Doç. Dr. Cemal Kara

Genel Cerrahi - Gaziantep
5.0

Meme Ca, Lipom, Kolorektal Cerrahi (Kalın Bağırsak Ve Rektum Cerrahisi)

“Hayatimin en dogru kararini vererek Cemal Hoca'da Tup Mide Oldum . Ameliyat sonrasi 1 gun bile agrim...” Devamı

Doç. Dr. Cemal Kara

Doç. Dr. Cemal KARA, 1974 yılında Vakfıkebir/Trabzon'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerini tamamlamasının ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır.. İhtisasını ise, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde tamamlayarak 2008 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. 

2008- 2015 yılları arasında Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde 7 yıl boyunca Genel cerrahi Uzmanı olarak hizmet vermiş, aynı sırada Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde yemek borusu kanseri, obezite ve laparoskopik kolon ameliyatları gibi yeni ve ileri düzey ameliyatlar ilk kez kendisi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Mesleki alanında yapmış olduğu 19 adet uluslararası, 17 adet ulusal bilimsel çalışması yayınlanmış olan Doç. Dr Cemal KARA yine uluslararası ve ulusal düzeyde pek çok bilimsel yarışmada ödül kazanmıştır. Aynı zamanda ödül kazandığı kendi buluşu olan laparoskopik bir cerrahi aletin de patentini almıştır. 

Doç. Dr. Cemal KARA, 2008 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen sınavda başarılı olarak Cerrahi Yeterlik Belgesi almaya hak kazanmış, 2010 yılında ise Endoskopi eğitimi alarak endoskopi yapmaya da başlamış ve Türk Cerrahi Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, Ege Bölgesi Cerrahi Derneği, İzmir Tabip Odası üyesidir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Doç. Dr. Cemal KARA, Kordon Obezite Merkezi ve Sada Hastanesi'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Adet sonrası devam eden göğüs hassasiyeti

Merhaba kolay gelsin bende adet öncesi meme hassasiyeti olur ama ilk defa adet sonrasında da göğüs hassasiyeti oldu reglım biteli 15 gün olacak hala var meme hassasiyeti kadın doğum hiçbir inceleme yapmadan direkt genel cerrahiye gitmemi söyledi acaba ne için oldu bu İnternete bakıyorum gebelik falan filan diyo cinsel bir birliktelik yaşamadım reglım bittikten 2 gün sonra sürtünmeli yaşadım ve 7 gün sonrasında test yaptım negatif çıktı gebe olmam imkansız ozaman bu ağrı neden devam etti bu süreç...

Daha Fazla
Doç. Dr. Cemal Kara

Doç. Dr. Cemal Kara tarafından cevaplandı

Merhabalar Buket Hanım, genel cerraha muayene olmalısınız. Hayır vitamin kullanımınızla ilgisi olma... Cevabı görmek için tıkla.

30 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

meme kanseri

Merhabalar cemal bey öncelikle kolay gelsin. Benim sormak istediğim şey meme altında küçük noktacıkların olduğu bölgenin iltihap toplaması ile ilgili. Önceleri bunu önemsemesemde gittikce daha kötülestiğini fark ettim artık yaraya evrilmis halde. Rengi siyaha dönüsmüs ve kanıyor.. Henüz 25 yasındayım ilk meme ultrasonumu 2 sene önce yaptırdım herhangi bi kanser bulgusu bulunmadı. Ailemizde meme kanseri gecmisi yok ve bekarım. Yeniden meme muayenesi yaptırmam gerekir mi?

Doç. Dr. Cemal Kara

Doç. Dr. Cemal Kara tarafından cevaplandı

Merhabalar Eda Hanım, evet tekrar muayene yaptırmanız gerekir. Geçmiş olsun. Cevabı görmek için tıkla.

28 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Kasık fıtığı ameliyatı sonrası spora başlangıç

Hocam merhaba; 03.06.2021 tarihinde açık kasık fıtığı ameliyatı oldum. Çok rahatsız etmese de çok düşük düzeyde ağrı ile ameliyat bölgesinde biraz hissizlik devam ediyor. Sigara ve alkol hiç kullanmadım, 46 yaşındayım. Bir süredir düz koşu yapıyorum ve bir sorun hissetmedim. Soru; Ameliyat öncesinde boks torbası antrenmanı yapıyordum. Tekrar başlamakta tereddüt ediyorum. Ameliyat sonrası geçen süre sizce antrenmana başlamam için yeterli midir? Teşekkürler.

Doç. Dr. Cemal Kara

Doç. Dr. Cemal Kara tarafından cevaplandı

Merhabalar Yakup Bey, evet 3 ay yeterli bir süre. Spor yapabilirsiniz. Geçmiş olsun. Cevabı görmek için tıkla.

28 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Doç. Dr. Cemal Kara Genel Cerrahi Kliniği
Esatpaşa, İzmir-Çanakkale Asfaltı Cd. Üzeri D:No:2 D:1 Şahinbey/Gaziantep
En Yakın Uygunluk
Tedaviler
Laparoskopik kolesistektomi Dikişsiz hemoroid cerrahisi Guatr ameliyatı Laparoskopik reflü cerrahisi Gastrik bypass Karaciğer cerrahisi Kabızlık tedavisi İleal interpozisyon Hemoroid(basur) Ve Çatlaklar(fissür) ve Anal Fistül, Gluteal Apse gibi proktolojik girişimler Hemoroid Tanı Ve Tedavisi Guatr(Tiroid), paratiroid ve diğer endokrinolojik cerrahi hastalıkları, Sinir monitörizasyonu Gastro-Özofageal Reflü Ameliyatı Gastrik Bypass Revizyon Tiroidektomi Anorektal Hastalıklar ve Kolorektal Cerrahi (Kolon, rektum, anüs iyi ve kötü huylu tümörlerine girişimler, barsak kanserleri) Devamı
İmkanlar
Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Sgk Anlaşmalı Devamı
Ödeme Yöntemleri
Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Doç. Dr. Cemal KARA, 1974 yılında Vakfıkebir/Trabzon'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerini tamamlamasının ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır.. İhtisasını ise, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde tamamlayarak 2008 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

Ekibim

Buse Ceyda Fırtına

Ezgi Seviç

Emine Zengin

Ezgi Demirci

İpek Güçlü

Ebru Turan

İlgi Alanları

Meme Ca Lipom Kolorektal Cerrahi (Kalın Bağırsak Ve Rektum Cerrahisi) Karaciğer Tümörü Kabızlık (Konstipasyon) Kabızlık İrritabl Bağırsak Sendromu İltihabi Bağırsak Hastalıkları (Crohn Haslığı, Ülseratif Kolit) Hemoroidal Hastalıklar Fıtıklar Fıtık (İnguinal Herni) Endoskopik Cerrahi Endoskopi Duodenal Ülser Duodenal Switch ameliyatı
Devamı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (551) 440 00 33

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EK
Emi*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Hayatimin en dogru kararini vererek Cemal Hoca'da Tup Mide Oldum . Ameliyat sonrasi 1 gun bile agrim sizim olmadi . 4.ayima girdim 25lg verdim . Cok mutluyum . Her sey icin tesekkurler

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SY
Sel*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Bugün 6. ayım doldu toplam 38 kilo verdim bile. Çok teşekkürler Cemal Bey.

SY
Sem*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Merhaba Cemal Bey, ben eski çalıştığınız hastanede bundan 4 yıl önce obezite ameliyatı olmuştum. İdeal kiloma 1 yılda geldim. Doğum sonrası tekrar kilo aldım. Kontroller için gelmeyi planlıyorum.

ŞA
Şey*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Tüp mide ameliyatından 2 yıl sonra da karın germe ameliyatımı yine Cemal Hocam'da oldum. Her zaman canım hocam.

AS
Ayl*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sizi sevgiyle izliyorum. Rabbim sizi özel göndermiş. Dualarım sizinle.

CA
Cey*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Hocam iyi ki siz. Verdiğim en doğru karar. Ama siz yoğun temponuzdan biraz kilo vermişsiniz. Lütfen siz de kendinize dikkat edin.

SY
Sem*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

5 yıl önceki bir resmimi gördüm bugün. Sizinle paylaşmak istedim. Çok minnettarız iyi ki varsınız.

Rüy*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Benim canım tatlı doktorum geçen sene bugün benim ikinci doğumgünümmüş meğer.

Bur*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

9 ay geçmiş bile. 48 kilo gitti. 2 kilo vermek bile imkansız olmuşken böyle olmam. Çok mutluyum

SA
Sal*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sayenizde hocam annemi ölümden kurtardınız. Size her gün dua ediyorum iyi ki siz.

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Cemal Kara ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Cemal Kara için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Cemal Kara için nasıl randevu alabilirim?

Doç. Dr. Cemal Kara ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: 0 (551) 440 00 33

Doç. Dr. Cemal Kara nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Cemal Kara Özel Gaziantep Akademi Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Cemal Kara hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Cemal Kara Genel Cerrahi uzmanıdır. Meme Ca, Lipom, Kolorektal Cerrahi (Kalın Bağırsak Ve Rektum Cerrahisi) alanlarında hizmet veriyor ve Laparoskopik kolesistektomi, Dikişsiz hemoroid cerrahisi, Guatr ameliyatı hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube