Prof. Dr.

Tahir ÖĞÜT

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Ayak Ve Ayak Bileği Hastalıkları, Ayak Ve Ayak Bileği Hastalıkları, Diz artroskopisi, Spinal artrodez, Fiberoptik eklem muayenesi... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

401 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Ayak bilegi

  1988 de sol ayak bilegimde bir şisme oldu sonra intahap lanma sonrasında bir hekime gittik oda şiş ayamı delip intahasbı cıkardı sonra alcıya aldı 2 3 hafta durdu sonra ayagım yenden intahap topladı başka bir hekime gittik oda amaliyat etti ayak bilegimin üst kısmından incelmiş ti kemik s... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tahir Öğüt

  Prof. Dr. Tahir Öğüt

  Merhaba, size kesin cevap verebilmem için muayene etmem, röntgen ve mrınızı görmem gerekir. çekilen röntgen ve mrların iyi kalitede olması gereklidir. 0532 732 02 00dan randevu alabilirsiniz..

 • Uzun parmak kısaltma

  Sayın doktorum kızım 10 yaşında ayak baş parmaklarının yanındaki ikinci parmakların ikiside uzun doktorlar kısaltılması gerektiğini söylüyorlar.fakat aynı sorun annemdede var genetk dedi doktorlar bu ameliyat bize nasıl zarar vere bilir.sinirlerin ayaklarda çok olduğunu duydum kızımın gelecegiyle oy... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Tahir Öğüt

  Prof. Dr. Tahir Öğüt

  Net cevap verebilmek için muayene edip ayak röntgenini görmem gerekir. genelde bu tip ameliyatlar sorunsuz iyileşir.

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Hakkında

Tahir ÖĞÜT Kimdir?

Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT, 1967 yılında Ankara'da doğmuştur. İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1991 yılında derece ile tamamlamıştır. İhtisasını ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1997 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda Başasistanlık yapan Dr. ÖĞÜT, 1999 yılında Marmara Bölgesinde meydana gelen depremde bu görevini ilk 3 ay kadrosuz ve gönüllü olarak yapmıştır.

2001 yılında İtalya’da İlizarov Cerrahisi üzerine 1 ay, 2002 yılında Hollanda’da ayak ve ayak bileği cerrahisi üzerine 3 ay süre ile çalışmış olan Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT, 2005 yılında Doçent, 2011 yılında ise Profesör unvanını almıştır. 2006-2007 yılları arasında Duke Üniversitesi’nde (ABD- North Carolina) 6 ay boyunca ayak ve ayak bileği cerrahisi üzerine çalışmalar yapmıştır.

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi konusunda uzman olan Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT'ün, ulusal ve uluslararası alanlarda 40’dan fazla makalesi ve kongre sunumu,  “Ayak Bileği Artroskopisi” ile ilgili kitap bölümleri, Ameliyat tekniği videoları, ABD ve Avrupa’da yayımlanan ve kaynak kitap kabul edilen kitaplarda yazdığı kitap bölümleri bulunmaktadır. Kendisi iyi derecede İngilizce ve Almancad bilmektedir.

International Society of Arthroscopy, Knee Surgery & Orthopedic Sports Medicine, European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA), American Orthopaedic Foot & Ankle Society (AOFAS), European Foot and Ankle Society (EFAS) gibi uluslararası birçok derneğe üyedir. Aynı zamanda EFAS Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Ülkemizde Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği’nin kurucu ve yürütücülerinden olan Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT, 2010 yılında EFAS (Avrupa Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen ilk ve tek Türk hekim olmuştur. Aynı zamanda AOFAS (Amerikan Ortopedistleri Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği)’ın da aktif üyesidir ve Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi üzerine periyodik olarak A.B.D.de yayımlanan bu alandaki en prestijli bilimsel dergide 5 yıldır hakemlik görevi yapan, ülkemizin ilk ve tek Ortopedi Uzmanıdır.

Ulusal Derneklerde bir dönem yönetim kurulu üyeliği de yapan Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT, Pediatrik Ortopedi Derneği, TOTDER (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği), TOTBİD (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği), TOTBİD (Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği), Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Şubesi ve TUSYAD (Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği) üyesidir. Başarılı mesleki çalışmalarına Şişli'de bulunan Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Merkezi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


 • Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi
  AdresHakkı Yeten Cad. Unimed Center D: 8 Fulya  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

Hastalarının Değerlendirmeleri (2)

2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Nur Ocak

Kemik içi ödem opere Merhabalar hocam, geçen yıl çok geç farkedilen bir sporcu kırığım vardı kemik içi ödem nedeniyle opere edildim titanyum vida takıldı. Ameliyat üzerinden bir yıl geçmesine rağmen dizime ve kalçama vuran ciddi agrılarım var, görüştüğüm diğer hekimler kıkırdak kaybımın oluştuğunu eklem dondurma ameliyatı olmam gerekebileceğinden bahsettiler. Geçirdiğim operasyonun başarısızlığından dolayı çok tedirginim ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim beni aydınlatabilir misiniz 🙏 20-08-2018

merve açar

Tahir bey için ne söylesem onun ne kadar iyi bir doktor olduğunu anlatmama yetmez. Türkiye nin en iyi ayak ve ayak bileği cerrahıdır. 6 ay önce tarsal koalisyon sebebiyle ameliyat oldum . Ameliyattan önce ağridan duramazdim bütün yasantim agrilar yüzünden dayanilmaz hale gelmişti. Simdi agilarimdan eser yok. Kendisi ameliyat dönemi öncesi ve sonrası oldukça da ilgilidir. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az. Iyiki ülkemizde sizin gibi işini en iyi sekilde yapan doktorlarimiz var! 20-05-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.