x
Etiketler \ C \

cilt incelmesi

Uzm. Dr. Aynur KETENE

Cilt bakımı, cildin çevresel toksinlerden temizlenmesi, beslenmesi amacıyla yapılır. Güneşışığı, kızılötesi radyasyonlar, hava kirliliği, iklim değişikliği, sigara, alkol,beslenme bozuklukları cildi... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Arif KARAGÖZ

~~Yaz aylarına veda ederken gelen cilt sorunlarımız Yaz aylarının gelmesiyle tatil koşturmacasının arasında sıklıkla unutmuş olduğumuz cildimiz bu aylarda artık mesaj vermeye başlıyacaktır. Yaz aylarının... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt, güzelliğin en önemli parçasıdır. Bunu sağlayabilmek de düzenli olarak güvenilir ve steril merkezlerde , cilt tipine uygun ürünlerle , dalında uzman kadro ile yapılan... Devamı »

Dr. Mustafa KARATAŞ

Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökme gibi kusurları yaşın ilerlemesindendir. Yüzün yapısını gençleştirmek,... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Yaşlı Cildin Özellikleri: Cilt Gençleştirme Yıllar geçtikçe gerek genetik gerekse güneş ışınları, sigara, açık havada çalışma, makyaj malzemeleri, düzensiz yaşam tarzı gibi çevresel faktörlerin etkisi... Devamı »

Uzm. Dr. Şale KUTSAL YILMAZ

Gebelik döneminde ciltte bazı değişimler olur. Bunları bilir ve bazı önlemler alınırsak bu dönemi daha sağlıklı ve güzel geçirebiliriz. Saçlar: Gebelik döneminde yüksek östrojen hormonuna bağlı hızlı... Devamı »

Prof. Dr. Ümit TÜRSEN

Cilt Hassasiyeti Nedir? Cilt hassasiyeti, klinik olarak duyusal gerginlik, anormal karıncalanma, yanma, batma, ağrı ve kaşıntı duyularıyla karakterize bir tablodur. Sıklıkla geçici olmasına karşın,... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Hem sağlık, hem estetik amaçlı olarak ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve benzer problemlerin önlenmesi ya da azaltılması için cildinizin temizlik ve bakımı son derece önemlidir. Evde yapılan... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Deri kanserleri bozulan çevresel faktörlerin de etkisi ile son yıllarda gitgide artmaktadır. Ülkemizde deri kanserlerinin sıklığına ilişkin sağlıklı istatistik veriler yoktur. Deri 2 tabakadan meydana... Devamı »

Op. Dr. İbrahim OSKUİ

Dermabrazyon, derinin yüzeyel tabakasının mekanik yolla kontrollü olarak aşındırılması işlemidir. Sıklıkla, iyileşen sivilcelerin bıraktığı izler ve deri yüzeyinden kabarık yara izlerinin azaltılması için... Devamı »

Uzm. Dr. Betül ŞENGÖR

Cildimiz temelde hücresel döngünün hızı ile doğru orantılı olarak yaşlanır. Gerçek şu ki doğduğumuz zaman cildimiz yaşlanmaya başlar. Bir yaşında bile bir yıllık güneş görmüşlük, bir yıllık çevresel hasarlara... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Zahide ERİŞ EKEN

Gebelikte hormonlarınızın değişime uğramasıyla tüm vücutta değişiklikler gözlenmekle birlikte cilt değişikliğin gözlendiği en belirgin organdır!! Bu doğal süreçte en sık görülen 13 değişiklik; 1-Gebelik... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Bazı kadınlar gebelik sırasında ciltleri parladığı için kendilerini şanslı sayarlar. Bu annelik duygusunun basit bir sonucu değildir hormonal değişiklikler sonrasında yağ salgısının artmasına bağlıdır. Bazı... Devamı »

Prof. Dr. Ayşen BİNGÖL

A. ATOPİK DERMATİT ( EGZEMA ) NEDİR ? Kronik, tekrarlayan, pembe renkli, yüzeyi pütürlü olan kaşıntılı döküntülerdir. Aktif lezyonlar tüm vücütta yaygın veya bir bölgede sınırlı olabilir. Bunlar pembe... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Gebelik kadının hayatında hormonal, fiziksel ve metabolik olarak değişikliklerin yaşandığı en önemli dönemlerden biridir. Tüm organlar bu değişikliklerden etkilendiği gibi gibi deride de bir takım değişiklikler... Devamı »

Dyt. Zülal YALÇIN

Cildimiz sağlıksız beslenme, dengesiz ve düzensiz yaşam tarzı, güneşin zararlı ışınları ,sigara,hava kirliliği , alkol gibi çevresel koşullardan olumsuz etkilenmektedir. Kollajen yapı ve elastikiyet bu... Devamı »

Op. Dr. Fatih ÖKTEM

Estetik alanda cilt bakımı en fazla dikkate alınan konulardan biridir. Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler ve kişilerin yanlış cilt bakım uygulamaları gibi nedenlerden dolayı ciltte deformasyonlar olabilir.... Devamı »

Dr. Levent TÜRBEDAR

3 terapi bir arada: Alltheraphy Evet, yakın bir zamana kadar gençleşmek diye bir kavram bile yoktu. Sadece imkânı olanlar, pahalı marka makyaj malzemeleri alarak daha iyi görünmeye, kusurları gizlemeye... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Fibroblast hücreleri vücutta kolajen üretiminden sorumlu temel hücrelerdir. Kolajenin yanında elastik lifler ve hyaluronik asit de fibroblastlar tarafından oluşturulurlar. İnsan bağ dokusunda bulunan... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Kadınlar ve erkekler için ciltleri çok önemlidir. Ciltlerinin pürüzsüz ve genç gözükmesi için herkes en iyisini ve en doğrusunu yapmaya özen gösterirler. Bazen kişiler cilt bakımlarını kendileri yaparken... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 133 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 15865 kayıt bulundu.