uzm. Dr. Önder Taylan ÇİFÇİ

Diz eklemi; kemikler, eklem kıkırdakları, menisküsler, eklemi birarada tutan ligamentler ve kasların kemiklere tutunma bölgeleri olan tendonlardan oluşur. Diz eklemi küçük yaşlardan itibaren yaşanan irili-ufaklı... Devamı »

Doç. Dr. İbrahim SAKÇAK

Çağımızın sorunu obezite her geçen gün daha çok insanı etkiler hale geldi. Dünya sağlık örgütünün verilerine göre Amerika Birleşik Devletlerinde her yüz kişiden 31’i obez iken Türkiye’de ise her 100 kişiden... Devamı »

Uzm. Dr. Ahmet SÜMEN

Diz ağrısı yapan nedenlerden bazıları şunlardır: Dizin bağlarının zedelenmesi Diz kapağı kayması ve kıkırdak zedelenmesi Menisküs yırtıkları Ön ve arka çapraz bağ yaralanmaları Diz kireçlenmesi Avazküler... Devamı »

Op. Dr. Ahmet Ümit SABANCI

DİZ AĞRILARINDA OZON VE PRP TEDAVİ YÖNTEMLERİ Diz ağrısının birçok nedeni vardır. Diz eklemi vücudumuzun en hareketli eklemidir. Oturup kalkma esnasında dizin kıvrılması ve spor yada eklem hareketlerinin... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 6 kayıt bulundu.
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 9970 kayıt bulundu.