dg
Soru Sahibi
23 Kasım 2020 08:48

UNutkanlık ve beyin atrofisi

İyi günler. Babam 56 yaşında. Ve annemin dediğine göre bilgisayarda bir dosya gönderme işlemini dahi nasıl yaptığını unutuyormuş. O yüzden babamın bilgisayar işlerini annem yapar olmuş. Kendisi öğretmen. Defalarca gösterip anlatmamıza rağmen Zoom'a nasıl gireceğini karıştırıyor yada unutuyor. Ders atamasında sorun yaşıyor vb. Sürekli bilgisayar başında oturuyor ama yapmak istediklerini yapamıyor. Kendim Veteriner Fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Başı ağrıdığında sürekli parasetemol içeren ağrı kesici kullanıyor. Ve bu ağrı kesici ilaçların prostaglandin salınımının etkisinin yerine geçerek, bölgede kalıcı hasar bırakabileceğini öğrendim derste. Bu ilacı yıllardan beridir kullandığını göz önünde bulundurursak beyni atrofiye uğramış olabilir mi? Bu yüzden mi bu kadar basit işleri yapamıyor ve sürekli unutuyor, yoksa beynini çalıştıracak kitap okuma, bulmaca çözme gibi şeyleri yapmadığından mı? Kendisini hastaneye götürmek istesek inkar ediyor, bir şeyim yok diyor. Salgın döneminde ne yapmamızı önerirsiniz? Bu kadar basit şeyleri unutup yapamama sebebi ne olabilir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Recep Alp
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Nöroloji uzmanına başvurmanız uygun olacaktır. Ayrıntılı nörolojik muayenesinin yapılması, gerekirse ileri tetkikleri ve görüntülemelerinin yapılması uygun olacaktır. Geçmiş olsun.

24 Kasım 2020 15:07