Çocuk Gelişim Uzmanı

Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

1974 Almanya doğumludur. İlk-orta ve lise eğitimini İstanbul ve İzmit illerinde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden 1995’de mezun olduktan sonra Ankara’da özel bir rehabilitasyon merkezinde 16 yıl süresince ,çeşitli tanılara sahip (CP,YGB,MR,DS,DEHB,ÖÖG,…) çocukların bireysel eğitimlerini planlama, program oluşturma, uygulama ve  aile eğitimi alanlarında eğitimcilik ve eğitim koordinatörlüğü yapmıştır.

2003-2010 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine “Özel Eğitim ve Rehabilitasyon”, “CP ve Entegrasyon” ile Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencilerine “ Kaynaştırma Eğitimi” konularında konuk uzman olarak eğitim sunumlarında bulunmuştur. 
2011-2012 yılları arasında özel bir kreşte yöneticilik yaptıktan sonra Eylül 2012’den itibaren kuruculuğunu yaptığı “Nils Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlığı” Merkezinde, çocuklarda gelişim takibi, çocuk odaklı aile danışmanlığı, farklı gelişim gösteren çocuklara bireysel eğitim yaklaşımları programlama ve uygulama, ebeveynlik becerilerini desteklemeye yönelik “Anne&Baba Atölyeleri” eğitimlerinin yanı sıra okul öncesi ve ilköğretim okullarına yönelik kurumsal danışmanlık yapmaktadır.
Deneyim ve uzmanlık alanları; bebek gelişimi takibi, çocuğun bireysel gelişimini değerlendirme, destekleyici aile yaklaşımları ve eğitim programları belirleme, uygulama ve özel eğitim gereksinimli çocukların bireysel gelişimlerini destekleme, eğitim ve gelişim programları hazırlama, aile ve eğitimcilere  rehberlik sağlamaktır.
Çocuğa özel hazırladığı ve uyguladığı destekleyici eğitim programları, oyun terapisi, DEHB ve ÖÖG tanılı çocuklar ile dikkat ve algı gelişimine yönelik uygulamalar ile aile bilgilendirmesine yönelik etkileşimli seminer çalışmaları sürdürmektedir.
Çocuk Gelişimi Uzmanı olarak özel bir hastanede de yarı zamanlı olarak danışmalık yapmaktadır.
Evli ve bir kız çocuk annesidir.

41 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

Son Cevapladığı Sorular

 • Imdaaaaaat

  Hayırlı günler oğlum 6 aylık 5 kg. boyu 63 cm. gelişim geriliği olabillr tanısıyla çeşitli testler yapıldı.kanda yağ oranı yüksek çıktı kolestorol için kan tahlili yapıldı iyi kolestrol düşük çıktı. genetik olarak bozukluk olabilirmi.çok zor ve karmaşık durumdayız ne yapmamız lazım lütfen yardımcı o... devamı

  Doktor Cevabı:
  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Merhaba, bebeğinizin büyüme ve sağlık ile ilgili süreçleri, uzman doktorların alanında olup, en doğru bilgi kaynakları onlardır. ben çocuk gelişimi uzmanı olarak , alanım bebeğinizin gelişim süreçleridir. bu sebeple maalesef size yardımcı olamayacağım.

 • Dikkat eksikliği ve konusamama

  Merhaba benim oğlum 2.5 ay sonra 2 yasina giriyor ve dikkat eksikliği var yani cagirinca falan bakmıyor birde cok konuşamıyor nedeni nedir ne onerirsiniz

  Doktor Cevabı:
  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Çocuk Gelişim Uzmanı Benal SARAÇOĞLU YARDIMCI

  Merhaba, oğlunuzdaki konuşma ve dinleme-anlama alanlarında yaşadığınız güçlüğün kaynağının belirlenmesi ve en doğru önerilerin verilebilmesi için bir gelişim uzmanından değerlendirme almanızı öneririm. gelişimsel açıdan kritik ve önemli olan bu dönemi atlamamak doğru olacaktır.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Çocuk Gelişim Uzmanının İletişim bilgileri

 • Nils Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlığı
  AdresYıldızevler Mah. Rabindranath Tagore Cad. (4. Cadde) Antikkent Apt. No: 11/4  Çankaya 

Hakkında Yorum Yapın

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.