YA
Soru Sahibi
9 Eylül 2015 14:35

Yüzüm zayıfladı bu beni çok rahatsız ediyor arkadaşlar alay ediyor :(

Merhaba iyi günler Benim küçükken yanaklarım kiloluydu 19 yaşıma geldim yanaklarım içine çöktü okul stresi dersler filan derken aynada sanki başka birisini görüyorum. O kadar yemek yiyorum ama kilo alamıyorum. Elmacık kemiklerim çok belli oluyor. Boyum 1.70 Kilom 56 önerebileceğinz bir şey var mı hocam lütfen :(

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Herhangi bir sağlık probleminiz bulunmuyorsa genetik, çevresel ve psikolojik faktörler bu durumda etkili oluyor olabilir. Stresiniz bu durumda etkili görünüyor.Ne kadar çok yediğiniz değil ne yediğiniz önemli, sağlıksız fast food besinler yerine enerji ve besin değeri yüksek olan besinleri tüketmenenizi öneriyorum.Öncelikli olarak sağlıklı bir öğün planlaması yapılması gerekiyor. Sağlıklı ana ve ara öğünler planlanmalı. Yeterli miktarda protein alımına dikkat edilmeli. Bunun için et, tavuk, balık ya da kurubaklagil gruplarından herhangi birini öğünlerinize mutlaka katın. Ana öğünlerde tam tahıllı ekmek, bulgur, tam buğday makarna gibi sağlıklı karbonhidratlar tercih edilmeli. Ara öğünlerde kuru meyve ve kuru yemişler tercih edilebilir. Saygılarımla.

9 Eylül 2015 15:27