TL
Soru Sahibi
28 Kasım 2020 09:35

Vajinal agenizi

Merhaba,Kutay bey .vajinal agenizi ile yazılarınızi okudum.dogustan vajinam olmadığını daha önce yazmıştım.43 yaşındayım.sizden öğrenmek istedigim.bu yaştan sonra vajina agenizinin tedavisi olur mu? Evli değilim düzenli birlikteliğim yok.amaliyat nasıl bir işlem..ne kadar zamanda iyilesebilirim.

0
4 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (4)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evlenmeden ya da cinsel aktif olmadan zaten ameliyat yapılmaz. Açılan vajina boşluğu tekrar kapanır. Sonuçta bu bir sağlık sorunu değil. Birlikte böbrek ve iskelet sistemi anomalileri eşlik edebilir. Böbrekler için bir batın ultrasonu, kemik içinde torakolumbar bir vertebra grafisi çektirmeniz uygun olur. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (14 yaş, adet görememe) ulaşabilirsiniz.

28 Kasım 2020 10:57
TL
Soru Sahibi

Kutay bey merhaba, kapalı vajina amaliyati nedir yeni bir yöntem mi? Hemen iyileşme var mı?Herkese ve her yaşa uygulanabilir mi? Ben 44 yaşında vajina agenizi tanısı var..Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

8 Eylül 2021 04:50
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yöntemlerin hepsi temelde aynıdır. Olmayan vajina, olması gereken yerde cerrahi olarak oluşturulacaktır. İmkanınız varsa gelin bizzat değerlendireyim.

8 Eylül 2021 12:40
TL
Soru Sahibi

Teşekkürler,Kutay Bey.En yakın zamanda geleceğim inşallah..

9 Eylül 2021 06:45
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tamamdır. Daha çok bilgilenmek için blog.drkutaybiberoglu.com, www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (14 yaşında meme gelişmesi başlamamış, adet görmeyen ergen kız çocuğu. Şubat 23, 2020 ; 16 yaşında kız çocuğunda ilk adet kanamasının henüz başlamamış olması – Primer amenore. Şubat 9, 2020) ulaşabilirsiniz.

9 Eylül 2021 13:46
TL
Soru Sahibi

Bütün makelerinizi okudum.Hatta 32 yaşında vajinal agenizi tanısı konulan bir bayanın var. Amaliyatsiz iyileşme olmuş düzenli ilişki ile.O yüzden kendim için umutlandım.Gercekten böyle birsey mümkün mü hocam..?? Tabiki her bünye farklıdır ama amaliyat bana çok zor geliyor bana..En kısa zamanda size gelmek istiyorum..Tabiki asistanlariniz şaşkın dolu bakışları olmazsa..Önceki gittiğim doktorda öyle idi..😔

17 Eylül 2021 06:36
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Vajinal agenezi kendiliğinden düzelmesi mümkün olmayan bir durumdur. Bu sorun zannettiğiniz gibi nadir bir durum değildir. Doğuştan adet görmeyenlerde en sık rastlanan durumdur.

19 Eylül 2021 20:54
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Prof. Dr. Kutay Biberoglu Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 8115 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Gebelikle alakali Prof. Dr. Kutay Biberoglu
İdrar testi Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Yumurtalık rezervi hk Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Hamile kalır mı ? Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Lütfiye Rifaioğlu Müslüm Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Merve Evrensel Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Selda Bahçe Kayık Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Tülay Turan Bütün Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Fatma Özlü Akkuş Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube