Doç. Dr. Şekip Altunkan

Dahiliye - İç Hastalıkları - Ankara
5.0

Damar Hastalıkları, Damar Sertliği (Ateroskleroz), Şeker Hastalığı (Diyabet) Tedavisi

5.0

“Annemin tansiyon problemiyle ilgili hocamıza başvurduk. Çok memnun kaldık. Çok bilgili hatasıyla yak...” Devamı

Doç. Dr. Şekip Altunkan

Doç. Dr. Şekip Altunkan, 1953 yılında Adana’da dünyaya geldi. Lise öğrenimini 1971 yılında tamamladı ve ardından tıp eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladı, 1978 yılında da mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 1979 yılının Mayıs ayında Hacettepe Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında asistan olarak çalışmaya başlamış ve burada 1982 ile 1983 yılları arasında başasistan olarak görev almasının ardından 1983 yılının Mayıs ayında iç hastalıkları uzmanı ünvanını aldı.

Doç. Dr. Altunkan, askerlik hizmetini 1983 ile 1985 yılları arasında Balıkesir Askeri Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak tamamladı ve sonrasında mecburi hizmetini 1985 ile 1987 yılları arasında Çorum’un Kargı ilçesinin devlet hastanesinde iç hastalıkları uzmanı olarak yaptı. Mecburi hizmetinin ardından Ankara Dr.Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesinde iç hastalıkları konsültanı olarak çalışmaya başlamıştır ve 9 ay sonra şimdiki adı Başkent Üniversitesi, o zamanki adı Türkiye organ Nakli ve Yanık Tedavi Merkezi olan hastaneye geçerek çalışmaya başladı ve burada özellikle böbrek nakilleri öncesi ve sonrası gelişen iç hastalıkları sorunları ile ilgilendi;  ayrıca hemodiyaliz servisinin sorumlusu olarak görev aldı.

Doç. Dr. Altunkan, bu hastanede aynı zamanda hipertansiyon ile de yoğun bir şekilde ilgilenmeye başladı ve 1988 yılının Şubat ayında Finlandiya’da Helsinki Üniversitesinde ince iğne aspirasyon biyopsisi (FNAB) alanında kurs gördü ve öğrendiği bu yöntemi böbrek transplantlı hastalara uyguladı. 1989 yılında buradan ayrıldı ve Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir teşhis tedavi merkezi kurdu, çalışmalarını burada sürdürürken 1992 yılında üniversite doçenti ünvanını aldı.

Doç. Dr. Altunkan, Hipertansiyon Kliniği kurma düşüncesini sürekli gündeminde tuttuğu için 1994 yılında Ankara’ya dönerek ilk özel Metropol Hipertansiyon Kliniğini kurdu. Aynı yıl Hacettepe Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında, Prof. Dr. Aysel Oram ile birlikte ekokardiyografi laboratuarında çalışmaya başladı ve 13 ay boyunca burada ekokardiyografi eğitimi gördü. Bu süreçte ayrıca yarı zamanlı olarak, 5 yıl süreyle Düzen laboratuarlarının kardiyoloji bölümünü yönetti ve Metropol Hipertansiyon Kliniği'ni geliştirmeye başlayarak 1995 yılında bünyesinde Holter merkezini kurdu. Bu merkez ile tüm Türkiye’deki hekim, özel hastane ve kliniklerden gönderilen kasetlerin analizini yapma prensibi ile çalışmaktadır.

Doç. Dr. Altunkan'ın  Metropol Hipertansiyon Kliniği 1998 yılı ile birlikte 5 katlı, toplam 1600 m2 kapalı alanı olan bir binaya taşındı ve burada, 2001 yılında elektron beam tomografi (EBT) cihazını faaliyete geçirilerek, arterioskleroz alanında önemli bir aşama gerçekleştirildi. Bu cihaz ile kalp damarlarındaki kalsifikasyon ölçülerek, kalp krizi riski anlaşılmakta ve kateter kullanılmadan kalp damarlarının anjiyosu yapılmaktadır.

Metropol Hipertansiyon ve İç Hastalıkları Kliniği ülkemizin ilk ve tek ruhsat verilen hipertansiyon kliniğidir. Klinikte Dr.Şekip Altunkan yönetiminde birçok araştırma projesi yürütülmekte, yurt içi ve yurt dışı kongrelerde tebliğ edilmekte ve uluslararası dergilerde yayınlanmaktadır. Aynı zamanda hipertansiyonla ilgili olarak halkı aydınlatma çalışmaları, medya ile birlikte sürdürülmektedir. Yüksek tansiyon ile ilgili olarak hekim ve sağlık personeline eğitim faaliyetleri verilmektedir. Kliniğin kurucusu Doç. Dr. Şekip Altunkan, Türk Kardiyoloji Derneği ile İç Hastalıkları Derneğinin üyesidir. Uluslararası kuruluşlardan, Amerikan Hipertansiyon Derneği (ASH), Amerikan Ekokardiyografi Derneği (ASE) ve Uluslararası Holter ve Noninvazif Elektrokardiyografi Derneği (ISHNE) üyesidir. Hipertansiyon ve Elektron Beam Tomografi ilgili, yurt içi ve yurt dışında bir çok toplantıya katılmıştır Ayrıca ülkenin en büyük sağlık organizasyonlarından birisi olan, Türkiye Sağlık İşletmeleri Derneğinin yönetim kurulu üyesi ve başkan vekilidir.

Doç. Dr. Altunkan'ın klinikte yaptığı çalışmaların birçoğu uluslararası dergilerde ve kongrelerde yayınlanmakta ve kendisi ayrıca saygın dergilerden "Hypertension", "International Journal of Cardiology", "Blood Pressure Monitoring" ve "Journal of Human Hypertension" dergilerinin hakem heyetinde yer almaktadır. 

Doç. Dr. Altunkan, ülkemizle yaşanan son gelişmeler ile birlikte edindiği tecrübeleri ve bilgi birikimini kurulan bir çok özel sağlık kuruluşu ile paylaşmaktadır ve hatta bazılarının kuruluşuna da öncülük etmektedir. Doç. Dr. Altunkan, çalışmalarına Ankara'da merkezi konumdaki modern muayenehanesinde tam zamanlı olarak devam etmektedir.

Doç. Dr. Altunkan, Leyla Altunkan ile evli olup 2 çocukları vardır.

Doç. Dr. Şekip ALTUNKAN Muayenehanesi
Cinnah Cad. No: 9/3 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Hipertansiyon tanı ve tedavisi Diyabet tedavisi Kemik iliği transplantasyonu(periferik hematopoiet Cea(karsinoembriyonik antijen) Kriyoablasyon Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Doç. Dr. Şekip Altunkan, 1953 yılında Adana’da dünyaya geldi. Lise öğrenimini 1971 yılında tamamladı ve ardından tıp eğitimine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladı, 1978 yılında da mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 1979 yılının Mayıs ayında Hacettepe Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında asistan olarak çalışmaya başlamış ve burada 1982 ile 1983 yılları arasında başasistan olarak görev almasının ardından 1983 yılının Mayıs ayında iç hastalıkları uzmanı ünvanını aldı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11.1977
Deneyim: 46 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Damar Hastalıkları Damar Sertliği (Ateroskleroz) Şeker Hastalığı (Diyabet) Tedavisi Hipertansiyon (Tansiyon Yüksekliği) Kalp Hastalıkları Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 41 12

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
TK
Tuğ*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Hipertansiyon tanı ve tedavisi
Doç. Dr. Şekip ALTUNKAN Muayenehanesi

Annemin tansiyon problemiyle ilgili hocamıza başvurduk. Çok memnun kaldık. Çok bilgili hatasıyla yakından ilgilen bir doktor. Kendisine ve ekibine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

aa
Ali A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Hipertansiyon tanı ve tedavisi
Doç. Dr. Şekip ALTUNKAN Muayenehanesi

Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. mükemmel bir doktor. Kendisi annemi muayene etti.Ne zaman annemin sağlıkla ilgili bir sorunu olsa tereddütsüz ararım.

LY
Ley*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ailemizin doktoru Şekip hoca doğru teşhis ve tedavi yöntemleriyle verdiği destek için teşekkür ederiz

LY
Ley*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Ailemizin doktoru Şekip hoca doğru teşhis ve tedavi yöntemleriyle verdiği destek için teşekkür ederiz

LY
Ley*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doğru teşhiş ve tedavi yöntemleriyle sağlığımı emanet ettiğim doktorum.

Meh*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

7/24 ulaşabilirsiniz, kendilerine....Alanında / Branşında son derece kompetan/donanımlıdır, Şekip hocam....Entelektüel kapasitesi muazzamdır....Sevgi ve Saygılarla

Yorum randevu sonrasında eklendi.
AG
Akı*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Alanında en iyi tanıdığım doktor danışanıyla rahat ilişki kurabilen ender saygın hekimlerden

Yorum randevu sonrasında eklendi.
BT
Bed*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Şekip hocama çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakasindan dolayı. Aynı zamanda çok motive oluyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Oka*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Şekip Altunkan ile, 2002 yılında Check-up’ sonuçları incelemesinde tanıştık. Kendimin ve yakın-uzak aile bireylerimin hipertansiyon, damar sertliği , şeker gibi hastalıklarımızı teşhis ve tedavi etti. Bu gün dahi en ufak detay konuda bile kendisini gece gündüz bayram tatil günleri demeden arayabilmenin rahatlığını yaşıyoruz. Bu konu şu açıdan önemli belirttiğim hastalıklar takibe muhtaç hastalıklardır. Şekip Bey ihtisas alanında inanılmaz öngörülü ve muazzam bir algı yeteneğine sahip. Kendisine başvuran hastalarının tamamına önce “ güven “ aşılıyor. Şekip Altunkan sevgi timsali ,güven abidesi bir doktordur. Onunla konuşup rahatsızlık belirtilerini anlatan insan, iç huzuruyla doktoruna güvenerek ve daha ilk günden tedavisinin sonuçlanacağı inancıyla yanından ayrılıyor. Bunun insana nasıl hissettirdiğini ancak hasta olan birisi anlayabilir. Kendisine başvuran hastaya ve o gün evine döndüğünde, ona “doktor ne dedi” diye soran yakınlarına “sanırım iyileşeceğim “ dedirten bir insandır. Kendisini tüm kalbi duygularla selamlıyorum.

Esr*** İ***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Doç.Dr.Şekip Altunkan, yaklaşık 25 seneden beri annemin yalnızca hipertansiyon ve kardiyolojik sıkıntılarıyla ilgili değil tüm sağlık sorunlarıyla yakinen ilgilenen, annemin kendisinin bilgisi olmaksızın sağlığıyla ilgili hiçbir karar almadığı; onayı olmaksızın ikna olmadığı çok değerli doktorudur. Günün ve hatta gecenin hangi saati olursa olsun aynı beyefendilik ve sevecenlikle telefonun diğer ucundadır ve derdinize ortak olmuştur; derman sunmuştur. Gerek hasta olarak gerekse hasta yakını olarak kendinizi asla yalnız ve çaresiz hissetmezsiniz... O yüzden de Şekip Bey için hep şöyle düşünmüşümdür; evet çok ama çok bilgili, çok donanımlı ve çok yönlü bir doktor ancak onun da ötesinde önce insan … önce insan…Çok iyi yürekli, merhametli, her zaman beyefendi ve güleryüzlü… Kendisi gibi bir doktorumuz olduğu için hep çok şanslı ve ayrıcalıklı hissettik ve bu sözcüklerle kendisiyle ilgili düşüncelerimizi, kendisine olan minnet ve şükran hislerimizi, teşekkürlerimizi, önce insan sonra doktor olarak ne kadar değerli ve önemli olduğunu ifade edebilmemiz çok zor. Eminim tüm bu yazdıklarımın fazlası yok, eksiği çok... Af ola...

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Şekip Altunkan ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Şekip Altunkan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Şekip Altunkan için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. Şekip Altunkan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508114112

Doç. Dr. Şekip Altunkan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Şekip Altunkan Doç. Dr. Şekip ALTUNKAN Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Şekip Altunkan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Şekip Altunkan Dahiliye - İç Hastalıkları uzmanıdır. Damar Hastalıkları, Damar Sertliği (Ateroskleroz), Şeker Hastalığı (Diyabet) Tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Hipertansiyon tanı ve tedavisi, Diyabet tedavisi, Kemik iliği transplantasyonu(periferik hematopoiet hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube