Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener

Psikoloji - İstanbul

Genel Psikoloji, Kaygı, Kişilik Bozuklukları

Randevu Al 0 (850) 474 62 44 Soru Sor

Psikologun Adresi

  Başakşehir, İstanbul
Online Görüşme

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Online Doktor Danışma

Özlem Şener Hakkında

Özlem Şener Kimdir?

Akademisyen/Psikolojik Danışman/Psikodramatist

Şener Sakarya Üniversitesi’nde lisans eğitiminin ardından, İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Aynı zamanda, İstanbul Psikodrama Enstitüsünde sekiz yıl süren Psikodrama terapi eğitimini 2010 yılında tamamlayarak mezun olmuştur. Bu sırada bireysel ve çocuk psikodraması ve aile ağacı eğitimlerini de tamamlayarak eğitim aldığı enstitüde çocuk ve aile gruplarında psikodramatist olarak çalışmıştır. Ardından dil eğitimi için gittiği Ottowa Üniversitesi’nde (Kanada) psikoloji derslerini takip etmiş, eş zamanlı olarak orada iki yıl boyunca Boys and Girls Clup, Community Centre ve Retirement Home gibi merkezlerde çocuklarla ve yetişkinlerle gönüllü çalışmalar yapmıştır. Daha sonra Türkiye’ye dönen Şener, İstanbul Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde doktora programını “Psikodramanın Duygu Körlüğü (Aleksitimi), Duygu İfade Etme ve Spontanlık Beceri Yoksunluğu olan Bireyler Üzerindeki Etkisi” üzerine yazdığı tezi ile tamamlamıştır. Cinsel terapistlik eğitimi de bulunan Şener hem psikoterapi merkezlerinde hem de üniversitede uzun yıllar bireysel ve grupla psikolojik danışma görüşmeleri gerçekleştirmiş, halen psikolojik danışman olarak görüşmelerine devam etmekte olup aynı zamanda akademisyen olarak çalışmaktadır.   Birçok dergide makaleleri ve kitaplarda yazarı olduğu kitap bölümleri bulunmaktadır.    

Alanda önde gelen isimlerden eğitimler almış olan şener, Dr. Sue Jennings’in Drama Terapinin Kökleri, Louise Lipman’ın Rol Teorisinde Spontanlık ve Yaratıcılık, Judith Teszary’nin Metafor Olarak Vücut Semptomları (Psikosomatik Psikodrama) gibi daha birçok eğitime katılmış, kendisi de on yıldır bireysel terapiler yapmakta ve grup terapileri açıp düzenlemektedir. Şener genellikle duygusal problemler, duygusal körlükler (aleksitimi) psikolojik travmalar, ruhsal kökenli ağrılar ve fiziksel sorunlar, cinsel problemler, yakın ilişki sorunları, kaygı bozuklukları ve sosyal fobi alanlarında hizmet vermektedir.  Aynı zamanda özel bir üniversitede doktor öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • IELTS (overall): 5.5
İlgilendiği Hastalıklar
 • Genel Psikoloji
 • Kaygı
 • Kişilik Bozuklukları
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Fobiler
Diplomalar ve Sertifikalar
Ödüller
 • Gençlerin Ruhsal Sorunlarına Yaklaşım Konferansı (23.12.2005)
 • 16. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Öğrencileri Kongresi (03.08.2010)
 • PDR Ulusal Öğrenci Kongresi Çalıştay Teşekkür Belgesi (06.03.0001)
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 62 44

Özlem Şener Değerlendirmeleri

Değerlendir
9 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

a..hin
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kendimi bulma ve arama serüvenime başladığım zamanlarda karşıma çıkan ilk yıldızımdı Özlem Hoca. Bana göre, bilgi birikimden daha ziyade, içten gelen bir anlayış ve şefkat buldum onda. Yolculuğumda yollarımızın kesişmesi bana çok şey kattı kıymetli Özlem hocam. Sizi çok sevdiğimi ve benim için ne kadar önemli olduğunuzu bildiğinizi biliyorum zaten :) Yolunuz iyiye çıkması dileğiyle.. 13-06-2021

ay..ınç
Zamanlama
İlgi
Ortam

Grup terapisi ile başladığımız yolculuğumuzda pandemiden sonra online ve bireysel olarak devam ediyorum. 07-06-2021

�enur..raktar
Zamanlama
İlgi
Ortam

Oğlumla ilgili olarak Özlem Hanım’la görüşmeye başlamıştık. Oğlumda olumlu gelişmeler gözlemledim. Bu da beni mutlu ediyor. 07-06-2021

vval..ner
Zamanlama
İlgi
Ortam

Özlem hanımla yaptığımız görüşmeden çok memnum kaldım, beni uzunca dinledi. Kendimi iyi hissetmem üzerine uzunca konuştu, sonuçta sorunumu bulup beni destekledi, sayesinde kendimi tekrardan mutlu ve iyi hissetmeye başladım. Teşekkürler Özlem hanım, bundan sonra her boşluğa düştüğümde ilk geleceğim kapısınız! 04-06-2021

e..diz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Bir danışan olarak bilgi ve tecrübelerinden çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ediyorum 04-06-2021

ve ..ayrak
Zamanlama
İlgi
Ortam

Özlem hanım alanında çok başarılı bir psikolog. Çok ciddi rahatsızlık dönemi geçirdiğimde bana hayatımda ışık olabilecek aydınlandığım bir çağ başlattı. Farkındalığımın arttığı, düşüncelerimin daha sağlıklı olduğu bir yaşama adım attım sayesinde. Her şey için ona çok müteşekkirim. 04-06-2021

kü..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Her seanstan sonra beni yeni yeni ufuklarla tanistiran cok sevgili hocam... Kendimdeki degisikliklerin ozellikle kendimin farkinda oldugu, sayenizde bunu yasadigim bir donemdeyim. Her sey icin cok tesekkur ederim. Daha da guzel olacagini biliyorum sizinle gecirdigim zamanlarin. 24-05-2021

Barkın..feli
Zamanlama
İlgi
Ortam

Destek sürecinde kendisinin profesyonelce yaklaşımı, gösterdiği içtenlik ve süreç kapsamında karşısındaki kişiyi gözeterek çepeçevre sardığından dolayı ve destek kapsamında en verimli olacak çalışma kapsamını belirleyerek maksimum faydayı ve farkındalığı gözettiği için kendisine müteşekkirim. Bireye, soruna ve çözüme büyük bir hassasiyetle yaklaştığını eklemek isterim. Çok teşekkür ediyorum... 17-05-2021

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 11-05-2021

9 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener ile nasıl iletişime geçerim?
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 62 44

Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener için nasıl randevu alabilirim?
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener Online Görüşme Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener Psikoloji, uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve Genel Psikoloji, Kaygı, Kişilik Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Fobiler hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener için muayene ücreti nedir?
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Şener hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Psikologdan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.