Çocuk Gelişim Uzmanı Benal Saraçoğlu Yardımcı, Ankara, Çocuk Gelişim Uzmanı

Çocuk Gelişim Uzmanı Benal Saraçoğlu Yardımcı

Çocuk Gelişim Uzmanı - Ankara

Oyun becerileri, oyuncak tercihleri, Çocuklarda zihinsel gelişim, Çocuklarda duygusal gelişim

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

Yıldızevler Mah. Rabindranath Tagore Cad. (4. Cadde) Antikkent Apt. No: 11/4  Çankaya, Ankara
Nils Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlığı

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Benal Saraçoğlu Yardımcı Kimdir?

1974 Almanya doğumludur. İlk-orta ve lise eğitimini İstanbul ve İzmit illerinde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden 1995’de mezun olduktan sonra Ankara’da özel bir rehabilitasyon merkezinde 16 yıl süresince ,çeşitli tanılara sahip (CP,YGB,MR,DS,DEHB,ÖÖG,…) çocukların bireysel eğitimlerini planlama, program oluşturma, uygulama ve  aile eğitimi alanlarında eğitimcilik ve eğitim koordinatörlüğü yapmıştır.

2003-2010 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine “Özel Eğitim ve Rehabilitasyon”, “CP ve Entegrasyon” ile Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencilerine “ Kaynaştırma Eğitimi” konularında konuk uzman olarak eğitim sunumlarında bulunmuştur. 
2011-2012 yılları arasında özel bir kreşte yöneticilik yaptıktan sonra Eylül 2012’den itibaren kuruculuğunu yaptığı “Nils Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlığı” Merkezinde, çocuklarda gelişim takibi, çocuk odaklı aile danışmanlığı, farklı gelişim gösteren çocuklara bireysel eğitim yaklaşımları programlama ve uygulama, ebeveynlik becerilerini desteklemeye yönelik “Anne&Baba Atölyeleri” eğitimlerinin yanı sıra okul öncesi ve ilköğretim okullarına yönelik kurumsal danışmanlık yapmaktadır.
Deneyim ve uzmanlık alanları; bebek gelişimi takibi, çocuğun bireysel gelişimini değerlendirme, destekleyici aile yaklaşımları ve eğitim programları belirleme, uygulama ve özel eğitim gereksinimli çocukların bireysel gelişimlerini destekleme, eğitim ve gelişim programları hazırlama, aile ve eğitimcilere  rehberlik sağlamaktır.
Çocuğa özel hazırladığı ve uyguladığı destekleyici eğitim programları, oyun terapisi, DEHB ve ÖÖG tanılı çocuklar ile dikkat ve algı gelişimine yönelik uygulamalar ile aile bilgilendirmesine yönelik etkileşimli seminer çalışmaları sürdürmektedir.
Çocuk Gelişimi Uzmanı olarak özel bir hastanede de yarı zamanlı olarak danışmalık yapmaktadır.
Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

p..

Sn Benal Yardımcı uzun yıllar alanda çocuklar, aileleri ve çevrelerini kapsayan önemli çalışmalarından edindiği bilgilerle sunduğu hizmetle biz ebeveynlere verdiği rehberlik ve çocuklarımıza sunduğu özel çalışmalar ile muhteşem bir iş yapmakta. Teşekkürler iyi ki varsınız. 24-10-2018

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Çocuk Gelişim Uzmanı Benal Saraçoğlu Yardımcı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Yayınladığı Makaleler

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.