yt
Soru Sahibi
1 Haziran 2016 22:15

Trombofili ve doğum

Merhaba,31 yaşında bir bayanım. 34 haftalık gebeyim ve faktör v leiden heterezigot gen mutasyonum var. Gebeliğimin başından itibaren hibor *** *** **×1 kullanıyorum, aspirin kullanmayı da 32.haftada bıraktım. bu durumda normal doğum yapmak riskli midir?ya da nasıl bir yol izlenebilir? Doktorum pıhtılaşma riskli diyor, sizce ? Bir de gebelik sonrası hibor kullanılmaya devam edilmeli mi ya da düzenli takip vs gerekir mi? Genetik uzmanı ile mi görüşülmeli yoksa hematoloji uzmanı ile mi? Teşekkürler ..

1 cevap
Cevaplar (1)

Bunları kadın doğum uzmanınız ile görüşmeniz ve onun takibinde olmanız yeterlidir.

3 Haziran 2016 14:14