x
Etiketler \ C \

cilt incelmesi

Uzm. Dr. Aynur KETENE

Cilt bakımı, cildin çevresel toksinlerden temizlenmesi, beslenmesi amacıyla yapılır. Güneşışığı, kızılötesi radyasyonlar, hava kirliliği, iklim değişikliği, sigara, alkol,beslenme bozuklukları cildi... Devamı »

Prof. Dr. Ümit TÜRSEN

Cilt Hassasiyeti Nedir? Cilt hassasiyeti, klinik olarak duyusal gerginlik, anormal karıncalanma, yanma, batma, ağrı ve kaşıntı duyularıyla karakterize bir tablodur. Sıklıkla geçici olmasına karşın,... Devamı »

Uzm. Dr. Mukaddes ÖZCAN

Hem sağlık, hem estetik amaçlı olarak ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklık ve benzer problemlerin önlenmesi ya da azaltılması için cildinizin temizlik ve bakımı son derece önemlidir. Evde yapılan... Devamı »

Op. Dr. Mehmet Arif KARAGÖZ

~~Yaz aylarına veda ederken gelen cilt sorunlarımız Yaz aylarının gelmesiyle tatil koşturmacasının arasında sıklıkla unutmuş olduğumuz cildimiz bu aylarda artık mesaj vermeye başlıyacaktır. Yaz aylarının... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt, güzelliğin en önemli parçasıdır. Bunu sağlayabilmek de düzenli olarak güvenilir ve steril merkezlerde , cilt tipine uygun ürünlerle , dalında uzman kadro ile yapılan... Devamı »

Dr. Mustafa KARATAŞ

Yıllar izlerini en çok ciltte bırakır. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ciltte meydana gelen çizgiler, kırışıklıklar, sarkma ve çökme gibi kusurları yaşın ilerlemesindendir. Yüzün yapısını gençleştirmek,... Devamı »

Uzm. Dr. Şale KUTSAL YILMAZ

Gebelik döneminde ciltte bazı değişimler olur. Bunları bilir ve bazı önlemler alınırsak bu dönemi daha sağlıklı ve güzel geçirebiliriz. Saçlar: Gebelik döneminde yüksek östrojen hormonuna bağlı hızlı... Devamı »

Prof. Dr. Cengiz AÇIKEL

Yaşlı Cildin Özellikleri: Cilt Gençleştirme Yıllar geçtikçe gerek genetik gerekse güneş ışınları, sigara, açık havada çalışma, makyaj malzemeleri, düzensiz yaşam tarzı gibi çevresel faktörlerin etkisi... Devamı »

Op. Dr. Saffet ÖRS

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve... Devamı »

Op. Dr. Mehmet ÇELİK

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Zahide ERİŞ EKEN

Gebelikte hormonlarınızın değişime uğramasıyla tüm vücutta değişiklikler gözlenmekle birlikte cilt değişikliğin gözlendiği en belirgin organdır!! Bu doğal süreçte en sık görülen 13 değişiklik; 1-Gebelik... Devamı »

Op. Dr. Şerife Şeniz SÜPÜRTÜLÜ

Bazı kadınlar gebelik sırasında ciltleri parladığı için kendilerini şanslı sayarlar. Bu annelik duygusunun basit bir sonucu değildir hormonal değişiklikler sonrasında yağ salgısının artmasına bağlıdır. Bazı... Devamı »

Prof. Dr. Ayşen BİNGÖL

A. ATOPİK DERMATİT ( EGZEMA ) NEDİR ? Kronik, tekrarlayan, pembe renkli, yüzeyi pütürlü olan kaşıntılı döküntülerdir. Aktif lezyonlar tüm vücütta yaygın veya bir bölgede sınırlı olabilir. Bunlar pembe... Devamı »

Op. Dr. Esra DEMİR YÜZER

Gebelik kadının hayatında hormonal, fiziksel ve metabolik olarak değişikliklerin yaşandığı en önemli dönemlerden biridir. Tüm organlar bu değişikliklerden etkilendiği gibi gibi deride de bir takım değişiklikler... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Fibroblast hücreleri vücutta kolajen üretiminden sorumlu temel hücrelerdir. Kolajenin yanında elastik lifler ve hyaluronik asit de fibroblastlar tarafından oluşturulurlar. İnsan bağ dokusunda bulunan... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Kadınlar ve erkekler için ciltleri çok önemlidir. Ciltlerinin pürüzsüz ve genç gözükmesi için herkes en iyisini ve en doğrusunu yapmaya özen gösterirler. Bazen kişiler cilt bakımlarını kendileri yaparken... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Antiaging Tedavi yaşlanmayı geciktirici ve önleyici hem beslenmeye hem de dışarıdan yapılan uygulamaları beraber içeren bir tedavidir. Hem hücreleri yenileyici bakımlar hem de hücreleri yenileyici iğneler,... Devamı »

Dr. Ayşegül GİRGİN

PRP tedavisi cilt yenileme , cildin kalitesini arttırma, kırışıklık , leke , akne izleri gibi cilt problemlerinde ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılmaktadır. PRP uygulamasında hastanın kendi kanı... Devamı »

Dr. Mevlüt DAĞ

Hormonal bozukluk, gebelik, yaşlanma, bazı metabolik hastalıklar, lazer uygulamaları sonrası hassasiyet oluşumu…v.b. gibi birçok nedeni cilt lekesi oluşumuna sebep olarak sayabiliriz. Bugüne kadar... Devamı »

Op. Dr. Eser AYDOĞDU

Üç boyutlu Sihirli Ayna Cilt Analizörü; Yüz kontrol mekanizması, Cilt tarayıcı, Cilt Görüntüleme cihazı Sihirli Ayna Sistemi RGB ve UV Spektrumu yardımıyla dijital teknolojileri kullanarak uygulama yapan... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 82 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 15804 kayıt bulundu.