Doç. Dr. Sadettin Güngör

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji - Riskli Gebelikler - Mersin

Yüksek Riskli Gebelikler, Amniyosentez, Birinci ve ikinci trimester detaylı fetal ultrason

Takvim talep et Değerlendir

Bu uzman Covid-19 önlemlerine önem vermektedir!

Covid-19 pandemisi nedeniyle randevunuza en fazla bir refakatçiyle ve ağız maskesi takarak ve tam 10-15 dakika kala gelmenizi rica ediyoruz.

Son zamanlarda yüksek ateş, kuru öksürük, nefes darlığı gibi şikayetleriniz varsa ya da şüpheli bir temasınız olduysa lütfen gelmeden önce bizi haberdar ediniz. 

Doktorun Adresi

Optima İş Merkezi Güvenevler Mah. Barbaros Bulvarı 1947 Sok. No:25A **** ****  Yenişehir, Mersin
Doç.Dr. Sadettin Güngör'ün Perinatoloji Kliniği

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Sadettin Güngör Hakkında

Sadettin Güngör Kimdir?

Doç. Dr. Sadettin Güngör, 1988’de Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Tıp Fakültesi’nden Teğmen rütbesiyle mezun olmuştur.

1995’te GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Üsteğmen rütbesiyle ihtisasını tamamlamıştır. 2001’e kadar Sarıkamış ve Denizli Asker Hastanelerinde Yüzbaşı ve Binbaşı rütbeleriyle Uzman Hekim olarak çalışmıştır.

2001’de GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalına Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. 2007'ye kadar Yardımcı Doçent Binbaşı ve Yarbay rütbeleriyle görev yapmıştır. Devlet bursuyla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş; University of Maryland Medical Center'da prenatal tarama, tanı ve tedavi alanında gözlem, uygulama ve araştırmalar yapmıştır.

2007'de yurda dönmüş ve Albay rütbesindeyken Doçent olmuştur. Bir yıl süreyle Erzurum Mareşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesinde Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanlığı, Baştabip Yardımcılığı ve Baştabiplik görevlerinde bulunmuştur.

2008’de yeniden GATA öğretim üyeliğine atanmıştır. 2009’da Cinsel Terapi, 2010’da Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri (Tüp Bebek) alanlarında yetki sertifikaları almıştır. 2011’de, o güne kadar riskli gebelikler alanında yaptığı bilimsel çalışma ve uygulamaların Tıpta Uzmanlık Kurulunca onaylanmasıyla Perinatoloji Uzmanı olmuştur.

2013’te Doçent Tabip Kıdemli Albay olarak GATA’da görev yapmakta iken kendi isteği ile emekliye ayrılmıştır. 2014’te altı ay kadar Ankara Özel Koru Grubu Hastanelerinde çalıştıktan sonra İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine Perinatoloji Uzmanı olarak atanmış, burada Eğitim Görevlisi ve Klinik Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

2019’da kendi isteğiyle memuriyetten çekilerek memleketi olan Mersin’e yerleşmiştir. Altı ay kadar Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi’nde Perinatolog olarak çalıştıktan sonra Mart 2020’den bu yana mesleki ve akademik çalışmalarına özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
Yabancı Diller
 • İngilizce (ÖSYM Yabancı Dil Sınavı 2018: %92.5)
 • İngilizce (IELTS 2019: 7.5 / 9)
İlgilendiği Hastalıklar
 • Yüksek Riskli Gebelikler
 • Amniyosentez
 • Birinci ve ikinci trimester detaylı fetal ultrason
 • Cinsel Terapi
 • Koryon villus biyopsisi
Tedaviler
 • Anne karnında bebeğe kan verme
 • Fetal terapi (anne karnında tedavi)
 • Normal (vajinal) doğum
 • Robotik Cerrahi
 • Sezaryen doğum
Diplomalar ve Sertifikalar
Ödüller
 • TUBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü. 2008 (01.02.2008)
 • TUBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü. 2008 (01.10.2008)
 • Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği, IV. Ulusal Obstetrik ve Jinekoloji Kongresi, En İyi Oral Prezentasyon Ödülü 2004 (25.04.2004)
Fotoğraflar

Sadettin Güngör Değerlendirmeleri

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

riye ..can
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çok teşekkür ederim ilginiz için hocam 29-03-2021

me..�
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ayrıntılı ultrason için gittim kendisine ve bebeğimin bütün organlarına hatta kan akışına kadar tek tek birlikte inceledik. O kadar naif, sakin bir doktor ki o anlatırken bebeğinizi kucağınıza almış gibi huzur buluyorsunuz. Hiç acelesi yok, bebeğin her bir yerini incelemeden sizi göndermesi imkansız. 13-06-2020

ira..ira
Zamanlama
İlgi
Ortam

Saadettin hocamla gebeligimi 2 tarama testi esnasinda taniştim, tarama testi sonucum riskli bolgede cikti, Saadettin hocam amniosentezimi yapti, suan sonucun cikmasini bekliyorum. Hocam teşekkur ederim. 11-02-2018

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Sadettin Güngör tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Ekibim

Serap YEŞİL Psikolog 25 yıllık mesleki tecrübe
Sinem GİZLİ Asistan 6 yıllık mesleki tecrübe

Sıkça Sorulan Sorular

Doç. Dr. Sadettin Güngör kimdir , telefon numarası nedir?
Doç. Dr. S Güngör ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Doç. Dr. Sadettin Güngör için nasıl randevu alabilirim?
Doç. Dr. S Güngör şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Doç. Dr. Sadettin Güngör nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Doç. Dr. Sadettin Güngör Doç.Dr. Sadettin Güngör'ün Perinatoloji Kliniği bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Doç. Dr. Sadettin Güngör hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Doç. Dr. Sadettin Güngör Kadın Hastalıkları ve Doğum, ,Perinatoloji - Riskli Gebelikler uzmanıdır. Anne karnında bebeğe kan verme, Fetal terapi (anne karnında tedavi), Normal (vajinal) doğum, Robotik Cerrahi, Sezaryen doğum alanlarında hizmet veriyor ve Yüksek Riskli Gebelikler, Amniyosentez, Birinci ve ikinci trimester detaylı fetal ultrason, Cinsel Terapi, Koryon villus biyopsisi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Doç. Dr. Sadettin Güngör için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Sadettin Güngör muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Doç. Dr. Sadettin Güngör hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Doç. Dr. S Güngör ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Doç. Dr. Sadettin Güngör hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Doç. Dr. S Güngör hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.