Doç. Dr. Erkan Yıldırım

Göğüs Cerrahisi - İstanbul
5.0

Yüz Kızarması, VATS (videotorakoskopik ameliyatlar), Pnömotoraks

“” Devamı

Doç. Dr. Erkan Yıldırım

Doç. Dr. Erkan Yıldırım lise öğreniminin ardından1992 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarı ile mezun olarak tıp doktoru unvanını almıştır. Uzmanlığını Ankara Senatoryum Hastanesi'nde tamamlamıştır. 1993 yılında pratisyen hekimlik hizmetini Denizli’de tamamlamıştır.

2000 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Göğüs Cerrahisi Kliniği’nde uzman olarak göreve başlamış olup aynı hastanede 2001 yılında başasistan (kıdemli uzman) olmuştur. Gözlemci uzman göğüs cerrahı olarak 2002 yılında Zürih Üniversitesi’nde (İsviçre), 2004 yılında Toronto Üniversitesi’nde (Kanada), 2008 yılında Leuven Üniversitesi’nde (Belçika’da) ve Kasım 2012 yılında Kyoto Univesitesi’nde (Japonya) çalışmıştır.

2002 yılında Avrupa Göğüs Cerrahisi Birliği’nin (ESTS), 10. Kongresinde yapılan Göğüs Cerrahisi’nde Avrupa Yeterlilik Sınavı’nda (European Board Certification for Thoracic Surgery (EBTCS)) başarılı olarak Avrupa Göğüs ve Kalp Damar Birliği’nin (FETCS) üyesi olmuştur. 2003 yılında Türk Göğüs Cerrahisi Yeterlilik Belgesi'ni almıştır. 2007 yılında Göğüs Cerrahisi‘nde “Doçentlik Sınavı” bilimsel dosya aşamasını başarı ile tamamlamıştır.

2007 - 2008 yılları arasında Akciğer Transplantasyon Fellowu (Toronto Üniversitesi, Toronto Akciğer Transplant Programı/Kanada; 85 alıcı hasta ameliyatına ve 100’e yakın vericiorgan alım işlemine ve ayrıca 4 klinik çalışmaya (bir çalışma tamamen kendi projesidir) aktif katıldı) olarak görev almıştır. Ocak 2009 yılında Türkiye’de “Akciğer Nakli” konusunda yapılmış ve yayımlanmış ilk klinik yurtdışı çalışmasının sahibidir (Akciğer naklinin ve akciğer hacim küçültücü ameliyatların teknikleri” (Proc Am Thorac Soc. 2009 Jan 15;6(1):66–78).

“TGKDC – Türk Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi – Dergisi’nde ve EJCTS – European Journal of Cardiothoracic Surgery – Dergisi’nde 2002 yılından beri yayın hakemliği yapmaktadır.Dört adet patent çalışmasını Boğaziçi Biyomedikal Mühendislik Departmanı ile birlikte aktif olarak yürütmektedir. 32 Yurtdışı, 19 yurtiçi, onlarca kongre sunumu ve katılımı mevcuttur.

Doç. Dr. Erkan Yıldırım mesleki çalışmalarına Hisar Intercontinental Hospital'da devam etmektedir.

Instagram: @docdrerkanyildirim

 

Bt Inceleme

Karaciğerde çok sayıda farklı büyüklüklerde en büyüğü 32mm çapa ulaşan kistle uyumlu lezyonlar izlendi.Kısmen inceleme alanına giren her iki böbrekte bir kaç adet milimetrik boyutta taşla uyumlu görünüm saptandı.İnceleme alanına giren kemik yapılar normal olarak izlenmiştir. Hocam merhabalar 2 ay önce pnömotoraks sebebiyle ameliyat oldum yukarıda yazmış olduğum yazıyı ameliyat eden doktor bana bilgi vermedi tesaduf eseri görüntülerime bakarken farkettim kısaca ne oluyor bilgi verir misiniz ?

Doç. Dr. Erkan Yıldırım

Doç. Dr. Erkan Yıldırım tarafından cevaplandı

Lütfen ileri değerlendirme için asistanım Pınar Hanım’ı çekinmeden arayarak (0544-4020203) randevü a... Cevabı görmek için tıkla.

21 Ağustos 2019 tarihinde cevaplandı.

Göğüs agrısı

Hocam bende sol göğüste 4 aydır devam eden agrı var kalp akciğer onlarla ilgili hiç bişey cıkmyo ama ordaki kemikler cok agrıyo ve şişlik var Tietze sendromu olsaydı bt toroksta cıkmazmydı

Doç. Dr. Erkan Yıldırım

Doç. Dr. Erkan Yıldırım tarafından cevaplandı

Tietz sendromunda genellikle klinik muayene, şikayetler ve ağrı kesiciyle geçmeyen ağrı duyarlılık d... Cevabı görmek için tıkla.

15 Temmuz 2019 tarihinde cevaplandı.

Akciğer Kanseri (2.ameliyat)

Merhabalar, Babam 65 yaşında ve 1 yıl önce sağ akciğerinde 4,5 cm kitle ve PET raporlarında tutulum tespit edilerek ameliyat oldu. Sağ akciğerin alt lob alındı. 10 gün önce kontrolleri sırasında mr görüntülemesinde parlayan şekilde nodül tespit edildi (daha önce görüntülenmiş ve 1,2 cm boyutunda kayda değer bulunmayan nodül olarak tanımlanmıştı) ve PET raporu istendi. Çekilen PET raporunda "Sol akciğer anteriorda parakardiak yaklaşık 2 cm nodüler dansite düşük yoğunlukta FDG tutulumu ve akciğer...

Daha Fazla
Doç. Dr. Erkan Yıldırım

Doç. Dr. Erkan Yıldırım tarafından cevaplandı

Hastınızı ve terliklerini görmeden değerlendirmek pek olası değil. Geçmiş olsun. Lütfen ileri değerl... Cevabı görmek için tıkla.

15 Temmuz 2019 tarihinde cevaplandı.

Hisar Intercontinental Hastanesi
Saray, Hisar Intercontinental Hospital, 34768 Ümraniye/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Tedaviler
Torasik Outlet Sendromu Akciğer Zarı (Plevra) Hastalıkları Göğüs duvarı tümörleri Miyasteni (Myastenia Gravis) Hiperhidrozis (Aşırı terleme) Trakeostomi Timektomi Plevral sıvı aspirasyonu Mediastinal tümör rezeksiyonu Akciğer ve plevra biyopsisi Akciğer transplantasyonu Bronkoskopi Torasentez Kist Hidatik( kedi-köpek kisti) Torakotomi Devamı
İmkanlar
İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı
Doç. Dr. Erkan Yıldırım
Dereboyu Caddesi, Fesleğen Sokak Ağaoğlu Suncity 2C-16, Batı Ataşehir 34746 Ataşehir/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Tedaviler
Torasik Outlet Sendromu Akciğer Zarı (Plevra) Hastalıkları Göğüs duvarı tümörleri Miyasteni (Myastenia Gravis) Hiperhidrozis (Aşırı terleme) Trakeostomi Timektomi Plevral sıvı aspirasyonu Mediastinal tümör rezeksiyonu Akciğer ve plevra biyopsisi Akciğer transplantasyonu Bronkoskopi Torasentez Kist Hidatik( kedi-köpek kisti) Torakotomi Devamı
İmkanlar
İkram Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Doç. Dr. Erkan Yıldırım lise öğreniminin ardından1992 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarı ile mezun olarak tıp doktoru unvanını almıştır. Uzmanlığını Ankara Senatoryum Hastanesi'nde tamamlamıştır. 1993 yılında pratisyen hekimlik hizmetini Denizli’de tamamlamıştır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Yüz Kızarması VATS (videotorakoskopik ameliyatlar) Pnömotoraks Özafagus (Yemek Borusu) Hastalıkları Mediasten Tümörü Cerrahisi Mediasten Hastalıkları Hiperhidrozis (Aşırı Terleme) Güvercin Göğsü Akciğer Hastalıkları Timus Hastalıkları Tek kesiden göğüs cerrahisi ameliyatları Özafagus (Yemek Borusu) Kanseri Özafagus (Yemek Borusu) Cerrahisi Kunduracı Göğsü Göğüste Su Toplaması
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 48 46

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AR
A R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Erkan Yıldırım ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Erkan Yıldırım için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Erkan Yıldırım için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. Erkan Yıldırım ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504744846

Doç. Dr. Erkan Yıldırım nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Erkan Yıldırım Hisar Intercontinental Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Erkan Yıldırım hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Erkan Yıldırım Göğüs Cerrahisi uzmanıdır. Yüz Kızarması, VATS (videotorakoskopik ameliyatlar), Pnömotoraks alanlarında hizmet veriyor ve Torasik Outlet Sendromu, Akciğer Zarı (Plevra) Hastalıkları, Göğüs duvarı tümörleriTorasik Outlet Sendromu, Akciğer Zarı (Plevra) Hastalıkları, Göğüs duvarı tümörleri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube