Doç. Dr. Emre Divarcı

Çocuk Cerrahisi - İzmir
5.0

Akalazya (Yutma Güçlüğü), Alt Islatma (Gece İşemesi, Enürezis), Anal Atrezi

“Aldığı parayı son kuruşuna kadar hak eden değerli bir hekim Allah razı olsun özel gereksinimli 12 ay...” Devamı

Doç. Dr. Emre Divarcı

1982 yılında Denizli’de doğan Emre Divarcı, 1999 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1999- 2005 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde temel tıp eğitimini tamamlamıştır.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 2005 yılında uzmanlık eğitimine başlamıştır. Uzmanlık eğitimi sürecince 2008 yılında Almanya’da Hannover Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda ve 2009 yılında İngiltere Londra’da Great Ormond Street Çocuk Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği’nde gözlemci olarak bulunmuştur.

2010 yılında ihtisasını tamamlayarak çocuk cerrahisi uzmanı olmayı hak eden Emre Divarcı, zorunlu devlet hizmeti amacıyla Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne atanmıştır. Burada çocuk cerrahisi kliniğinin kuruluşunda aktif olarak rol oynamış ve hizmet süresi boyunca rutin operasyonların yanısıra yoğun şekilde yenidoğanlarda cerrahi işlemlerde bulunmuştur.

Zorunlu hizmet sonrası 2013 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’na uzman olarak geri dönmüştür. 2013- 2018 yılları arasında uzman hekim olarak hizmet verdikten sonra, 2018 yılında Çocuk Cerrahisi Doçenti ünvanı almaya hak kazanmıştır. 2018- 2023 yılları arasında Ege Üniversitesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışan Emre Divarcı, 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Columbus, Ohio’da Nationwide Çocuk Hastanesi, Kolorektal Merkez’de gözlemci olarak bulunmuştur. Yurda döndükten sonra Ege Üniversitesi Çocuk Kolorektal ve Pelvik Taban Merkezi’nin kuruluşunda aktif olarak rol oynamış, sonrasında sorumlu öğretim üyesi olarak çalışmıştır. 2023 yılında Ege Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılarak özel muayenehanesinde çalışmaya başlamıştır. Akademik hayatına halen İzmir Tınaztepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmektedir.

Emre Divarcı, çocuklarda sünnet, kasık fıtığı, inmemiş testis, peygamber sünneti, göğüs deformiteleri (kunduracı göğsü, güvercin göğsü) gibi rutin cerrahi sorunların yanı sıra kolorektal cerrahi (anüs, kalın bağırsak sorunları), robotik cerrahi, tiroid cerrahisi ve obezite cerrahisi ile özellikle ilgilenmektedir. Çocuklarda dünyada ilk kez yapılan robotik dalak kisti ameliyatları ve izsiz tiroid cerrahisi ameliyatlarında bulunmuştur. Robotik cerrahi konusunda yeterli tecrübeye sahip olduktan sonra alınan yetkinlik sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Tiroid cerrahisi konusunda özel çalışmalarda bulunmuş ve uluslararası kongrelerde ödüllere layık görülmüştür.

Doç. Dr. Emre Divarcı, sağlık hizmetinin yanı sıra akademik hayatta da aktif olarak rol oynamaya çalışmıştır. Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği bünyesinde ulusal kongre ve kurslarda konuşmacı ve panelist olarak bulunmuştur. Halen 50’nin üzerinde indekslerde taranan uluslararası ve ulusal bilimsel makale, kongrelerde sunulmuş 100’ün üzerinde ulusal bildiri, 50’nin üzerinde uluslararası bildirisi bulunmaktadır. Çalışmalarına 300’ün üzerinde uluslararası atıfta bulunulmuştur. Bir adet TÜBİTAK 1001 araştırma projesini yönetici olarak tamamlamış, bir adet 1001 araştırma projesinde ise halen araştırıcı olarak çalışmaktadır. İki adet uluslararası, üç adet ulusal kitap bölümüne yazar olarak katkıda bulunmuştur. Ulusal kongrelerde on bir, uluslararası kongrelerde üç adet bilimsel ödüle layık görülmüştür.

Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği ve Avrupa Çocuk Cerrahisi derneği üyesidir. Avrupa Anorektal Malformasyon Network’de Türkiye temsilcisi olarak çalışmaktadır. Emre Divarcı, iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve iki çocuk babasıdır.

Lider Centrio A Blok, Kat 8 Daire 79 Mansuroğlu Mahallesi Bayraklı/İzmir
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Yanık tedavisi Çocukluk çağında kanser cerrahisi Yara tedavisi Splenektomi Onkolojik cerrahi Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

1982 yılında Denizli’de doğan Emre Divarcı, 1999 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1999- 2005 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde temel tıp eğitimini tamamlamıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 11.2005
Deneyim: 18 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Ödüller

Ulusal Çocuk Cerrahisi Kongresi, Prof. Dr. Nebil Büyükpamukçu, Onkoloji Araştırma Ödülü E Divarcı, A Çelik, O Ergün. “Çocukluk Çağı Lenfanjiomalarında Tedavi Yaklaşımları.” 28. Ulusal Çocuk Cerrahisi Kongresi 2010 Antalya

Tüm Ödüller

İlgi Alanları

Akalazya (Yutma Güçlüğü) Alt Islatma (Gece İşemesi, Enürezis) Anal Atrezi Antenatal Hidronefroz (Doğum Öncesi Hidronefroz) Balanopostit (Penis Başı Ve Sünnet Derisinin İltihabı) Devamı

Deneyimler

Nationwide Children's Hospital, Columbus, Ohio, ABD (2019 - 2019)
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı (2013 - Devam ediyor)
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi (2013 - 2013)
Diyarbakır Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi (2011 - 2013)
Great Ormond Street Hospital, Department of Pediatric Surgery, England (2010 - 2010)
Medizinischen Hochschule Hannover, Department of Pediatric Surgery, Germany (2009 - 2009)
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı (2005 - 2011)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 39 07

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

4.9

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AK
ALP*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Sünnet
Emre Divarcı Özel Muayenehane

Aldığı parayı son kuruşuna kadar hak eden değerli bir hekim Allah razı olsun özel gereksinimli 12 aylık bebeğimizi teryağından kıl çeker gibi rahatça sünnet etti teşekkür ederiz

fb
Fat*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Anorektal malformasyon cerrahisi
Emre Divarcı Özel Muayenehane

Kesinlikle tavsiye ederim. Çok ilgiliydi. Her soruma cevap alabildim. Çocuklarınızı gözü kapalı emanet edebilirsiniz. Her soruma açıklayıcı bir şekilde cevap alabildim. Iyi ki de yolumuz kesişti

EGE*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
İnmemiş testis cerrahisi
Emre Divarcı Özel Muayenehane

Cok aciklayici bilgilendirildik cok memnun kaldik. Tedirgin oldugumuz her konuda bize bulgi verdi ve bizi cok rahatlatti. Gonul rahatligiyla ameliyata girecegiz

MG
MEH*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Sünnet
Emre Divarcı- Özel Muayenehane

Çok memnun kaldım çok ilgiliydi teşekkürler hocam

EG
ENS*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Kasık fıtığı (inguinal herni) tedavisi
Emre Divarcı- Özel Muayenehane

Emre bey çok ilgiliydi ameliyatimiz sorunsuz geçti çok başarılı bi doktor

IS
ILG*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce
Emre Divarcı- Özel Muayenehane

Kendisine çoçuk doktorumuzun tavsiyesi uzerine gittik ve cok dogru bir tercih yapmışız. Çocuk psikolojisinden anlayan çok sevecen ve ılımlı yaklaşıp çocukları muayeneye ikna eden çok iyi bir doktor. Kızım ile gittik bugün muayene sonrası içimizi çok rahatlattı ve ilaç kullanımı ile bize doğru bilgilendirme yaptı. Kendisine teşekkür ediyor ve gitmeyi düşünen hastalara tereddüt etmeden tavsiye ediyorum.

KAY*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Emre Divarcı- Özel Muayenehane

Doktor beyin ilgi ve alakasından memnun kaldık.Tavsiye ederim

MK
MEL*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce
Kabızlık tedavisi
Emre Divarcı- Özel Muayenehane

Doktorumuz çok ilgili ve alakaliydi.dogru zamanda doğru tetkik ile yaklaştı.meslegine aşık bir doktor iyi ki bizim doktorumuz olmuş.bebegimiz Emin ellerde.

MUH*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Sünnet
Emre Divarcı- Özel Muayenehane

Çok memnun kaldık çok teşekkürler tavsiye ederim .

YO
YAĞ*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Lokal çocuk cerrahisi
Emre Divarcı- Özel Muayenehane

Alanında uzman ve çocuklarla iletişimi çok iyi bir Dr, kesinlikle tavsiye ederiz

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Emre Divarcı ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Emre Divarcı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Emre Divarcı için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. Emre Divarcı ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113907

Doç. Dr. Emre Divarcı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Emre Divarcı Emre Divarcı Özel Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Emre Divarcı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Emre Divarcı Çocuk Cerrahisi uzmanıdır. Akalazya (Yutma Güçlüğü), Alt Islatma (Gece İşemesi, Enürezis), Anal Atrezi alanlarında hizmet veriyor ve Yanık tedavisi, Çocukluk çağında kanser cerrahisi, Yara tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube