EH
Soru Sahibi
17 Aralık 2013 20:26

Zayıflama yöntemleri

Hocam merhaba 26 yaşında 1.78 boyunda 93 kiloyum İstanbulda tekel bayi işletiyorum sabah=05:00 akşam=22:00 çalışma saatlerim benim tek sorunum göbek bölgesindeki aşırı yağlanma Göbek bölgesi=103 CM ideal kiloma ulaşmak ve göbek bölgesindeki sıkıntımdan kurtulmak istiyorum ama nerede nasıl başlayacagımı bilemiyorum..Neler yapmam gerekiyor ideal kiloma yani 70 kiloya ulaşmak için yardımlarınızı bekliyor.Vereceğiniz cevabı sabırsızlıkla bekliyorum...

4 cevap
Cevaplar (4)

Merhaba İstekli olman bu işin en önemli kısmıdır,sen de istediğine göre bu işi başarmaman için herhangi bir neden yok işe düzenli beslenme ile başla,üç öğün muntazam beslen ,beslenme tarzını anlatmamışsın,onun için rastgele bir beslenme programı yazmak sakıncalıdır.Öncelikle şeker ve şekerli her türlü gıday kesmelisin,onun yerine sebze ve meyve yi artırabilirsin.Anladığım kadarıyla hiçaktivite yapma imkanın yok gibi gözüküyor,göbek bölgeni inceltebilmen için mutlaka belli göbek çalıştırıcı aktivite yapman gerekir.Yediğin yemeklerdeki yağlı yiyecekleri çıkar,beslenmenin içine az yağlı süt-yoğurt koy. sevgiler

18 Aralık 2013 11:55
EH
Soru Sahibi

Hocam Sabah=05:00,de İşyerimi açıyorum 09:00 da işim bitmiş oluyor(Malzemeleri Dışarı Çıkarmak,Temizlik,Gazete Dizimi,Günlük ciroları deftere yazımı Vb) Kahvaltı öğününü hiç atlamıyorum Düzenli kahvaltımı yapıyorum..Öğlen yemeğimi evim işyerime yakın oldugu için evde yapıyorum..Akşam saatleri benim için sıkıntılı yemek yemeyi fırsatım olmuyor..işyerinden çıkış saatim=22.00 spora zaman ayırmam inkansız gibi Yaklaşık 3 senedir 6 saat uyku uyuyorum..malum işim geregi abur cubur diye tabir ettigimiz(Çikolata,bisküvi;cips vb)tüketimim fazla malum sürekli göz önünde oldukları için tüketim ister istemez,kesinlikle 26 yaşındayım Alkol ve sigara kullanımım bu yaşa geldim geleli içmedim tekel bayisi olmama ragmen :)1 günde yaptıklarım bu hocam taktir Sizin sadece göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmam yeterli benim için başkada bişi istediğim yok vereceginiz cevap için ve zahmet edip bana zaman ayırdıgınız için teşekürler..Allah Razı Olsun

18 Aralık 2013 20:48

Merhaba , Kolay gelsin,meşakkatli bir işiniz var,göbek bölgenizde kilonuz olduğu anlaşılıyor,ancak boy ve kilonuzu yazmamışsınız.Aslında cevabı kendiniz yazmışsınız,abur cubur çok yediğinizi söylüyorsunuz,bunları kesmek veya çok azaltmak gerekir,öğlen eve yemeğe giderken belki 20-25 dak yürüyüş yapabilirsiniz. Şekerli besinler yerinede sebze (salatalık,havuç,biber,brokoli,marul,tere vb ) veya meyve yenilebilir. sevgiler Dr,dyt. Zeynep Koç

28 Aralık 2013 16:22
EH
Soru Sahibi

Hocam Boyum=1.74 Kilom=91 ilk önce ne yapmam gerekiyor Göbek bölgesindeki sıkıntımdan kurtulamak için hocam

28 Aralık 2013 22:34

merhaba ; Kilonuzu boyunuzun karesine böldüğünüz zaman BKI değeri bulunur,buna göre şişman oluyorsunuz. 75 kg inmelisiniz,size daha önce yazdığım pratik uygulamaları lütfen yapın ,bir süre sonra göreceksiniz ki kilo vermeye başlamışsınız,ancak sabırlı olmasını bilmeniz gerekir,bu işler bir hafta dikkat ettim neden zayıflamıyorum la olmaz sevgiler

29 Aralık 2013 12:53
EH
Soru Sahibi

Hocam Göbek Bölgesi=103 CM__(Göbek deliğinden ölçüm yapıldı) Spor salonuna gitmeyi düşünüyorum kilo vermemde etkisi olurmu??

29 Aralık 2013 19:52

merhaba Hem de çok faydası olur,mutlaka spor yapın ve de beslenmenize dikkat edin sevgiler

26 Ocak 2014 09:40