Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, Ankara, Göz Hastalıkları

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya

Göz Hastalıkları - Ankara

Tiroid Ve Göz, Göz Çevresi Estetiği (Oküloplasti), Kapak tümörleri ve cerrahi tedavisi

Randevu Al 0 (850) 433 41 74Soru Sor

Adres

Mustafa Kemal Mahallesi 2118. Cadde No:4 Maidan İş ve Yaşam Merkezi B Blok İç Kapı No:145  Çankaya, Ankara
Doç.Dr. Altuğ Çetinkaya Özel Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Altuğ Çetinkaya Kimdir?

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2000 - 2004 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ihtisasını tamamlayarak Göz Hastalıkları uzmanı olmuştur. 

Göz Hastalıkları uzmanı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı doktorların çalışabilmesi için gerekli olan USMLE sınavlarını tamamlayarak ECFMG sertifikasını almış ve klinik üst-ihtisasa kabul edildiği Cincinnati Üniversitesi’nde Dr. Dwight Kulwin ve Dr. Robert Kersten yönetiminde 2006-2008 yılları arasında 2 yıllık oküloplastik, orbital ve rekonstriktif cerrahi üst ihtisas eğitimini tamamlamıştır. Aynı klinikte 2008-2009 yılları arasında 1 sene daha aktif olarak Oküloplastik Cerrahi Kliniği’nde çalıştıktan sonra USMLE Step 3 sınavını da almak suretiyle Ohio eyaletinde serbest hekimlik yapmasına olanak sağlayan lisans tarafına verilmiştir.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, 2009 yılında University of Cincinnati’de Dr. Karl Golnik yönetiminde nöro-oftalmoloji kliniğinde 6 aylık ilave üst-ihtisas çalışmasının ardından Türkiye’ye dönerek Başkent Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Oküloplastik Cerrahi Birimi’ni kurarak akademik çalışmalarına devam etmiş, burada 2011 yılında ''Doçent Doktor'' unvanının sahibi olmuştur.

Mesleki yeterlilik sınavları olan ICO (Uluslararası Oftalmoloji Konsülü) temel bilimler, optik bilimler ve klinik bilimler sınavlarını asistanlığı esnasında alan Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, uzmanlığı esnasında Avrupa Oftalmoloji Uzmanlığı sınavını da geçerek FEBO (Fellow of European Board of Ophthalmology) ünvanı almıştır.

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde 40’ın üzerinde makalesi yayınlanmış ve genellikle yurtdışında olmak üzere 100’den fazla davetli konuşma, kurs eğitmenliği ve bilimsel sunum yapmış, yazıları 150’den fazla uluslararası atıf almıştır. Ayrıca 2 uluslararası, 1 ulusal kitap bölümü yazmış ve 2 kitap bölümünü Türkçe’ye çevirmiştir. Dr. Çetinkaya çok sayıda uluslararası ve ulusal derginin bilimsel hakemliğini yapmaktadır.

Eğitime olağanüstü katkı, en iyi tıbbi video sunumu, en iyi tıbbi fotoğraf sunumu, en iyi serbest tebliğ, en iyi poster sunumu, en iyi makale gibi pek çok mesleki ödülü bulunan Doç.Dr. Altuğ Çetinkaya, mesleki çalışmalarına Özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • BASKENT ÜNIVERSITESI (ANKARA)

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Tiroid Ve Göz
 • Göz Çevresi Estetiği (Oküloplasti)
 • Kapak tümörleri ve cerrahi tedavisi
 • Göz Sulanması
 • Göz Rahatsızlıkları

Tedaviler

 • Blefaroplasti
 • Blefarospazm tedavisi
 • Botulinum toksini enjeksiyonu
 • Botoks enjeksiyonu
 • Botulinum toksini tip a

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 41 74

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ve..ak

Yaklaşık 3 senedir ve yoğun olarak da son 2 senedir de sol gözümde seğirme problemi yaşıyordum. Kaç defa göz doktoruna gitmeme rağmen hiç sonuç alamadım. Nöroloji bölümüne yönlendiriliyordum. Ancak testlerde sıkıntı bulunmuyordu. Günlük yaşamdan bile keyif alamaz hale geldim. Çok rahatsız ediciydi. İnternetten araştırmalarım sonucu 5 saatlik yolu göze alarak Ankara’da Altuğ hocamın muayenehanesine gittim. Göz kapağıma botoks tedavisi uyguladı. Süreçte iletişimi, ilgisi, alakası, tedavi sürecini takibi ve kendisi küçük etkisi çok büyük iğneyle hayatıma dokunduğu için Altuğ Hoca’ya çok teşekkür ediyor ve buna benzer şikayeti olanlara mutlaka tavsiye ediyorum. ??? Tatlı asistanı Latife Hanım’a da ayrıca teşekkürler. ? 07-12-2019

le..al

Göz kapağı düşüklüğü ve kapakta yağ fıtığı teşhisi konmuştu ancak korkudan bir türlü ameliyat olamıyordum.En sonunda ciddi ciddi aylarca araştırdım ve tüm sonuçlar beni Dr.Altuğ Çetinkaya beye yöneltti.Yağ fıtığı teşhisimin yanlış olduğu gözyaşı bezi sorunum olduğu ortaya çıktı.Profesyonelliği,işine olan saygısı,hastayı tam ve net bilgilendirmesi her türlü güven sağlaması sonucu ameliyatımı oldum.Ne bir ağrı,ne bir sızı,en ufak morluk dahi yaşamadım.Abartmıyorum aynada kendime bakmasam,dikişlerimi görmesem ameliyat olduğumu anlamazdım o kadar yani.Kimseyi aramayın tek ve en doğru adres Dr.Altuğ Çetinkaya derim.Teşekkürler hocam. 30-11-2019

devs..lu

Benim üç yıl önce aniden sağ göz kapağım düştü. Önceleri pek sorun olmadı ama sonradan düşüklük gittikçe arttı hatta bu artış göz bebeğimi kapatmaya başladı. Sağ gözümden sonra sol gözkapağımda iki milim düştü. İnternetteki araştırmalarım sonucu Altuğ hocanın bu ameliyatta başarılı olduğu kanaatine vardım. Muayene sonucu iki göz kapağımıda ameliyat etti.Ameliyat sonrası hem görmem çok değişti hemde kapak düşüklüğü yüzünden yaşadığım baş ağrılarından kurtuldum. Ayrıca güler yüzü sebebiylede Hocama çok teşekkür ederim. Gelmek isteyenlerde bence hiç tereddüt etmesinler. Firdevs Soylu 25-11-2019

LİZ..U

Sol göz kapağımdaki düşüklük (pitozis) nedeniyle, uzun yıllardır sol gözüm görme işlevini yerine getiremiyordu ve bu ameliyatlarda yaşanan komplikasyonlar nedeniyle de ameliyat olmaktan çok çekiniyordum.Göz doktoru bir arkadaşım, bu alandaki en başarılı doktorlardan biri olduğunu belirttiği Altuğ Bey'i önerdi. Muayene sırasında her şeyi ayrıntılı şekilde açıklayıp anlatan Altuğ Bey, 6 Kasım 2019 tarihinde çok başarılı bir ameliyatla beni göz sağlığıma kavuşturdu. Sol göz kapağım tam olması gerektiği kadar kaldırıldı ve şimdi sol gözüm de işlevini yerine getirebiliyor. Altuğ Bey işinde gerçekten çok başarılı, göz kapağımdaki bu komplike sorunu bu kadar iyi şekilde tedavi etmesi beni çok mutlu etti. Ayrıca, hastalarıyla çok iyi iletişim kuruyor, güleryüzlü ve çok güven veren bir doktor. Göz kapağı düşüklüğü başta olmak üzere, Altuğ Bey'in uzmanlık alanında olan hastalıklarda hiç tereddütsüz tavsiye ederim. Çok iyi bir hekim ve bilim insanı olan Altuğ Bey'e çok çok teşekkürler. Başarıları daim olsun. Filiz KURU 13-11-2019

�EN..�LI

Göz kapağı düşüklüğü nedeniyle ameliyat olmaya karar verdim .Bu tür bir karar da hepimiz internet üzerinden araştırma yapıyoruz .Altuğ bey ile ilgili yorumlar çok güzeldi ve ben onun için kendisi ile görüştüm Diğer hastalara yardımcı olması için bende yorum yazma gereği duydum .Benim göz kapaklarım düşük ayrıca kaşlarımda da yapı bozukluğu olduğu için göz ile mesafesi çok az idi . Altuğ bey bu konunun kesinlikle uzmanı ilk muayenede sadece göz kapağımın düzeltilmesinin faydasının olmayacağını kaşlarımın da simetrisi bozulduğu için ayrıca göz ile mesafenin yakın olması nedeniyle kaşlara da müdahale edilmesi gerektiğini belirtti. Aynı sorun kız kardeşimde de var o estetik uzmanına ameliyat oldu sonuç korkunç göz kapakları alındığında kaş tamamen aşağıya indi ve göz ile mesafesi hiç kalmadı mecburen kardeşim kaşlarını tamamen aldırıp kalıcı makyaj yaptırmak zorunda kaldı ve çok mutsuz oldu .Benim bu operasyonda en korktuğum yüz ifadenin değişmesi ve kaş yapımın iyice bozulması idi onun için hep ertelediğim bir operasyondu . Ameliyat sonrası sonuç mükemmel . Bakışlarım ve yüz ifadem hiç değişmedi .Kaşlarım kesinlikle yapmacık olmadı 20 li yaşlarımdaki kaşlarıma döndüm yani eski kaşım ne ise o oldu . Altuğ bey iyi ki sizi tanımışım ve ameliyat olmuşum size ve ekibinize asistanınız Songül hanıma çok teşekkürler 11-06-2019

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Görme muaynesi

  Hocam marhaba. bugün göz muayenesinde görme testi sırasında doktorun eşel de gösterdiği harfleri okudum ilk sol gözümle okudum ilk satırı 5 tane harf vardı her satırda tahminen. ondan sonra sağ göze sıra geldi 4 harfi okudum eksiksiz fakat "e" harfini ilk başa "g" dedim orda duraksadım yanlış... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Doğuştan anoftalmi

  Hocam çok teşekkür ederim..nanoftalmi ve mikrotalmi ne demek? aralarindaki fark nedir? görme imkani oluyor mu?

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Altuğ Çetinkaya

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.