Dr. İclal Ertaş

Dil Konuşma Bozuklukları - Ankara

İşitme engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları, Zihin engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları, Yutma bozuklukları / vital stimülasyon

Dr. İclal Ertaş

İclal ERTAŞ Öğrenim hayatına Ankara’da başlamıştır. İlk ve Orta Öğrenimini tamamladıktan sonra 1981 yılında lisans öğrenimine Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulunda başlamış ve 1986 yılında mezun olmuştur.

Aynı yıl yine Hacettepe Üniversitesi Kulak Burun Boğaz bölümü ana bilim dalına bağlı Odyoloji  bölümünde, yüksek Lisansına başlamış, 1990 yılında Odyoloji ve konuşma Bozuklukları Bilim Uzmanlığı derecesi almaya hak kazanmıştır.

Bilim Uzmanlığı tezi olan “Ankara ili ilkokul çağı çocuklarında konuşma ve ses bozuklukları insidansı” Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaynak bilgi olarak gösterilmiştir.

1990-1991 yılları arasında  Hacettepe Sağlık bilimleri enstitüsü Odyometri Yüksek okulunun kuruluşunda görev almış ve araştırma Görevlisi olarak ders vermiştir.

1992 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalında uzman Odyolog olarak çalışma hayatına başlamıştır. 17 yıl boyunca çocuklarda ve yetişkinlerde İşitme Konuşma ve ses Bozuklukları tanısı, değerlendirilmesi ve terapisi hizmeti vermiştir.

Bu süreçte çocuk  odyolojisi  bölümünün kurulması, devamlılığı ve aile eğitimlerinin bölüm bünyesine kazandırılması çalışmalarını tamamlamış, GATA bünyesinde  kurulan özel özel eğitim ve rehabilitasyon okulunda eğitim projelerini destekleme ve eğitimci yetiştirme projelerini yürütmüştür.

Yıllarca verdiği hizmetle ile elde ettiği tecrübe ile bugün İclal Ertaş kendi alanında ülkemizin en yetkin  ve aranılan Uzmanlarından biri olmuştur.

2009 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisindeki çalışma hayatını tamamlayan İclal Ertaş aynı yıl kurucusu olduğu özel duyum işitme, konuşma ve ses bozuklukları rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başlamıştır. Özel eğitim alanında çeşitli özür guruplarında tanı, değerlendirme ve terapi, Eğitim programlarının düzenlenmesi vb konularda çalışma hayatına devam etmektedir.

Yüksek Öğrenim, Uzmanlık ve çalışma yılları  süresince çok sayıda çalıştay  , Kongre ve Seminere katılmış bildiri ve tebliğler sunmuştur. Geçmişten Günümüze güncel gelişmeleri izlemek üzere yurtiçi ve dışında birçok eğitime katılmış, Eğitim düzenlemiş ve alandaki yenilikleri özel eğitim ve rehabilitasyon alanına transfer etmiştir.

2011 yılından itibaren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve  Lefke Avrupa Üniversitesinin sağlık Bilimleri ve Eğitim bilimleri fakültelerinde işitme ve dil ve konuşma bölümlerinde çeşitli dersler vermektedir.

2016 yılında  Yakın Doğu Üniversitesi Özel Eğitim Ana Bilim Dalında Doktora programına başlamış 2018 yılında doktora derslerini tamamlayıp 2019 yılında tez yeterlilik sınavını verip, tez yazım aşamasına geçmiştir.

Günümüzde İclal Ertaş yazılım teknolojileri alanında ki uzmanlarla,  Özel eğitim alanında eksikliği hissedilen web tabanlı yardımcı özel eğitim programı/portalı ile konuşma eğitimi konusunda özel gereksinimi olan çocuklara konuşma eğitimi verilmesine yönelik çalışmalarını tamamlamış ve Duyum Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde eğitim uygulamalarına başlamıştır.

Özel Duyum İşitme Konuşma Ses Bozuklukları Zihinsel Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Kızılay, Bayındır-2 Sk. No:61, 06420 Çankaya/Ankara
İmkanlar
Wi-fi İkram Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

İclal ERTAŞ Öğrenim hayatına Ankara’da başlamıştır. İlk ve Orta Öğrenimini tamamladıktan sonra 1981 yılında lisans öğrenimine Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulunda başlamış ve 1986 yılında mezun olmuştur. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

İşitme engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları Zihin engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları Yutma bozuklukları / vital stimülasyon Ses bozuklukları Ses Analizi Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 47 83

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Dr. İclal Ertaş ile nasıl iletişime geçerim?

Dr. İclal Ertaş için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dr. İclal Ertaş için nasıl randevu alabilirim?

Dr. İclal Ertaş ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504744783

Dr. İclal Ertaş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dr. İclal Ertaş Özel Duyum İşitme Konuşma Ses Bozuklukları Zihinsel Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dr. İclal Ertaş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dr. İclal Ertaş Dil Konuşma Bozuklukları uzmanıdır. İşitme engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları, Zihin engeline bağlı dil ve konuşma bozuklukları, Yutma bozuklukları / vital stimülasyon alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 47 83

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube