Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya

Ortopedi ve Travmatoloji - Ankara
5.0

Tendon Kopması, Tarsal Tünel, Talar Dome Osteokondral Lezyonları

5.0

“Dr Bey’e babaannnemin şiddetli diz ağrısı ve hareket kısıtlığı olması sebebiyle başvurduk,babaanneme...” Devamı

Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya

Doç. Dr. M. Uğur Mermerkaya 1979 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2005-2011 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında ihtisasını yaparak uzman doktor oldu.  

​2015 yılında Münih Üniversitesi Ortopedi Departmanı Spor Travmatoloji Bölümünde Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği yurtdışı eğitim bursu ile diz, omuz, kalça, ayak-ayak bileği eklemlerinin artroskopikcerrahi tedavileri ile ilgili Prof. Dr. Andreas Imhoff ile birlikte çalıştı. 2016 yılında Zürih Üniversitesinde eklem cerrahisi ve spor travmatolojisi konularında çalışmalarda bulundu. 2018 yılında Doçent ünvanını aldı. 2018-2019 yılları arasında Çankaya Ortopedi Grubunda çalıştı. 2019-2020 yılları arasında İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında çalışmalarına devam etti. 2021 yılı itibari ile Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Dr. M. Uğur Mermerkaya‘nın özel ilgi alanları travmacerrahisi, erişkin spor yaralanmaları ve artroskopik diz, omuz, kalça, ayak bileği cerrahileri, eklem (primer ve revizyon kalça, diz, omuz artroplastisi) cerrahisidir. 

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış pek çok bilimsel makalesi ile kitap bölüm yazarlıkları olan Dr. M. Uğur Mermerkaya, ulusal ve uluslar arası pek çok kurs ve toplantıda davetli konuşmacı, panelist ve eğitici olarak görev almıştır.

Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği  (TUSYAD) Ankara şubesinde bir dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyeliği (TOTBİD), Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği üyeliği (TUSYAD), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) üyeliği, Kalça Diz Artroplasti Derneği üyeliği (KADAD), Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği Üyeliği, Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği üyeliği bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi
Andiçen Mh, Polatlı 2 Caddesi, İdil Sk. No:44, 06930 Sincan Sincan/Ankara
Hizmetler
Diz Eklemindeki Kıkırdak Sorunları ve Tedavi Yöntemleri Total kalça replasmanı Rotator kılıf (cuff) onarımı Ön Çapraz Bağ Tamiri ve Rekonstrüksiyonu Ön Çapraz Bağ (ACL) Yırtığı Omuz Protezi Omuz artroskopisi Omuz Artroskopi ve Artroplasti Kalça protezi ameliyatları Kalça kırığı ameliyatları Kalça Artroskopisi Eklem protezleri Diz bağı yaralanmaları Dirsek Cerrahisi Ayak Bileği Cerrahisi Devamı

İlgi Alanları

Tendon Kopması Tarsal Tünel Talar Dome Osteokondral Lezyonları Subakromial Sıkışma Spor Yaralanmaları, Menisküs ve Bağ Yaralanması Tedavileri Spor Ortopedisi ve Atroskopi(Omuz-Diz-Ayak Bileği) Spor cerrahi Ayak Bileği Artroskopisi Ayak Bileği İnstabiliteleri Ayak bileği kıkırdak cerrahisi Başparmak Çıkıntısı (Halluks Valgus) Dirsek İnstabilitesi Dirsek Kırığı Femur Kırığı Kıkırdak Yaralanmaları
Devamı

Deneyimler

Lokman Hekim Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı (2021 - Devam ediyor)
İstanbul Medipol Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı (2019 - 2020)
Çankaya Ortopedi Grubu (2018 - 2019)
Medical School and Faculty School of Sport Science and Health, Technical University, Department of Orthopedic Surgery and Arthroscopy, Munich (2015 - 2016)
Hacettepe Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı (2005 - 2011)

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

4.9
NU
Nes*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Dr Bey’e babaannnemin şiddetli diz ağrısı ve hareket kısıtlığı olması sebebiyle başvurduk,babaanneme olan ilgisi,bize tanı ve tedavi ile ilgili yaptığı açıklamaları,çok çok memnun ediciydi,Dr Bey’in yaklaşımı profesyonelce,titizlikle ve ilgi doluydu,her yönüyle babaannemin problemli dizinin eski sağlıklı günlerine kavuşmasına vesile oldu,çok çok teşekkür ederim..

AB
Ali B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Uğur hocam bizim aile doktorumuz dayımı ön çapraz bağdan anneannemi menisküs ve omuzdan ameliyat etti ikiside Yıllar geçmesine rağmen halen çok iyiler ülkemizde böyle iyi doktorlar olması heyecan verici ellerine sağlık hocam saygılar 🙏🙏

mk
Mus*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

uğur hocamız ile babam vasıtası ile tanışma imkanı bulduk. Babam ın ayak bileğinde problem vardı. istanbul da epey hastane ve doktor ziyaret ettik. Uğur bey bize çok detaylı operasyonun öncesini ve sonrasını anlattı. ikna olup aynı hafta babamı ameliyat ettik. dizden kıkırdak alıp ayak bileğine naklettiler. tam 2 sene oldu. babam çok iyi. hocamız sağolsun. elleri dert görmesin. babam ve tüm ailem adına ne kadar teşekkür etsek azdır.

HA
H A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Yaklaşık 4-5 yıl önce trafik kazası sonrasi dizde çıkık ile beraber çoklu bağ yaralanması yaşadım. Uğur hocamın tedavisi takiben şu anda dizimi sorumsuz bi şekilde kullaniyorum. İyi ki varsınız hocam.

TT
Tan*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Maşallah anneannemin kalça kırığı ameliyatı çok başarılı geçti sizinle tanıştığımız için çok şanslıyız elinize emeğinize sağlık hocam

CA
Cen*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Uğur Hocam'ın ilgisi, alakası ve tecrübesi çok iyi iyi 5-6 yıl önce eleminden yapmış olduğu operasyon önce ve sonrası konuşmasıyla beni sakinleştirmesi inanılmaz iyidi. Süper bir Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı. Gerçek bir DoKtor ve Cerrah. Keşke herke böyle olsa. İlgi ve Alakasına Teşekkür Ediyorum. Saygılarımla

ÖA
Ökk*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

5 sene önce ayak bileğimde çok parçalı kurulma olmuştu ve Uğur hocamın sayesinde sağlığıma kuştum. Uğur hocama teşekkür ederim.

KA
Ker*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Yaklaşık 10 sene önce sol kol bileğim birçok noktadan kırılmıştı. Gidip gösterdiğim diğer doktorların hepsi ameliyat edilmesi gerektiğini söylerken Doç. Dr. Uğur MERMERKAYA kolumu alçıya alıp tedavi uyguladı. Kısa süre içerisinde kolum eski sağlığına kavuştu ve yaklaşık 10 senedir Spor yaparken bile hiçbir problem yaratmadı. Her kontrole gittiğimde kendisi çok ilgiliydi. Hocamın ellerine sağlık, çok teşekkür ederim.

SA
Sev*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Ugur hocamla yaklaşık 8 yil once annemin siddetli diz agrilari dolayisiyla tanistik. Annem genel yapisi itibari ile ameliyattan cok korkan biridir. Ancak dizindeki yirtik cok buyuk oldugu icin ameliyat olmasi sartti. Uğur hocam ,güler yüzü ve pozitif konusmalariyla onu ikna etti ve basarili bir ameliyat gerceklestirdi. Su anda annem gayet iyi durumda. Hala böyle işini severek yapan doktorlarin oldugu bilmek insani cok mutlu ediyor.. Cok tesekkurler Uğur hocam ...

MK
Mur*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Sol dizim için menisküs yırtığı teşhisi koyan nice doktor çözümü ameliyatta ararken ( sağolsun ) Uğur hocam kendi yöntemleri ile dizimi iyileştirmiştir. Binlerce teşekkür. Allah razı olsun yüreğine yürek, ilmin ilim katsın

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya Lokman Hekim Üniversitesi Ankara Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. M.Uğur Mermerkaya Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Tendon Kopması, Tarsal Tünel, Talar Dome Osteokondral Lezyonları alanlarında hizmet veriyor ve Diz Eklemindeki Kıkırdak Sorunları ve Tedavi Yöntemleri, Total kalça replasmanı, Rotator kılıf (cuff) onarımı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube