Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya

Göğüs Cerrahisi - Bursa
5.0

Plevra Hastalıkları, Kapalı akciğer kanseri cerrahisi, Güvercin Göğsü

“Mediasten bölgede bulunan bir kitle sebebi ile Serhat Hocamızın kapısını çaldık. İlk ziyaretimizden ...” Devamı

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya

Avukat bir baba ile öğretmen bir annenin ikinci oğlu olarak 15 Mayıs 1967 tarihinde Gaziantep’te dünyaya geldi. İlkokulu Gaziantep Koleji’nde, hazırlık sınıfı, ortaokul ve liseyi Gaziantep Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Tıp fakültesi eğitimini 1986-1992 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra 1994 yılına kadar Zonguldak ili, Çaycuma ilçesi, Sandallar köyü sağlık ocağında mecburi hizmet yaptım. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 1994 yılında başladığı uzmanlık eğitimini 2000 yılında tamamlayarak Edirne Devlet Hastanesi’nde ilk göğüs cerrahisi uzmanı olarak göreve başladı. İkibiniki yılı Temmuz ayında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tayin olarak tek göğüs cerrahisi uzmanı olarak görev yapmaya başladı. Bu sırada 2007 yılından itibaren başhekim yardımcısı olarak görevlendirildi. Başhekim yardımcılığı görevinden 2014 yılı sonunda, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden de 2015 yılı Kasım ayında ayrılarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı. Burada Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi olarak çalışmaya başladıktan kısa süre sonra Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine getirildi. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kuruldu 2018 yılına kadar devam ettiği bu görevden o dönemde ayrılarak akademisyenlik çalışmalarına ağırlık verdi. İkibinyirmi yılı Mart ayında Üniversiteler Arası Kurul’un kriterlerini karşılayarak Doçent ünvanı almaya hak kazandım. Mayıs 2021 de emekli olarak Bursa ilinde özel sağlık kuruluşlarında çalışmaya başladım. Halen çalışmakta olduğum NEV Sağlık Grubu ile Ekim 2021 sonunda imzaladığım sözleşme uyarınca görevime devam ediyor.

Esentepe Mh Mudanya Yolu Cd. No: 169 16310 Mudanya/Bursa
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Mediasten hastalıkları cerrahisi Video torakoskopik cerrahi (vats) Torasik outlet sendromu Torasentez Torakotomi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Avukat bir baba ile öğretmen bir annenin ikinci oğlu olarak 15 Mayıs 1967 tarihinde Gaziantep’te dünyaya geldi. İlkokulu Gaziantep Koleji’nde, hazırlık sınıfı, ortaokul ve liseyi Gaziantep Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Tıp fakültesi eğitimini 1986-1992 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra 1994 yılına kadar Zonguldak ili, Çaycuma ilçesi, Sandallar köyü sağlık ocağında mecburi hizmet yaptım. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 1994 yılında başladığı uzmanlık eğitimini 2000 yılında tamamlayarak Edirne Devlet Hastanesi’nde ilk göğüs cerrahisi uzmanı olarak göreve başladı. İkibiniki yılı Temmuz ayında Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tayin olarak tek göğüs cerrahisi uzmanı olarak görev yapmaya başladı. Bu sırada 2007 yılından itibaren başhekim yardımcısı olarak görevlendirildi. Başhekim yardımcılığı görevinden 2014 yılı sonunda, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden de 2015 yılı Kasım ayında ayrılarak Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göreve başladı. Burada Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı kurucu öğretim üyesi olarak çalışmaya başladıktan kısa süre sonra Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine getirildi. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kuruldu 2018 yılına kadar devam ettiği bu görevden o dönemde ayrılarak akademisyenlik çalışmalarına ağırlık verdi. İkibinyirmi yılı Mart ayında Üniversiteler Arası Kurul’un kriterlerini karşılayarak Doçent ünvanı almaya hak kazandım. Mayıs 2021 de emekli olarak Bursa ilinde özel sağlık kuruluşlarında çalışmaya başladım. Halen çalışmakta olduğum NEV Sağlık Grubu ile Ekim 2021 sonunda imzaladığım sözleşme uyarınca görevime devam ediyor. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık Aldığı Kurum

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05.2000
Deneyim: 23 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

İlgi Alanları

Plevra Hastalıkları Kapalı akciğer kanseri cerrahisi Güvercin Göğsü Timoma Cerrahisi Ve Tedavisi (Myasteni'nin Cerrahi Tedavisi) Genel Göğüs Cerrahisi Devamı

Deneyimler

Özel VM Medicalpark Bursa Hastanesi (2021 - Devam ediyor)
SB Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2015 - 2021)
Bursa Yüksek İhtısas Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2002 - 2015)
SB Edirne Devlet Hastanesi (2000 - 2002)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 42 27

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

4.9

Ortam

5.0
RUK*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 gün önce
Mediasten hastalıkları cerrahisi
Özel NEV Esentepe Hastanesi

Mediasten bölgede bulunan bir kitle sebebi ile Serhat Hocamızın kapısını çaldık. İlk ziyaretimizden itibaren izlememiz gereken yolu; güven veren, güler yüzlü yaklaşımıyla net bir şekilde açıkladı ve ameliyatı gerçekleştirdi. Ameliyat süreci ve sonrasındaki her aşamada birebir ilgilenip bilgi veren, mesai saatleri dışında dahi sorularımızı yanıtlayan doktorumuza ; hoşgörüsü, anlayışı ve tüm emekleri için çooook teşekkür ederiz. Doktor arayışı içinde olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.

Züb*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce
Torakotomi
Özel NEV Esentepe Hastanesi

Doktorumdan son derece memnun kaldım. Gerekli açıklamaları zamanında ve anlaşılır şekilde yaptı. Samimiyetine ve tecrübesine güvenerek aklımda hiç bir soru işareti kalmadan ameliyata girdim. Çok şükür ameliyat başarılı geçti. Şu anda kontrollerime gidiyorum. Göğüs Cerrahisi olarak doktoruma guvenebilirsiniz.

AG
ARD*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce
Plevral sıvı aspirasyonu
Özel NEV Esentepe Hastanesi

4 yıldır tedavi gördüğümüz süreçte fayda bulamayıp arayış içine girdik. Doktorumuzla tanıştığımız ilk andan itibaren bize verdiği enerji çok yüksekti. Gayet açıklayıcı, hastasının bütün sorularına çözüm bulan bir tutumla bizleri çok rahatlattı. Başarılı bir operasyonla tedavi gerçekleşti. Süreç boyunca ilgi ve alakası çok iyiydi. Doktorumuza sonsuz teşekkürler. Sizinle karşılamaktan ziyadesiyle memnunuz.

Fat*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Akciğer kanseri cerrahi tedavisi
Özel NEV Esentepe Hastanesi

Kolon kanseri ve akviğerde metastaz teşhisi ile tedavi sürecimde akciğer kanser cerrahisi için önerildi kendisi. İlk randevudan itibaren müthiş enerjisi cana yakınlığı ve güven veren açıklamalarıyla çok rahatlattı beni opresyon öncesi, sonrası ve takip döneminde aklımıza takılan her soruda zaman gözetmeden telefonlarıma cevap verdi. Anlayışla sabırla bilgilendirdi Ülkemizde sizin gibi hekimlerin olması umudumu tazeliyor elinize emeğinize yüreğinize sağlık hocam çok çok teşekkür ediyorum

Feh*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Akciğer kanseri cerrahi tedavisi
Özel NEV Esentepe Hastanesi

Sehat hoca hem mükemmel bir insan hem de mükemmel bir hekim. Ameliyatım ve sonrası benimle çok ilgilendi. Samimi, içten ve net oluşu beni çok etkiledi ve bu duruşu beni çok motive etti ve moral verdi. Kendisine çok teşekkür ederim. İyi ki Serhat hocamla karşılaşmışım. Başarılar dilerim.

HK
Hac*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
11 ay önce

Mükemmel bi doktor ben çok önce gitmiştim sonra bida gidemedim tayini falan çıkmış şimdi bakayım dedim nerde ve Bursa’da olduğunu gördüm en yakın zaman da gidicem kendisine muayene olmaya çok mükemmel bi doktor du en son 😍

EK
Eli*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İşinde başarılı, güleryüzlü, sevecen, hastasını ilgiyle muayene ve sonrasında motive eden tanıdığım en iyi kalpli doktor. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504744227

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya Özel NEV Esentepe Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya Göğüs Cerrahisi uzmanıdır. Plevra Hastalıkları, Kapalı akciğer kanseri cerrahisi, Güvercin Göğsü alanlarında hizmet veriyor ve Mediasten hastalıkları cerrahisi, Video torakoskopik cerrahi (vats), Torasik outlet sendromu hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube