Dyt. Görkem Mercan

Diyetisyen - İzmir
5.0

Sporcu Beslenmesi, Diyet Ve Doğru Beslenme, Aşırı Kilo Alımı

5.0

“Öncelikle Görkem Mercan ile tanışana kadar, günde ortalama 3 litre gazlı içecek tüketen, klasik türk...” Devamı

Dyt. Görkem Mercan

Dyt. Görkem MERCAN, 1988 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Yakındoğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nü tam burslu olarak başarıyla tamamlamıştır.

Eğitimi süresinde Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde poliklinik, Academic Hospital’da gastroenteroloji ve poliklinik, Özel bir poliklinikte kilo kontrol departmanı, Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde göğüs hastalıkları, onkoloji, ortopedi, cerrahi, kardiyoloji, dahiliye, hemodiyaliz ve poliklinik, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde nöroloji, kardiyoloji, endokrinoloji, servislerinde gözlem ve uygulama yapmıştır.

2014 yılında ‘’Gündem Sağlık’’ adlı konusunda uzman profesörleri konuk ederek, halkı bilinçlendirme amaçlı TV programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmış olan Dyt. Görkem MERCAN, ayrıca halen yazılı ve görsel medyada aktif olarak yer almakta Nutriton İstanbul, Diva Magazin, Health & Fitness dergilerinde, Milliyet ve Radikal’de blog yazılarına devam etmektedir.

Sağlıklı kilo verme, sağlıklı kilo almanın yanı sıra İnsülin Direncinde Beslenme, Tiroid, Haşimato Tiroidinde Beslenme, Demir, D Vitamini eksikliklerinde Beslenme, Sporcu Beslenmesinde, Hamilelikte Beslenme, Emziklilikte Beslenme ve Çocuklarda Beslenme konularında araştırma çalışmalarını yoğunlaştırmış olan Dyt. Görkem MERCAN, mesleki çalışmalarına İzmir'de bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Diyetisyen Görkem Mercan Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık Merkezi
Trend Office Kat:1 Daire:6 No:3 Adalet Mh. Bornova/İzmir
Hizmetler
İnsülin direnci ve metabolik sendrom Zayıflama programı Zayıflama diyetleri Kilo verme diyetleri Devamı

İlgi Alanları

Sporcu Beslenmesi Diyet Ve Doğru Beslenme Aşırı Kilo Alımı Okul Çağı Beslenmesi Özel Durumlarda (oruç-bayram-ameliyat Sonrası Vb) Beslenme Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
OA
Ozg*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Öncelikle Görkem Mercan ile tanışana kadar, günde ortalama 3 litre gazlı içecek tüketen, klasik türk tatlılarına bayılan, geceyarısı kalkıp yemek yiyen birisi olduğumu belirtmek isterim. Kendisi ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım ve danışanı olmaya karar verdim. İlk görüşmemizde sorduğum soru "kola içebilir miyim ?" olmuştu :) Kendisinin en önemli özelliği, bana göre basma kalıp diyet programlarını reddetmesi ve tamamen sizin yaşam tarzınıza, uyku saatlerinize, damak tadınıza ve hangi yiyecekleri temin edebileceğinize göre yani tamamen "size özel" bir program uygulaması. Ara sıra çok istediğiniz zaman kendinize ödül bile verebiliyorsunuz anlayışla karşılıyor. Biz tanıştığımızda ben 127 kg idim. Boyum 1.85 ve yaşım 38. Tabi benim bildiğim yaşım 38 miş. Ölçümler neticesinde aslında metabolizma yaşımın 49 olduğunu öğrendim. Gerekli tüm tahlilleri yaptıktan sonra benim düzenime uyan ve damak tadıma hitap eden bir programla başladık. Şu anda programımızın 70 günü geride kaldı metabolizma yaşı olarak 5 yaş gençleştim ve 70 günde tam 18.5 kilogram verdim. İlk hafta haricinde açlık hissetmedim desem yeridir. Ayrıca günde 1 adet diet kutu kola içebiliyorum ve haftada 2 gün diet tatlım da var :) Daha ne olsun. Cana yakın, pozitif ve arkadaş canlısı olan Görkem Bey'i kesinlikle sağlıklı yaşamak isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Ezg*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Bu zamana kadar birkaç diyetisyen deneyimim olmuştu hepsinde az çok kilo versem de tam olarak mutlu değildim süreç bittiği zaman en başa geri dönüyordum. Görkem beyle tanıştığım zaman kilo verme sürecinde diyetisyen ile olan iletişimin süreci ne kadar etkilediğini daha iyi anladım bu süreci bu kadar keyifli ilerlettiğim hiç olmamıştı. Sizi diyete değil diyeti size uyduran her döneminize göre düzenleme yapan ve en önemlisi sizi anlayan tanıyan işinde başarılı bir diyetisyen. Kilo verme işini gözünde büyüten kendini kısıtlanacakmış gibi düşünen herkese kesinlikle Görkem beyi öneriyorum. Sizi anlayan motivasyonunuzu kaybetmenizi engelleyecek işinde son derece başarılı biriyle çalışmak bu süreci keyifli bir hale getirecektir.

EY
E Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Kendi başıma bir kısmını, çoğunlukla aç kalarak, vermeye çalıştığım kilolarla başetmek güçleştiğinde profesyonel bir yardım almam gerektiğini farkettim. Okuduğum yorumlardan sonra Görkem Bey'le randevulaştık ve keyifli bir diyet sürecine başladık. Diyet sürecinde aç kalmaktan öte, aç kalmanın ne demek olduğunu unuttum diyebilirim. İlk hafta verdiği listeyi uygulamaya başladığımda daha fazla kilo alacağımı zannettim :). Diyete başlamadığım zamanlardan bile daha dolu dolu ve keyif alarak yemek yemeye başladığımı söyleyebilirim. Öğlen yemeklerine beraber oturduğumuz arkadaşlarım çoğunlukla beni beklemek zorunda kaldılar. 1 hafta sonra tekrar gittiğimde ise neredeyse 2 kilo verdiğimi gördüm. Spor yapmadan , sadece beslenme düzenini ayarlayarak rahatlıkla, aç kalmadan ve istediğim şeyleri yiyerek gerçekleşti bu süreç. Haftalık olarak yapılan ölçüm ve görüşmelerin oldukça önemli ve keyifli olduğunu söyleyebilirim. Bir önceki hafta size uymayan bişeyler varsa (yemek saatleri, listedeki yiyecekler vs.) hemen size uyacak bir liste hazırlanıyor. Görüşmelerin sadece bir sonraki haftanın listesi ile ilgili olduğunu düşünmeyin. Neleri yanlış ya da eksik yaptığınızı bu görüşmelerle farkedebiliyorsunuz. Oldukça keyifli sohbetler de ettik şimdiye kadar ve farklı bir çok konuda da tavsiyelerini aldım Görkem Bey'in. Görkem Bey ile birlikte 3 aylık bir süreci tamamladıktan sonra, sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığını edindiğimi söyleyebilirim. Haftalık olarak size uygun olarak düzenlediği listeler ve bu görüşmelerdeki sohbetler ile bunu siz farkına bile varmadan işliyor. Sofrada yemeniz gerekenden fazla yemek olsa bile nerede durmanız gerektiğinin çok net farkına varabiliyorsunuz. Özetle; Aç kalmadan, mevcut durumunuza göre (iş saatleri, hafta sonu uykusu, vs.) size en uygun listelerin hazırlandığı, istediğiniz zaman ulaşıp kafanıza takılanları danışabileceğiniz, hiç birşeyin yasak olmadığı bir diyet süreci istiyorsanız ve en önemlisi sağlıklı ve düzenli beslenmeyi başlayıp bitecek bişey olmaktan çıkarıp kendi yaşantınızın bir parçası yapmak istiyorsanız, düşünmeden Görkem Bey'in kapısını çalabilirsiniz.

GK
Gül*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Görkem beyi sosyal medya aracılığıyla buldum ilk olarak tanışmak için gittim . kendi çabamla kilo veremiyordum . Elimde her hafta güncellenen bir liste olunca ve haftalık görüşmelerimizle kilo takibi yapınca kilo vermeye başladım . İki ay gibi bir sürede arada kaçamaklar yapsam da 9kilo verdim . Bu kiloları verirken spor yapmadım sadece haftada birkaç gün yürüyüş yaptım. Görkem bey Güler yüzüyle samimiyetiyle diyetime destek oldu . Bazen sıkıldığımda ara öğünlerimi değiştirerek diyetime renk kattı . Bana daha sağlıklı bir yaşam sağladığı ve doğru beslenmeyi öğrettiği için Görkem beye çok teşekkür ederim, herkese tavsiye ederim.

SK
Sel*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Başarılı bir diyetisyen ararken kendimi Görkem Bey'in ofisinde buldum. İlk başta biraz ön yargılı olarak gitmiştim çünkü diğer diyetisyenlere gittiğimde bana sabit bir liste verip yollamışlardı ama Görkem Bey benimle konuşarak bana uygun bir diyet listesi planladı. O zamana kadar kilo vermek için denediğim onlarca işe yaramaz ürünlerden sonra ilk kez Görkem Bey'in verdiği diyet listesiyle sağlıklı kilo veriyordum hem de hiç spor yapmadan. Yanına gittiğimde sadece diyet için konuşup beni göndermiyordu aynı zamanda da dertlerim olduğu zamanda da bana kimsenin vermediği desteği verdi. Bir anda hem beni istediğim kiloya doğru götüren başarılı Diyetisyen Görkem Bey hem de her başım sıkıştığında yardım isteyebileceğim abim olmuştu. 'Kilo vermek istiyorum ama bir türlü yapamıyorum' diyenlerdenseniz kesinlikle güleryüzlü, iyi niyetli, düşünceli ve başarılı Görkem Bey'e danışmanızı tavsiye ederim.

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Görkem Mercan ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Görkem Mercan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Görkem Mercan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Görkem Mercan Diyetisyen Görkem Mercan Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Görkem Mercan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Görkem Mercan Diyetisyen uzmanıdır. Sporcu Beslenmesi, Diyet Ve Doğru Beslenme, Aşırı Kilo Alımı alanlarında hizmet veriyor ve İnsülin direnci ve metabolik sendrom, Zayıflama programı, Zayıflama diyetleri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube