Doç. Dr. Sadettin Güngör

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji - Riskli Gebelikler - Mersin
5.0

Fetal Endoskopik Cerrahi, Riskli Gebelik, Koryon villus biyopsisi

5.0

“SAYIN HOCAM SADETTIN BEY E COK TEŞEKKÜR EDERİM , BUGUNE KADAR GÖRDÜĞÜM EN PROFESYONEL DOKTOR , BİLGİ...” Devamı

Doç. Dr. Sadettin Güngör

Doç. Dr. Sadettin Güngör, 1982’de İstanbul Kuleli Askerî Lisesini bitirmiş, 1988’de Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Tıp Fakültesi’nden Teğmen rütbesiyle mezun olmuştur.

1995’te GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Üsteğmen rütbesiyle ihtisasını tamamlamıştır. 2001’e kadar Sarıkamış ve Denizli Asker Hastanelerinde Yüzbaşı ve Binbaşı rütbeleriyle Uzman Hekim olarak çalışmıştır.

2001’de GATA Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalına Öğretim Üyesi olarak atanmıştır. 2007'ye kadar Yardımcı Doçent Binbaşı ve Yarbay rütbeleriyle görev yapmıştır.

2006’da Devlet bursuyla Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmiş; University of Maryland Medical Center'da prenatal tarama, tanı ve tedavi alanında gözlem, uygulama ve araştırmalar yapmıştır.

2007'de yurda dönmüş ve Albay rütbesindeyken Doçent olmuştur. Bir yıl süreyle Erzurum Mareşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesinde Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanlığı, Baştabip Yardımcılığı ve Baştabiplik görevlerinde bulunmuştur.

2008’de GATA öğretim üyeliğine atanmıştır. 2009’da Cinsel Terapi, 2010’da Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri (Tüp Bebek) alanlarında yetki sertifikaları almıştır. 2011’de, o güne kadar riskli gebelikler alanında yaptığı bilimsel çalışma ve uygulamaların Tıpta Uzmanlık Kurulunca onaylanmasıyla Perinatoloji Uzmanı olmuştur.

2013’te Doçent Tabip Kıdemli Albay olarak GATA’da görev yapmakta iken kendi isteği ile emekliye ayrılmıştır. 2014’te altı ay kadar Ankara Özel Koru Grubu Hastanelerinde çalıştıktan sonra İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine Perinatoloji Uzmanı olarak atanmış, burada Eğitim Görevlisi ve Klinik Eğitim Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

2019’da kendi isteğiyle memuriyetten çekilerek memleketi olan Mersin’e yerleşmiştir. Altı ay kadar Özel Mersin Sistem Cerrahi Tıp Merkezi’nde Perinatolog olarak çalıştıktan sonra Mart 2020’den bu yana mesleki ve akademik çalışmalarına özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Dr. Güngör’ün yüzün üzerinde ulusal ve uluslararası makalesi, 25 civarında kitap veya kitap bölümü yazarlığı veya çevirmenliği vardır. Yüze yakın bilimsel etkinlikte davetli konuşmacı, oturum başkanı veya organizatör olarak görev almıştır. 

Uluslararası dergilerde yayınlanmış makalelerine Ocak 2021 itibarıyla 1500 kez atıf yapılmıştır. 28 makalesi en az 10’ar kez, 19 makalesi en az 19'ar kez atıf almıştır (i10-indeksi: 28, h-indeksi:19). 

Kadın Hastalıkları ve Doğumla ilgili ultrasonografi incelemeleri için The American Registry for Diagnostic Medical Sonography (ARDMS) kuruluşundan tescillidir. 11-14 hafta fetus ultrasonografisi için Amerika Birleşik Devletleri The Wright State University, Boonshoft Tıp Okulundan yetki sertifikası bulunmaktadır.

1990’dan beri Uzman Klinik Psikolog Serap Yeşil ile evlidir. Burcu (1991) ve Melis (2000) adında iki kızları vardır. Sera (2008) ve Sado (2008) isimli Siyam kedileriyle yaşamaktadırlar.

Doç. Dr. Sadettin Güngör'ün Perinatoloji Kliniği
Optima İş Merkezi Güvenevler Mah. Barbaros Bulvarı 1947 Sok. No:25A Kat:5 Daire:12 Yenişehir/Mersin
Hizmetler
Robotik cerrahi Sezaryen doğum Normal (vajinal) doğum Anne karnında bebeğe kan verme Fetal terapi (anne karnında tedavi) Devamı

Hakkında

Doç. Dr. Sadettin Güngör, 1982’de İstanbul Kuleli Askerî Lisesini bitirmiş, 1988’de Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Tıp Fakültesi’nden Teğmen rütbesiyle mezun olmuştur. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Ödüller

TUBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü. 2008

Tüm Ödüller

Ekibim

Serap YEŞİL

Selin ERSOY

İlgi Alanları

Fetal Endoskopik Cerrahi Riskli Gebelik Koryon villus biyopsisi Amniyosentez Ayrıntılı Ultrason Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
IS
Ibr*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce
Fetal terapi (anne karnında tedavi)
Doç. Dr. Sadettin Güngör'ün Perinatoloji Kliniği

SAYIN HOCAM SADETTIN BEY E COK TEŞEKKÜR EDERİM , BUGUNE KADAR GÖRDÜĞÜM EN PROFESYONEL DOKTOR , BİLGİSI DURUŞU TECRÜBESİ İLE HAYRAN BIRAKTI KENDİSİNE, sadece sekreteri biraz ukala Selin Hanim

FS
Fil*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Detaylı ultrason için gittik. Çok memnun kaldım. Gayet ilgili bir doktor.

NK
Nev*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Cok memnun kaldım. Herkese tafsiye ederim.

BU
Büş*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İlginiz Ve Alakanız İçin Teşekkür Ederiz🙏👍

FA
Fer*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Verdiğim yıldızları ilgi ,zamanlama , ve ortam açısından sonuna kadar hakediyorlar. Doktorumuzdan hemşiresine gerek karşılama gerek muayene çok iyi geçti. 6 yaşındaki oğlum Kuzey e Selin hemşire nin diğer hemşire arkadaşın ilgisi için ayrıca teşekkür ederim 🤚🏻☺️Sadettin Bey e ve ekibine selamlar 🙏🏻

ET
Erç*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doktor beyin ilgisi açıklamaları verdiği cevaplar gerçekten çok tatmin ediciydi, iyi ki tercih etmişiz diyoruz, ayrıca çok temiz çok düzenli ve güvenilir bir ortam, herşey için teşekkür ederiz, tekrar elinize sağlık, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim

ÇK
Çiğ*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Gerçekten tek kelimeyle Mükemmel şiddetle tavsiye ederim

Sav*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

İlği alaka cok iyiydi...Evlat bekleyen ailelerin detaylı bilği alabileceği tecrübe ve ilği alaka için cok tşk ederiz çalışkan ailesi olarak

SY
Sel*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Herşey mükemmeldi çok memnun kaldım ilginiz için çok teşekkür ederim

AC
Ahm*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Doktor beye ve çalışanlarının ilgi bilgi ve alakaları dan dolayı çok teşekkür ederim saygılarımla Allah razı olsun.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Sadettin Güngör ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Sadettin Güngör için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Sadettin Güngör nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Sadettin Güngör Doç. Dr. Sadettin Güngör'ün Perinatoloji Kliniği bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Sadettin Güngör hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Sadettin Güngör Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji - Riskli Gebelikler uzmanıdır. Fetal Endoskopik Cerrahi, Riskli Gebelik, Koryon villus biyopsisi alanlarında hizmet veriyor ve Robotik cerrahi, Sezaryen doğum, Normal (vajinal) doğum hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube