Doç. Dr. Ömer Lütfi Tapısız, Ankara, Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doç. Dr. Ömer Lütfi Tapısız

Kadın Hastalıkları ve Doğum - Ankara

Onkoloji, Genital Estetik, Rahim Ağzı Kanseri

Randevu Al 0 (850) 474 27 71

Doktorun Adresi

Kavaklıdere, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Şımşek Sokak No:29, 06540  Çankaya, Ankara
Güven Sağlık Grubu, Güven Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Ömer Lütfi Tapısız Hakkında

Ömer Lütfi Tapısız Kimdir?

1977 yılında Ankara’da doğan Dr. Ömer Lütfi Tapısız 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yaptı. Kızılcahamam Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2010 yılında Başasistan olarak Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başladı.

Gerek asistanlık döneminde gerekse uzman olduktan sonra Minimal İnvaziv Cerrahi/Ürojinekoloji/Jinekolojik Onkoloji ile ilgili çalışmalara önem verdi. 2012 yılında University of Texas Medical Branch’da Jinekolojik Minimal İnvaziv Cerrahi ve Robotik Cerrahi ile ilgili eğitim aldı. 2014 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıbbi Farmakoloji Doktora eğitimini tamamladı. 2016 yılında GESEA (Gynaecological Endoscopic Surgical Education and Assessment) kapsamında Minimal Invasive Gynaecological (MIG) Surgeon Level programını başarı ile bitirerek MIG Surgeon diplomasını almaya hak kazandı. 2013 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçent’i olan Tapısız’ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 100’ün üzerinde makalesi ve 1000’in üzerinde atıfı mevcuttur (h-endeksi: 17 [10.11.2020 itibari ile]). Ulusal ve uluslararası birçok dergide hakemlik ve editörlük görevi yürütme olup, 2019 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları E.A. Hastanesi akademik yayın organı “Türk Kadın Sağlığı ve Neonatoloji Dergisi”’nin kurucu editörleri arasında yer aldı (halen görevine devam etmektedir). Ocak 2016 - Ekim 2020 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Jinekoloji/Ürojinekoloji Kliniği sorumluluğunu yürüten Doç. Dr. Ömer Lütfi Tapısız Ekim 2020 tarihinden itibaren (halen) Ankara Güven Hastanesi Obstetri ve Jinekoloji Kliniği Bölüm Başkanı olarak görev yapmakta ve bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.  

Tıbbi özel ilgi alanları: Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi, Ürojinekoloji, Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi, Jinekolojik Onkoloji, Endometriozis Cerrahisi.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA DR. ZEKAI TAHIR BURAK KADIN SAGLIGI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 05 2001

Tecrübe: 19 yıl 4 ay

Yabancı Diller
 • İNGİLİZCE
Deneyimler
 • Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Hastanesi
  07 2010 - 10 2020
 • University of Texas Medical Branch
  02 2012 - 05 2012
 • Ankara Kızılcahamam Devlet Hastanesı (Mecburi Hizmet)
  02 2006 - 06 2010
 • Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  05 2001 - 06 2010
İlgilendiği Hastalıklar
 • Onkoloji
 • Genital Estetik
 • Rahim Ağzı Kanseri
 • Genel Kadın Hastalıkları Ve Doğum
 • Rahim Kanseri
Tedaviler
 • Yumurtalık kistleri
 • Serviks biyopsisi
 • Rahim alınması, myom çıkarılması ve yumurtalık çukulata kisti ameliyatları
 • Rahim askı ameliyatları
 • Rahim biyopsisi(endometrial biyopsi)
Diplomalar ve Sertifikalar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 27 71

Doktor Yorumları

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

nep..�ca
Zamanlama
İlgi
Ortam

Anne adayı İçin ilk hamilelik deneyimi maceralarla doludur ve çok özeldir. Sanırım bu bilinmeyenlerle dolu yolculukta Güven duymak ve emin ellerde olduğundan emin olmak en kusursuz duygu olsa gerek. Ömer hocamla gebeliğimin ilk haftalarından itibaren bu süreci birlikte yürütüyoruz. Ben süreci beraber deneyimleme merakı içinde olan bir hastayım amacım sadece varmak değil yolculuğun tadını çıkartmak ve işte tamda bu sebepten gerçekten emin ellerdeyim. Detaycı ve bilgilendirici anlatımları, ilgisi, pozitifliği ve Güler yüzlü tavrı ile Ömer hocam bu süreçte en büyük destekçilerimden oldu. Her şey için minnettarım, teşekkür ederim 🙏 ☺️ 28-02-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
e ..cu
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 28-01-2021

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
lem..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sayın Ömer hocam birkaç gün önce miyom ameliyatımı gerçekleştirdiniz. Bu süreçte hem siz hem diğer hocalardan hastane personelinden de çok memnun kaldım Allah razı olsun. Şu an çok iyiyim hepinize teşekkür ederim. 06-08-2018

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Ömer Lütfi Tapısız tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir
.