x
Etiketler \ B \

baş titremesi nedenleri

Op. Dr. Kürşat TEKER

EGZERSİZE BAŞLARKEN 10-15 dakika kadar ısınma yapılmalıdır. Kalp hızı artarak kan dolaşımı hızlanır ve kas dokuları egzersize hazır hale gelir. Eklem ve tendon yaralanmalarının önüne geçmek için de esnetme... Devamı »

Uzm. Psk. Mehmet Emin KIZGIN

Evlilik,geçmiş birikimleri,içlerinden yetiştikleri aileler,eğitim ve öğrenimleri,kültürleri birbirinden farklı olan iki kişinin hayatlarının geri kalan bölümünü birlikte geçirmeye karar vermesidir. Evlilikte... Devamı »

Dyt. Gamze ŞANLI AK

Diyet programlarına başlarken ilk haftalarda çok yüksek olan motivasyon ve kilo verme isteğinin git gide azalması diyetlerin yarım kalmasında önemli bir sebeptir. Danışanlarımız diyor... Devamı »

Prof. Dr. Gülçin GÜLŞEN

BAŞ VE YÜZAĞRILARI: Baş ve yüz ağrıları ,ağrılı durumlar içinde en karmaşık olanları içermektedir.Değişik sistemlerin etkilenmesi sonucu karışık tablolarla karşımıza çıkabilen baş , yüz ve çene ağrıları... Devamı »

Uzm. Dr. Ertuğrul GÜLER

Yeni doğan bebeğinizi doğum salonunda kollarınıza aldığınız ilk an, emzirmeye başlamak için harika bir andır. Başlangıçta, vücudunuz kolostrum adı verilen özel bir süt üretecek, az miktarlardaki bu... Devamı »

Prof. Dr. Erkan TARHAN

Baş Dönmenizin Kaynağı İç Kulak Kristalleri Olabilir "Yatakta bir yönden diğerine dönüyordum.. Ayakkabımı bağlamak için eğilmiştim… Perde asıyordum… Markette bir rafa eğilmiştim ki… ANİDEN TÜM DÜNYA,... Devamı »

Prof. Dr. Yusuf Şükrü ÇAĞLAR

Migren Başağrılarının %15-20'si migren ağrısıdır. Tek taraflı yerleşim gösteren (%75) migren, tekrarlayıcı, saatlerce sürebilen, paroksismal, zonklayıcı, baş hareketleri ile artan bir başağrısı olup... Devamı »

Uzm. Dr. Sabriye Müge KESGİN

Obezite normal beden kitlesinin üzerinde olması durumu olan bir hastalıktır. Obezite artık günümüzde çocuklarda da görülmeye başlanmıştır. Obezite olan çocuklara öneriler; Sebze-meyve, kuru meyve... Devamı »

Dyt. Ebru BOZATLI

Artık mevsimlerden diyetteyiz! Hepimiz yaza formda girmek istiyoruz. Maalesef yaza yaklaşırken önüne gelen ekranlara kendini atıp diyet üzerine vaazler veriyor. Buaralar gündemdeki en çok konuşulan konulardan... Devamı »

Yrd. Doç. Dr. Tamer HALİLOĞLU

KBBhekimlerinin en sık karşılaştığı sorulardan biri;burun bölme eğriliği (deviasyon)baş ağrısı yapar mı sorusudur? Baş ağrısının sinüzitten kaynaklandığı düşünülür. Ancak yapılan tetkiklerde ve çekilen... Devamı »

Dyt. Nurcan BIÇAKCI

Kilo vermek veya almak için diyetisyene gelmeden önce mutlaka dahiliye doktoruna muayene olunmalıdır. Dahiliye muayenesinde kişiye gerekli kan tahlileri yapılır. Beslenme programı hazırlanırken en önemli... Devamı »

Uzm. Psk. Ecmel ÇITAK

Depresyon ,kötü bir gün geçirmekten,kısa bir süre kötü hissetmekten ya da bir kayıp nedeniyle yastutmaktan farklı bir şeydir .Depresyon nasıl düşündüğünüzü ,nasıl hissettiğinizi,nasıl davrandığınızıetkileyen... Devamı »

Uzm. Psk. Semra EVRİM

Akşamları rahat bir uykuya hasret misiniz? Sabahları yorgun ve bitkin mi uyanıyorsunuz? İştahınızda değişiklikler var mı? İşinize gitmek için isteğiniz azaldı mı? Hiç kimseyle konuşmak, görüşmek... Devamı »

Prof. Dr. Halil Atilla İDRİSOĞLU

İnsanları etkileyen ağrılı durumlardan en yaygın olanı başağrısıdır. Başağrısı nörolojik hastalıkların yanı sıra sistemik hastalıklara da eşlik edebilen bir semptomdur. Başağrısıyla hayatı boyunca tanışmamış... Devamı »

Uzm. Psk. Fatih SÖNMEZ

Kıskançlık; kültür ve eğitim seviyesinden bağımsız, evrensel bir duygudur. Dünyanın her yerinde evlilikleri, ilişkileri zorlayan ve zaman zaman da bitmesine sebep olan bir problemdir. Kıskançlığı şiddeti... Devamı »

Dyt. Şebnem KANDIRALI

3 temel ilke söz konusu : 1- Şeker veya şekerli besin yemeyeceğiz. 2- İşlenmiş tahıllardan (beyaz unlu herşey) uzak duracağız. 3- Ara öğünler lif ve protein içerecek . Zihnimizi ve vücudumuzu farklı... Devamı »

Prof. Dr. A. Kadir BACAKOĞLU

Kalça ekleminin çok önemli bir sorunudur. Erken yaşlarda kalça eklemi artrozuna (kireçlenmesine) neden olabilir. Çok farklı nedenlerle (ilaç kullanımı, başka sistem hastalıkları ve tedavisi, travma vb)... Devamı »

Uzm. Dr. Alper YILMAZ

Okula Başlarken Günümüzde okula başlamak çocuklar kadar ebeveynleri içinde yeni bir sayfanın açılması anlamındadır. Çocuk için ilkokul çoğu zaman bilinmezlerle doludur • Acaba anaokula benziyor mu? •... Devamı »

Uzm. Dr. Oğuz BAK

BAŞAĞRISI – MİGREN - GERİLİM BAŞAĞRISI Baş ağrılarını oluşturan 5 mekanizma vardır: 1-Gerilim Tipi: Birçok başağrısı boyun çevresindeki kasların kasılması ile oluşur. Gerilim tipi baş ağrıları... Devamı »

Uzm. Psk. Şanver YEREBAKAN

STRES NEDİR ? BAŞETME YOLLARI NELERDİR ? Stres kişinin baş edebilme gücünü aşan ya da zorlayan durumlarla karşılaştığında kendini koruyabilmek ve hayata devam edebilmek adına verdiği otomatik tepkilerdir.... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 109 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 84140 kayıt bulundu.