ŞN
Soru Sahibi
20 Şubat 2019 08:24

Yasamak icin sebep bulamiyorum

Üniversite sinavina hazirlaniyorum. Pansiyonda ailemden uzakta kaliyorum. Fen lisesinde okuyprum ve üzerimde cok büyük bi baski hissediyorum. Pansiyondaki arkadaslarimla aram iyi degil ve minik seyleri kafama takiyorum. Cok kafama takiyorum. Yasamak icin bi neden bulamiyorum. Cok bunaldim. Bu yaslarda antideprasan kullanmanin bi zarari var mi? Artik normal biri olmak istiyorum.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba Nazlıcım, Öncelikle kendinin ve yaşadıklarının farkında olman ve çıkış yolu araman iyileşmen için gerekli adımları atmanda sana büyük yardım sağlayacaktır. Bunun dışında kendin çabalayıp da aşamadığın zamanlarda psikodestek ve medikal destek almanın yaşı yoktur. İvedilikle bir psikiyatri doktoruna başvurmanı tavsiye ediyorum doktorun değerlendirmesine bağlı olarak medikal bir yol seçebilir. Sonrasında da mutlaka bir psikolog desteği ile ilerlemen psikodestek alman sana iyi gelecektir. Dilersen bizim kurumumuz arayıp daha detaylı bilgi alabilirsin. İletişim:0 505 031 60 15

20 Şubat 2019 10:37
ŞN
Soru Sahibi

Psikoloğa gitmek istiyorum ama icimde guvensizlik var onlara bile. Korkuyorum. Mantikli dusunemiyorum. Hata yapiyorum farkindayim ama bunu degistiremiyorum. Duygularima karar veremiyorum. Ailemin beni iyi bir birey olarak yetistirdigini dusunmuyorum. Ve onlara her seyin yolunda gittigini söyluyorum. Ama hicbir sey yolunda degil.

4 Mart 2019 18:52

Durumu önce size yardımcı olabilecek yakınınızla paylaşın. Sonrasında ise size destek olabilecek bir uzman psikolog yada psikiyatriye birlikte gidin. Süreci uzatmanız sadece size sıkıntı verir. İvedilikle giderseniz nasıl size iyi geldiğini ve toparlayıp hayatınıza farklı pencereden bakabildiğinizi göreceksiniz.

15 Nisan 2019 08:30
Psk. Birce Arıkan
Psk. Birce Arıkan Psikoloji

Yazar toplam 12 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Psikoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Psk. Onur Şimşek Psikoloji
Psk. Ahsen Bak Psikoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube