x
Etiketler \ B \

bebeğim kilo alsın

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Bu aslında biraz da gebelik öncesi kilonuza ve boyunuza göre değişecektir. Boy ve kilo arasındaki ilişkiyi belirten sayı, vücut kitle indeksi (VKİ)dir. Bunu, vücut ağırlığının (kg cinsinden), boyun (metre... Devamı »

Op. Dr. Sait HALİL

Alınan besinler vitamin ve proteinden zengin olmalı, yeterli posayı sağlamalıdır (gebelikte kabızlık sık görülür) . Aşırı baharat, özellikle acı yenmemelidir. Bilinmeyen gıdalar, çiğ et ve süt içeren ürünler... Devamı »

Op. Dr. Meltem SERTER YÜNTEN

Gebenin ilk muayenesinde kilo ve boy ölçüsü, tansiyonu değerlendirilmektedir. Kan ve idrar tahlilleri ile böbrek ve şeker hastalığı olup olmadığı tespit edilir. Gebelikte ideal kilo alımının ortalama 10... Devamı »

Dyt. Banu Belkıs AŞ

Hafiflemek için ne yaparsanız yapın, bunları da mutlaka yapmalısınız! Doğru bir beslenme düzenine ek olarak uygulayacağınız bu kurallar kilo verme sürecinizi hızlandıracak ve sizi yepyeni bir insan yapacak. Kural... Devamı »

Op. Dr. Ayşe DARAMA

Gebelikde Kilo Alımı Gebe kalmadan önce ideal kilo sınırları içinde olunursa ,oluşabilecek birçok önemli sorun en baştan ortadan kaldırılmış olur.Gebelik sırasında aşırı kilolu olmak ve aşırı zayıf... Devamı »

Op. Dr. Dilek ASLAN

1-Sizden önce bu yöntemle bebek sahibi olan 6 milyon çift olduğunu biliyor muydunuz? Tedavinizin başarılı olması için pozitif düşünmeye başlamalısınız. 2-Tedavi sürecinde stres olumsuz bir faktördür.... Devamı »

Dyt. Bürge KÖKER

Ramazanda Örnek Bir sofra ve Kilo vermenin Altın kuralları; Ramazan öncesi diyete başlayanlar Ramazanda da diyetlerine devam edebilir, Diyet listelerinde yapılacak değişiklikler ve dikkat etmeleri gereken... Devamı »

Dr. Cenk KAHVECİOĞLU

Uygulamaya Başladığınızda Sizi İdeal Kilonuza Ulaştıracak 4 Altın Kural, O kadar çok acıktınız ki adeta kurt gibi açsınız, zaten çok vaktinizde yok hemen bir şeyler yiyip... Devamı »

Prof. Dr. Fazilet KARAKOÇ

Yeni doğan bebeklerde astım ve zatürre ile karıştırılabilen, hırıltı ve tedaviye yanıt vermeyen öksürük şikayetleri kistik fibrozise işaret edebilir. Ülkemizde her 3 bin bebekten birinde görülen kistik... Devamı »

Op. Dr. Murat ÜSTÜN

Bu rehberde obeziteyle mücadele etmek üzere geliştirilmiş ameliyatlar hakkında en sık sorulan soruları ve yanıtlarını bulabilirsiniz. Obezite Cerrahisi Ne Demektir? Aşırı kilolu hastaya kilo verdirmek... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 10 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 14951 kayıt bulundu.