TC
Soru Sahibi
2 Haziran 2017 22:39

Lustral ve paxil

Merhaba hocam ,yaklaşık 4 ay önce doktora gittiğimde depresyon, ankesiyete ve kaygı bozukluğunun olduğunu soylererek cipralex 10 mg verdi ve 47 gün boyunca kullandim ama sürekli bir unutkanlık ve başımın üstünde ağrılı bir baskı hissettim ve hastalığımda herhangi bir iyileşme göremediğim için ilacı biraktım. Ve kendi basıma iyileşmeyi demedim ama olmayinca başka bir doktora gittim ve paxil 20 mg verdi ama bununda bana yine cipralex gibi kötü etki birakmasından çekindiğim için başka bir doktora daha gittim ve durumu anlatip paxil verildi dedim. Son doktorun ise paxil değilde lustral 50 mg verdi ve aklım tamamen karisti ilaçlari alali bir buçuk ay oldu ama hala kullanmaya başlamadim. Bu ilaçların farkı nedir ve hangisini kullansam daha iyi olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Hepsi SSRI grubu antidepressan ilaçlar. Etki ve yan etkileri aynı grup ilaçlar olsa da farklı olabilir. En uygununu doktorunuz sizin durumunuza göre vermesidir. O nedenle birbirlerine üstünlükleri olamaz. Sizin için en uygunu belirlenebilir.

3 Haziran 2017 00:52