x
Etiketler \ A \

adet kanamasını ne keser

Op. Dr. Ahmet Murat EMANETOĞLU

Aşırı adet kanaması ile fazla ve/veya uzun süreli vajinal kanamadan bahsediyoruz. Hemen her kadın, tüm hayatı boyunca bir dönem aşırı vajinal kanama yaşar. Hatta bazı kadınların tüm adet kanaması bu şekilde... Devamı »

Op. Dr. Didem KURBAN

Adet Kanaması Nedir, Nasıl Olur? Adet kanamaları mens, ay hali, regl, siklus, gibi isimlerle adlandırılır. Normal bir adet kanaması düzeni olan bir kadın ortalama 28 günde bir (bu süre bir adet kanamasının... Devamı »

Prof. Dr. Ümit ÖZEKİCİ

Anormal Uterin Kanamalar: Menoraji, anormal şekilde uzun ve yoğun seyreden adet kanamaları için kullanılan bir terimdir. Menapoz öncesi pek çok kadında yoğun adet kanaması olsa da bunların çok azı menoraji... Devamı »

Op. Dr. Ayşe DARAMA

Ağrılı Adet Kanamaları Ağrılı adetin diğer ismi dismenoredir. Ağrılı adet, adet kanamasının öncesinde ve sırasında başlar, şiddeti hafif olabileceği gibi, çok şiddetlide olabilir. Ağrı kasıklarda her... Devamı »

Op. Dr. Kutlugül YÜKSEL

ADET KANAMASININ OLUŞMASINDARAHİM VE YUMURTALIKLARDA FONKSİYONEL DEĞİŞİKLİKLER A. ADET DÖNGÜSÜ (menstruel siklus) Kadınlarda bir adetin başlangıcından itibaren diğer bir adetin başlamasına kadar... Devamı »

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

-Adet döneminde ortalama kanama süresi de 5 ± 3 gün olarak kabul edilmektedir. Yani en az 2 gün, en fazla 8 gün süren adet kanaması normal sınırlar içindedir. -Kanamanın miktarı da önemlidir, bir adet... Devamı »

Doç. Dr. Selman LAÇİN

Adet düzensizliği terimini kullanırken öncelikle normal adet kanamasını ve bunun oluşması için gerekli koşulları tanımlamak gerekir. Normal bir adet kanaması için gerekli fizyolojik şartlar şöyle özetlenebilir... Devamı »

Op. Dr. Sadi AKŞEHİRLİ

Adet kanamalarının düzensiz olması kadınlarda nadir olmayan bir durumdur. Çoğu kez neden hormonal düzensizliklerdir. Bunlara disfonksiyonel kanama adı verilir. Bazı durumlarda ise organik nedenler adı... Devamı »

Op. Dr. Rami ASKER

Adet kanamasının az olması neye işaret eder? Adet kanamasının az olması tıp dilinde hipomenore olarak adlandırılır. Adet kanamasının az olduğuna nasıl karar veririz? Adet kanaması en az 2 gün sürmesi... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 9 kayıt bulundu.
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 10288 kayıt bulundu.