Doç. Dr. Sabri Hergüner

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Ankara
5.0

Gelişim Gerilikleri, Okulla İlişkili Sorunlar, Motivasyon Eksikliği

5.0

“Doktorumuz Sabri beye 8.sınıf kızımın tik ve dürtüsel davranışları için gittik.Bizi gerek yüz ifades...” Devamı

Doç. Dr. Sabri Hergüner

Doç. Dr. Sabri HERGÜNER, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2002 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzmanı olmuştur.

İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde Uzman Doktor olarak görev yapmış olan Doç. Dr. Sabri HERGÜNER, Selçuk Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kliniği'ni kurmuş, Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında ''Doçent Doktor'' unvanının sahibi olmuştur.

Doç. Dr. Sabri HERGÜNER, 2 kitap ve 12 kitap bölüm yazarlığını yapmış, ‘Yeme Bozukluğu olan Çocuklarda Davranışçı Tedavi Etkinliği’ çalışması ile Amerikan Psikiyatri Akademisi (APA) tarafından ‘Genç Araştırmacı Ödülü’ (2008) ve otizm alanında yaptığı araştırmalar nedeniyle Uluslararası Otizm Araştırmaları Derneği (INSAR) tarafından ‘Genç Araştırmacı Ödülü’ (2006, 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016) ile onurlandırılmıştır. ESCAP Donald Cohen Fellowship Bursu (2007) ve WPA Methodology Course Bursu (2005) kazanmistir. Çocuk ve Gençlik Psikiyatrisi Derneği tarafından verilen ‘Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülü’ (2009), Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Vakfı tarafından ‘En İyi Bildiri Ödülü’ (2014 ve 2016) sahibidir.

Doç. Dr. Sabri HERGÜNER, uluslararası Katılımlı Konya Otizm Günleri (2013), 24. Ulusal Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kongresi (2014), Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Bilimsel Yayın Bahar Okulu (2015) ve Çocuk ve Ergenlerde Yeme Bozuklukları Sempozyumu (2016) düzenleme kurulu başkanlıklarını yürütmüştür.

Türkiye Çocuk ve Gençlik Psikiyatrisi Derneği-Asistan Komisyonu kurucuları arasında ve 2005 – 2007 yılları arasında komisyon başkanlığını yapmıştır. Türkiye Psikiyatri Derneği – Gençlik Psikiyatrisi Çalışma Birimi’nin 2016 – 2018 döneminde koordinatörlüğü görevini de başarıyla yerine getirmiştir.

Doç. Dr. Sabri HERGÜNER, Yurt dışında çeşitli üniversitelerde (Emory Üniversitesi / Atlanta, Duke Üniversitesi / Kuzey Karolina, North Carolina Üniversitesi / Kuzey Karolina, Michigan State Üniversitesi / Michigan) ziyaretçi olarak bulundu. Çeşitli ülkelere eğitimci ve konuşmacı olarak davet edilmitştir. (Yunanistan, İtalya, İspanya, Lübnan, Azerbaycan, Kanada).

Grup Psikoterapisi, Psikodrama, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi ve Aile Terapisi eğitimleri almıştır.

Temel ilgi alanı otizm, dikkat eksikliği, hiperaktivite, uyku ve yeme sorunları, kaygı bozuklukları ve aile - çocuk iletişimi oluşturmaktadır.

Çocuk Psikiyatrisi Uzmanı olan Dr. Arzu Hergüner ile evli olup 3 çocuk babasıdır. Mesleki çalışmalarına Ankara'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Doç. Dr. Sabri Hergüner Muayenehanesi
Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Arikonak Apartmanı 8/6 Kat 1 Daire 6 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Wisc-r-çocuklar için zeka testi Stanford binet zeka testi Metropolitan okul olgunluğu testi Denver gelişim tarama testi Dikkat testleri Devamı

Hakkında

Doç. Dr. Sabri HERGÜNER, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2002 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11.2002
Deneyim: 20 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

Ödüller

Amerikan Psikiyatri Akademisi (APA) Genç Bilim İnsanı Ödülü

Tüm Ödüller

İlgi Alanları

Gelişim Gerilikleri Okulla İlişkili Sorunlar Motivasyon Eksikliği Disleksi Boşanmalar /Anne - Baba Ayrılığı Devamı

Deneyimler

Özel Muayenehane (2019 - Devam ediyor)
Özel Etimed Hastanesı (2017 - 2019)
Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi (2010 - 2016)
İstanbul Bakırköy Ord.prof.dr.mazhar Osman Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Eği. Ve Araş. Hast. (2008 - 2010)
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (2002 - 2008)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
BY
Bir*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Doktorumuz Sabri beye 8.sınıf kızımın tik ve dürtüsel davranışları için gittik.Bizi gerek yüz ifadesi gerek rahat tavırları ile rahatlattı güven verdi.Kızımla bir abi arkadaş gibi konuştu .Sırf onun ilmi için 11 saat yol çektik ve Ankaraya ulaştık.İyiki varsınız Sabri hocam.Size çok güveniyoruz.iki çocuğum var herhangi bir ruhsal sıkıntıda gözü kapalı çocucuğunuzu emanet edebileceğiniz harika bir doktor.Allah ilminizi arttırsın.Aldığı parayı son kuruşuna kadar hakediyor.Teşekkürler ilginiz için Sabri hocam.

NG
Nal*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Tik tedavisi konusunda muhteşem uzman Hocamıza çok teşekkür ederim. 11 yaşındaki oğlumun tiklerini yok denecek kadar azaltti.

ŞB
ŞEN*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Çok kıymetli Sabri hocam .oğlumu size getirdim. Bize umut oldunuz.bilginiz tecrübeniz, yaklaşımınız mükemmeldi.bu vatanda iyikide yaralarımızı saracak sizin gibi yetişmiş kıymetli insanlar var.

SC
Sel*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sabri Hocam, herşey icin tesekkur ederiz. Iyi ki varsınız ve iyi ki sizinle karşılaştık. Muhteşem bir insan ve muhtesem bir uzmansınız. Oğlumu size emanet etmekle ne kadar doğru bir karar vermişim. Varolun.

AK
Ayd*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Çok tecrübeli ve bilgili olduğu kolaylikla anlaşılıyor. Tavsiye uzerine gittik ve anlatılanlardan daha fazlasını gördük. Bir saatlik muayenede tüm soruları sorduk ve bize bir yol çizdi. Artık çocuğumuz icin elimizden geleni yapacağız. Tesekkurlerimi sunuyorum.

KS
Kem*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Oğlumuzun davranış sorunları vardı. Eve gelmiyordu, ders çalışmıyordu. Sabri Hocamın adını çok duymuştum ama oğlum kabul etmedi. Biz annesiyle gittik. Bize aile eğitimi önerdi. Şimdi eğitim alıyoruz, nasıl davranacağımızı anlatıyor. Şimdiden ilerleme oldu. Eğitim bitince daha da iyi olacağını düşünüyorum. Çok teşekkür ederim kendisine...

HG
Hat*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sabri Hocam korona salgınında karşımıza cıktı. Çocuğum okulu ve egitimi aksamıştı gerilemeye başlamıştı. Bize bilgisayardan bağlanarak anne baba eğitimi verdi. Ne yapacağımızı nasil yapacağımizi gösterdi. Yolumuzu bulduk. Çok teşekkür ederim.

SE
Sem*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

16 yaşındaki oğlum için gittik. Çok güzel ilgilendi. Oğlum ile iyi bir elektrikleri oluştu. Uzun süre konuştular. Bize yapacaklarımızı kağıda yazıp verdi. Hem bize hem de oğluma terapi planladı. Çok memnun kaldık. Öneriyorum

NA
Nim*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Salgından dolayı çocuğumun korkuları başladı. Bilgisayardan görüştü hem benimle hem oğlumla. Bazı hareketler öğretti oğluma. O gunden sonrw korkuları gitti. Çok mutlu kaldık.

GE
Gal*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Otizm belirtileri olan çocuğum için danışmalık aldık. Nerelerde yanlış yaptığımızı öğrendik. Evde yapmamız gerekenleri anlattı. Bazı tahliller istedi İlgisinden ve bilgisinden çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Sabri Hergüner ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Sabri Hergüner için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Sabri Hergüner nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Sabri Hergüner Doç. Dr. Sabri Hergüner Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Sabri Hergüner hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Sabri Hergüner Çocuk ve Ergen Psikiyatristi uzmanıdır. Gelişim Gerilikleri, Okulla İlişkili Sorunlar, Motivasyon Eksikliği alanlarında hizmet veriyor ve Wisc-r-çocuklar için zeka testi, Stanford binet zeka testi, Metropolitan okul olgunluğu testi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube