AR
Soru Sahibi
3 Ağustos 2022 23:24

Xeplion

Ben Xeplion 100 mg kullanıyorum ve dikkat dağınıklığı yaptığı için yanında concerta kullanıyorum.Şu an psikozla ilgili hiçbir şey yok ama odaklanamama ve motivasyon eksikliği ciddi sıkıntım var. Ders çalışmakta çok zorlanıyorum, çalışamıyorum. Concerta pek işe yaramıyor. Xeplionu 50 veya 25 mg'a düşürsem hastalık nükseder mi?Çok mu etkisiz olur? Bi de antipsikotik kullanırken atak geçirme ihtimalim var mı? Iğne koruyucu mudur? Bi hemşire depo iğnenin ihtiyaç halinde salgıladığını Söylemişti. Öyle mi yoksa sürekli mi salgılanıyor?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba.Psikotik bozuklukta odaklanma sorunu ve motivasyon eksikliği çok sık görünür.Concerta yerine durumunuza göre bir ilaç seçilebilir.Hekiminize başvurunuz.Xeplion ideal dozu ayda bir 100 mgrdır.Ataklardan koruyucudur.Çok düşük ihtimal de olsa ilaç kullanırken atak geçirebilirsiniz.Xeplion sabit dozda bir ay boyunca günlük salınır.Saygılar.

4 Ağustos 2022 13:43
AR
Soru Sahibi

Concerta xeplionun etkisini azaltıyor mu yoksa farklı hücreler üzerinde mi çalışıyorlar ? Cevapladığınız için teşekkür ederim

7 Ağustos 2022 13:07

Etki mekanizmaları farklıdır.Birbirlerinin etkileri üzerinde etkileşime girmezlezler.Saygilar.

7 Ağustos 2022 15:58
Uzm. Dr. Özden Polatöz
Uzm. Dr. Özden Polatöz Psikiyatri

Yazar toplam 137 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Denge bozuklugu Uzm. Dr. Özden Polatöz
Eski ilacım fayda eder mi? Uzm. Dr. Özden Polatöz
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube