x
Etiketler \ C \

cilt incelmesi

Uzm. Dr. Aynur KETENE

Cilt bakımı, cildin çevresel toksinlerden temizlenmesi, beslenmesi amacıyla yapılır. Güneşışığı, kızılötesi radyasyonlar, hava kirliliği, iklim değişikliği, sigara, alkol,beslenme bozuklukları cildi... Devamı »

Prof. Dr. Ümit TÜRSEN

Cilt Hassasiyeti Nedir? Cilt hassasiyeti, klinik olarak duyusal gerginlik, anormal karıncalanma, yanma, batma, ağrı ve kaşıntı duyularıyla karakterize bir tablodur. Sıklıkla geçici olmasına karşın,... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Hem sağlık, hem estetik amaçlı olarak ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve benzer problemlerin önlenmesi ya da azaltılması için cildinizin temizlik ve bakımı son derece önemlidir. Evde yapılan... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Arif KARAGÖZ

~~Yaz aylarına veda ederken gelen cilt sorunlarımız Yaz aylarının gelmesiyle tatil koşturmacasının arasında sıklıkla unutmuş olduğumuz cildimiz bu aylarda artık mesaj vermeye başlıyacaktır. Yaz aylarının... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt, güzelliğin en önemli parçasıdır. Bunu sağlayabilmek de düzenli olarak güvenilir ve steril merkezlerde , cilt tipine uygun ürünlerle , dalında uzman kadro ile yapılan... Devamı »

Dr. Mustafa KARATAŞ

Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökme gibi kusurları yaşın ilerlemesindendir. Yüzün yapısını gençleştirmek,... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Yaşlı Cildin Özellikleri: Cilt Gençleştirme Yıllar geçtikçe gerek genetik gerekse güneş ışınları, sigara, açık havada çalışma, makyaj malzemeleri, düzensiz yaşam tarzı gibi çevresel faktörlerin etkisi... Devamı »

Uzm. Dr. Şale KUTSAL YILMAZ

Gebelik döneminde ciltte bazı değişimler olur. Bunları bilir ve bazı önlemler alınırsak bu dönemi daha sağlıklı ve güzel geçirebiliriz. Saçlar: Gebelik döneminde yüksek östrojen hormonuna bağlı hızlı... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Serkan DİNAR

Deri kanserleri bozulan çevresel faktörlerin de etkisi ile son yıllarda gitgide artmaktadır. Ülkemizde deri kanserlerinin sıklığına ilişkin sağlıklı istatistik veriler yoktur. Deri 2 tabakadan meydana... Devamı »

Op. Dr. İbrahim OSKUİ

Dermabrazyon, derinin yüzeyel tabakasının mekanik yolla kontrollü olarak aşındırılması işlemidir. Sıklıkla, iyileşen sivilcelerin bıraktığı izler ve deri yüzeyinden kabarık yara izlerinin azaltılması için... Devamı »

Uzm. Dr. Betül ŞENGÖR

Cildimiz temelde hücresel döngünün hızı ile doğru orantılı olarak yaşlanır. Gerçek şu ki doğduğumuz zaman cildimiz yaşlanmaya başlar. Bir yaşında bile bir yıllık güneş görmüşlük, bir yıllık çevresel hasarlara... Devamı »

Op. Dr. Fatih ÖKTEM

Estetik alanda cilt bakımı en fazla dikkate alınan konulardan biridir. Yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler ve kişilerin yanlış cilt bakım uygulamaları gibi nedenlerden dolayı ciltte deformasyonlar olabilir.... Devamı »

Dr. Songül ÖZCAN

Avrupa ülkelerinin aksine güneş ışınlarının getirdiği nimetlerden fazlasıyla yararlanırken cilt lekeleri ile karşı karşıya kaldığımız da ciddi bir gerçektir. Görünümüzü bozan bizleri rahatsız eden cilt... Devamı »

Dr. Özgül AKDEMİR ERDEM

Cilt analizi tedaviye başlamadan önce rutin olarak yapılan bir işlemdir. Hastanın cilt tipi (kuru, yağlı, karma), akne, siyah nokta, yaşlanma, güneş hasarı, dehidratasyon vb. analiz edilerek tedaviye ışık... Devamı »

Op. Dr. Oğuz KILIÇ

Günümüz tekniğindeki ilerlemelerin önemli bir yol kat etmesi, henüz cildin yaşlanmasını tam anlamıyla önleyebilecek bir buluşun ortaya çıkmasına imkân vermemektedir. Ancak şu ya da bu tarz teknikler vasıtasıyla... Devamı »

Uzm. Dr. Beytiye BAŞ

Dermatofitoz olarak da adlandırılan cilt mantar enfeksiyonları, saç,kıl, deri ve tırnak gibi keratinize dokularda dermatofit cinsi mantarlar ile oluşan... Devamı »

Uzm. Dr. Beytiye BAŞ

Yaşayan her hücre için oksijen mutlak gereklidir. Hücre içinde oksijen kullanılarak canlılık devam ederken aynı zamanda hücre için zararlı maddeler... Devamı »

Op. Dr. Saffet ÖRS

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya... Devamı »

Dr. Funda DEMİR İM

HOxyGeneo oksijen teknolojisi 3 ana temelde olan bakımı aynı anda sunan yeni nesil cilt bakımı ürünüdür. OxyGeneo ile ciltte bulunan ölü hücrelerden kurtulmanıza olanak sağlar ve canlandırıcı bir etki... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 132 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
- tarihinde sordu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 12000 kayıt bulundu.