Doç. Dr. Mehmet Kaplan, Gaziantep, Genel Cerrahi

Doç. Dr. Mehmet Kaplan

Genel Cerrahi - Gaziantep

Obezite ameliyatı, Cerrahi Hastalarda Beslenme, Sindirim Yolu Cerrahisi

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Mücahitler Mh. Gazimuhtarpaşa Bul. No: 56 Şehitkamil / GAZİANTEP  Şehitkamil, Gaziantep
Doç Dr. Mehmet Kaplan NCR International Hospital

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Servis Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı Havaalanı transfer

Mehmet Kaplan Hakkında

Mehmet Kaplan Kimdir?


1969 yılında İstanbul'da doğan

 Dr. Kaplan, Tıp Fakültesini bitirdikten sonra

1994 yılında Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Asistan olarak çalıştığı yıllarda Laparoskopik cerrahi ve kolorektal cerrahi ile yakından ilgilendi. Bu süre içinde Gazi Hastanesi Proktoloji ve Endoskopi ünitesinde aktif olarak çalıştı. 2000 yılında Genel Cerrahi ihtisasını başarı ile tamamlayarak Kırıkkale'ye tayin oldu. Kırıkkale Devlet Hastanesi'nde Başhekimlik, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde kurucu Başhekim ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nin kuruluş faaliyetlerinde çeşitli kademelerde yönetici olarak görev aldı. 2002 yılında Bakanlığın özel görevlendirmesiyle Bilgi ve tecrübelerin aktarılması amacıyla kardeş ülke Azerbaycan'da Central Clinic Hospital'da Genel Cerrahi Departmanı Başkanlığı'na getirildi. Bölümün kuruluş faaliyetlerinin tamamlanmasından sonra yurda döndü. 


2003 yılında Gaziantep Devlet Hastanesi'ne tayin oldu.

 2006 yılında Devlet hizmetinden ayrılarak Özel Sektörde faaliyet gösterdi. Gerçekleştirdiği ileri laparoskopik cerrahi ameliyatlarıyla kendisinden söz ettiren Dr. Mehmet Kaplan, Gaziantep'te ilk proktoloji (anal bölge hastalıkları) ünitesini kurdu. Burada hastaların korkulu rüyası olan hemoroid, kıl dönmesi ve anal çatlak gibi hastalıkların narkozsuz ve günübirlik tedavileri ile dikkat çekti. 


Dünyada laparoskopik cerrahinin en üst düzeyde uygulandığı merkezlerde bir çok kurs, seminer ve kongrelere katıldı. Fransa, Almanya, Belçika, Romanya ve Hindistan gibi bir çok ülkede kendi alanında uluslar arası üne sahip hocalardan ileri laparoskopik cerrahi, obezite ve metabolik cerrahi konularında pratik ve teorik eğitimler aldı. Yurda döndükten sonra ileri laparoskopik cerrahinin öncüsü oldu. Gaziantep'te ilk kez gerçekleştirilen birçok kapalı ameliyatın ilk uygulayıcılarından oldu ve diğer hastanelerin de bu alana ilgi duymalarına neden oldu. Türkiye'deki ilk laparoskopik Whipple (pankreas) ameliyatını 2009 yılında başarıyla gerçekleştirdi. Yine 2004 yılından itibaren Gaziantep'te ilk obezite (tüp mide ve mide bypass) ameliyatlarını gerçekleştirerek ülke genelinde bu konudaki öncü kişilerden oldu. Obezite ve daha sonra da şeker hastalığına yönelik olarak Gaziantep'te başlattığı laparoskopik ameliyatlarla Türkiye'deki en geniş hasta serisine sahip tecrübeli cerrahlar arasında yer aldı. Ayrıca ilk kez gerçekleştirdiği laparoskopik mide fıtığı ve reflü ameliyatı, kapalı mide ve kalın barsak tümör ameliyatları, kapalı böbreküstü bezi tümör ameliyatları, kapalı dalak ameliyatı, kapalı kasık fıtığı ameliyatları ile bölgemizde laparoskopik cerrahi alanında yeni bir dönemin başlamasını sağlayarak hastalara nitelikli sağlık hizmeti verilmesinin önünü açtı. 


Dr.Mehmet Kaplan, 2015 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'na Yard. Doçent kadrosuna atanarak Tıp öğrenci eğitimi ve akademik alandaki faaliyetlerine başladı. Bugün 24'ü uluslararası olmak üzere 100'den fazla yayımlanmış bilimsel çalışması, bildiri ve kitap bölümü bulunmaktadır. Uluslararası ve ulusal bir çok mesleki dernek üyeliği ve bilimsel dergi editörlüğü bulunmaktadır. 


Yrd.Doç.Dr.Mehmet Kaplan, eşsiz tecrübe ve mesleki becerileriyle bölge halkımıza daha nitelikli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmak üzere 23.06.2017 tarihinde NCR International Hospital'da Genel Cerrahi uzmanı olarak göreve başladı. Halen burada çalışmalarını sürdürmektedir.

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Mehmet Kaplan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Dogum sonrası gaz

  İyi günler hocam 2 ay kadar önce normal doğum yaptım.her dişkimi yaptıktan sonra perine bölgemde birkaç saat süren ağrı oluyor arasıra da gazimi çıkarırken vajinama doğru ilerlediğini hissediyorum sanki gaz vajinamdan da çıkıyor hissi yaratıyor coronadan dolayı doktora da gidemiyorum hocam rahatsizl... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Mehmet Kaplan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Metobolik ameliyat

  14 yildir seker hastasiyim 33 yasindayim grifix 850 kullaniyorum sekerden kurtulmak istiyorum yaptiniz ameliyatta ince bagirsakla mide borusunun yonumu deyisiyor bilgi verirmisiniz ameliyat kaca mal oluyor. gaziantepte oturuyorum.

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Mehmet Kaplan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Doç. Dr. Mehmet Kaplan kimdir , telefon numarası nedir?
Doç. Dr. M Kaplan ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Doç. Dr. Mehmet Kaplan için nasıl randevu alabilirim?
Doç. Dr. M Kaplan şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Doç. Dr. Mehmet Kaplan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Doç. Dr. Mehmet Kaplan Doç Dr. Mehmet Kaplan NCR International Hospital bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Doç. Dr. Mehmet Kaplan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Doç. Dr. Mehmet Kaplan Genel Cerrahi, uzmanıdır. Diyabet Cerrahisi, Cerrahi Hastalarda Beslenme, Fıtık cerrahisi; Kasık ve kesiyeri fıtıkları, Nüks Fıtıklar (Laparoskopik ve standart yöntemlerle), Anal fistül, Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) ameliyatları, Pankreas Hastalıkları, Şeker hastalığı ameliyatı, Tiroid cerrahisi, Safra yolları cerrahisi, Şeker ameliyatı alanlarında hizmet veriyor ve Obezite ameliyatı, Cerrahi Hastalarda Beslenme, Sindirim Yolu Cerrahisi, Şişmanlık (Obezite), Anal Fissür (Makat Çatlağı) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Doç. Dr. Mehmet Kaplan için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Doç. Dr. Mehmet Kaplan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Doç. Dr. Mehmet Kaplan hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Doç. Dr. M Kaplan ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Doç. Dr. Mehmet Kaplan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Doç. Dr. M Kaplan hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.