23 Kasım 2021 11:12

PROGESTAN İLACI

Hocam kolay gelsin. 9 haftalık gebeyim ilk haftalarda doktorum bana günde 1 defa progestan içmemi söylemişti. Tekrar muayeneye gittiğimde günde 2 defa kullan dedi. Ama sorduğumda herhangi bir riskin yok gayet sağlıklı dedi. Progestan midemi aşırı bulandırıyor ve gebelik sebebi dışında istifra etmemi sağlıyor. Ayriyeten tiroid yüksekliği sebebiyle de bir ilaç kullanıyorum.. sorum şu hocam bu istifra etmelerim normal mi? Riskim yok ise neden progestani günde ikiye çıkardı. Yardımcı olursanız sevinirim hocam teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Sadettin Güngör
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Merhaba, Kusmalarınızın ilaca bağlı olduğunu düşünüyorsanız bunu hekiminize bildirmelisiniz. Hekiminiz durumunuzu değerlendirdikten sonra ilacın dozunu azaltabilir, veriliş yolunu değiştirebilir, başka bir ilaca geçebilir ya da ilacınızı bıraktırabilir. Vakit kaybetmeyiniz. Sağlıklı ve güvenli bir gebelik geçirmenizi dileriz. Esen kalınız.

25 Kasım 2021 18:15