EG
Soru Sahibi
23 Ekim 2021 17:33

Yüksek tansiyon

Hocam merhabalar. 65 yaşındaki annemin son 1 senedir belli aralıklarla, tansiyonu bir anda 17'ye çıktı. Doktorumuz 1 hafta takip verdiğinde tansiyonu normal çıkıyordu. En fazla 13,8 çıktı. Sürekli yüksek çıkmıyordu. Anneme yapılan tetkiklerde herhangi bir anormallikte yok. Stres, kaygıyla bir anda yükseldiği belirtildi. Böyle bir durumda ilaç başlatmayı önerir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

YOK BU ÖLÇÜMLERE GÖRE İLAÇ BAŞLANMAZ. EĞER YÜKSEKLİKLER SIKLAŞIRSA İLAÇ BAŞLANIR

28 Ekim 2021 12:03