Doç. Dr. Ergun Çetinkaya

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları - Ankara
5.0

Hipoglisemi (Kan Şekeri Düşüklüğü), Osteomalazi (Kemik Yumuşaması), Osteogenezis İmperfekta (Cam Kemik Hastalığı)

5.0

“Dr beye ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Soruma kısa süre içerisinde cevap vermesi ...” Devamı

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya

Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA, lisans öncesi öğrenimini TED Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise SSK Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmış ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1982-1984 yılları arasında Alayhanı Sağlık Ocağı'nda,1986-1991 yılları arasında Yenikent Sağlık Ocağı'nda pratisyen hekim olarak görev alan Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA, 1991-1995 yılları arasında SSK Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Asistan olarak görev yapmıştır. 1996-1999 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Çocuk Endokrinolojik ve Metabolizma Hastalıkları yan dal uzmanlığını almıştır.

1999 yılından 2007 yılına kadar, Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Pediatrik Endokrinolog olarak görev alan Doç. Dr. Ergun ÇETİNKAYA, mesleki çalışmalarına 2004 yılından beri Doçent Doktor unvanıyla Özel Ankara Endemor Pediatrik Endokrinoloji Merkezi'nde devam etmektedir. Ayrıca kendisi ulusal ve uluslararası pek çok mesleki dernek üyesidir ve mesleki alanıyla ilgili 11’den fazla kursa katılmıştır. 

Kız çocuğu gelişim

Merhaba doktor bey. Benim kız kardeşim 13 yaşında. 11 yaşında regl olmuştu. Kardeşimin meme uçlarında ağrı oluyor ve sonrasında meme uçları dışarı doğru sertleşiyor. Bazen her ikisi de bazen önce biri sonra diğeri. Genelde dışa doğru değiller içerdeler. Arada böyle oluyor. Bunun için bir doktora görünmeli mi?. Birde doktor bey kardeşimde gül hastalığı vardı. İki ayrı hekime götürdük. İkisi de kortizonlu kremler vermiş. İlk başta bir kremi iki hafta kullandık. Önce azaldı sonra çoğaldı. Aradan ik...

Daha Fazla
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya tarafından cevaplandı

BU ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN BİR DR A GİTMENİZ İYİ OLUIR Cevabı görmek için tıkla.

28 Mayıs 2021 tarihinde cevaplandı.

Acht yüksekliği

İyi çalışmalar doktor bey. 7 yas 10 aylık140 boy 33 kilo bir kızım var koltuk altında tüylenme olduğunu fark edip çocuk endokrinoloji doktoruna götürdüm eşey hormonları normal tüm batın ultrasonografi(böbrekustu ve rahim yumurtalık yaşıyla uyumlu ) normal tiroit ve karaciğer enzimleri de normal ancak acht değeri 114 çıktı 15 gün sonra doktor randevumuz var ancak çok strese girdim böbrek dışında hangi durumlarda acht yükselir bide test öncesi 3-4 saat çok stresliyli bu durum etkiler mi acht değer...

Daha Fazla
Doç. Dr. Ergun Çetinkaya

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya tarafından cevaplandı

Söylediğiniz sebeplerle pek yükselmez, böbrek üstü bezi ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Detaylı hor... Cevabı görmek için tıkla.

25 Mayıs 2021 tarihinde cevaplandı.

boy uzaması

Hocam boyum 165-166 falan hergün zıplıyprum barfik çubuğuna asılıyorum 17 yaşına girmeme 1 ay kaldı babam 180 annem 156 nerdeyse 2 senedir boyum hiç uzamıyor hergün bol bol süt yoğut peynir tüketiyorum. sadece 2 senedir çok az d vitamini aldım sizce 170 i geçermiyim

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya tarafından cevaplandı

Muhtemelen kemikleriniz artık kapanmıştır ve uzama olmaz ama anlamak için el bilek grafisi çekmek la... Cevabı görmek için tıkla.

25 Mayıs 2021 tarihinde cevaplandı.

Doç .Dr. Ergun Çetinkaya Özel Muayenehanesi
4. Cadde (Rabindranath Tagore Cad.) No: 15/B Çankaya/Ankara
Hizmetler
Çocukta gelişimi izleme Ergen sağlığı sorunları Guatr ve diğer tiroid hastalıkları Tiroid kan testleri Ogtt (oral glukoz tolerans testi) Devamı

İlgi Alanları

Hipoglisemi (Kan Şekeri Düşüklüğü) Osteomalazi (Kemik Yumuşaması) Osteogenezis İmperfekta (Cam Kemik Hastalığı) Obezite (Şişmanlık) Kıllanma (Tüylenme, Hirsütizm) Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
NT
Nes*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Dr beye ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Soruma kısa süre içerisinde cevap vermesi beni çok mutlu etti. İyi ki böyle iyi doktorlar var tekrar çok teşekkür ederim.

*
***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kendisiyle doktorsitesi.com üzerinden iletişime geçtim yeni doğan bebeğimin kan değerlerinin yüksekliği ile ilgili sorularım oldu ve tümüne cevap verdi. Çok ilgili ve yardımsever biri olduğu çok belli. Kendisine çok teşekkür ederim.

Md
Müş*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çaresiz bir durumdayken site üzerinden sorduğum soruya çok kısa sürede telefonla arayarak cevap vermesi beni hem şaşırttı hem de sevindirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. İlgili ve bilgili bir uzman olduğu belli oluyor.

ND
Nur*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Çok ilgili kibar bir doktor. Kendisine site üzerinden bebeğimle ilgili bir konuda danışmıştım ilgi ve alakayla hemen cevap verdi. Buradan tekrar teşekkür ediyorum.

NG
Ner*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hiçbir sorumu cevapsız bırakmadı sağolsun ilgili bir doktor olduğu belli teşekkür ediyorum ona buradan 🙏🏻

ds
Dil*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

İyi ki sizin gibi insanlar var. Mesleğinizin hakkını veren ve karşındaki insanlara değer veren birisiniz. Allah sizden razı olsun.

eg
Ekr*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Doktor Bey'e doktorsitesi.com üzerinden bebeğimiz için alanında danıştım. İlgisinden dolayı ve kısa sürede bizi aydınlattığı için kendilerine çok teşekkür ederiz.

MY
Mel*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Bilgi dağarcığı çok geniş bir doktor. Duruşuyla insana güven veren bir yapısı var. Karizmatik :) Kendimi onun yanında güvende hissediyorum. Güler yüzlü, sıcakkanlı birisi onun hastası olduğum için çok şanslıyım.

İD
İnc*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Dr. Ergün Bey'in yakın ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederiz. Güven verici yaklaşımından çok memnunuz.

İA
İre*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Doktor Bey'in ilgisi ve bilgisi anne-baba olarak bizi çok memnun etti. Daha önce gittiğimiz endokrin uzmanlarının yapmadığı incelemeyi yapması her doktorun farklı olduğunu ama doktor özelliğini herkesin taşımadığını da gösterdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya Doç .Dr. Ergun Çetinkaya Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları uzmanıdır. Hipoglisemi (Kan Şekeri Düşüklüğü), Osteomalazi (Kemik Yumuşaması), Osteogenezis İmperfekta (Cam Kemik Hastalığı) alanlarında hizmet veriyor ve Çocukta gelişimi izleme, Ergen sağlığı sorunları, Guatr ve diğer tiroid hastalıkları hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube