Çocuk Gelişim Uzmanı

Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

Çocuk Gelişim Uzmanı - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Çocuklarda zihinsel gelişim, Çocuklarda duygusal gelişim, Çocuklarda sosyal gelişim... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

36 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Unutkanlık

  Merhaba.oğlum 6 yasinda ve 1.sinifa gidiyor ders calisirken 2dk once kurdugu kelimeyi tekrar sordugumda yanit veremiyor.cok sık yasiyoruz

  Doktor Cevabı:
  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Merhaba, okuma yazma öğrenme süreçlerinde bu gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. ancak sorun ısrarla devam ediyorsa dikkat ve algı gelişiminin değerlendirilmesi için bir çocuk psikiyatristine başvurabilirsiniz. sorunun kaynağı veya varlığı tespit edildikten sonra destekleyici yaklaşımlar size yardımcı... Cevabı gör

 • Kefir ne zamn verilebilir

  6 aylık bebeğim var pramatüre doğdu 32 haftalık dünyaya geldi kefir verebilir miyim kızıma acaba yardımcı olursanız sevinirim

  Doktor Cevabı:
  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Merhaba, bebeğinizin öncelikli ihtiyacı anne sütü. eğer sütünüz yetersizse ayına uygun formül mamaları kullanabilirsiniz. ilk sene inek sütü alerjisi riskine karşı önlem almalı ve kefir için de çocuk doktorunuza danışmanızı öneririm.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Çocuk Gelişim Uzmanının İletişim bilgileri

 • Nils Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlığı
  AdresYıldızevler Mah. Rabindranath Tagore Cad. (4. Cadde) Antikkent Apt. No: 11/4  Çankaya, Ankara  

Hakkında

Özgeçmişi

1974 Almanya doğumludur. İlk-orta ve lise eğitimini İstanbul ve İzmit illerinde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden 1995’de mezun olduktan sonra Ankara’da özel bir rehabilitasyon merkezinde 16 yıl süresince ,çeşitli tanılara sahip (CP,YGB,MR,DS,DEHB,ÖÖG,…) çocukların bireysel eğitimlerini planlama, program oluşturma, uygulama ve  aile eğitimi alanlarında eğitimcilik ve eğitim koordinatörlüğü yapmıştır.

2003-2010 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine “Özel Eğitim ve Rehabilitasyon”, “CP ve Entegrasyon” ile Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencilerine “ Kaynaştırma Eğitimi” konularında konuk uzman olarak eğitim sunumlarında bulunmuştur. 
2011-2012 yılları arasında özel bir kreşte yöneticilik yaptıktan sonra Eylül 2012’den itibaren kuruculuğunu yaptığı “Nils Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlığı” Merkezinde, çocuklarda gelişim takibi, çocuk odaklı aile danışmanlığı, farklı gelişim gösteren çocuklara bireysel eğitim yaklaşımları programlama ve uygulama, ebeveynlik becerilerini desteklemeye yönelik “Anne&Baba Atölyeleri” eğitimlerinin yanı sıra okul öncesi ve ilköğretim okullarına yönelik kurumsal danışmanlık yapmaktadır.
Deneyim ve uzmanlık alanları; bebek gelişimi takibi, çocuğun bireysel gelişimini değerlendirme, destekleyici aile yaklaşımları ve eğitim programları belirleme, uygulama ve özel eğitim gereksinimli çocukların bireysel gelişimlerini destekleme, eğitim ve gelişim programları hazırlama, aile ve eğitimcilere  rehberlik sağlamaktır.
Çocuğa özel hazırladığı ve uyguladığı destekleyici eğitim programları, oyun terapisi, DEHB ve ÖÖG tanılı çocuklar ile dikkat ve algı gelişimine yönelik uygulamalar ile aile bilgilendirmesine yönelik etkileşimli seminer çalışmaları sürdürmektedir.
Çocuk Gelişimi Uzmanı olarak özel bir hastanede de yarı zamanlı olarak danışmalık yapmaktadır.
Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Yayınladığı Makaleler.