EB
Soru Sahibi
6 Temmuz 2020 18:19

Trigliserid

Selam aleyküm hocam Merhaba. Benim trigliserid yüksekliği sorunum var . Bir türlü care bulamadım. Şiddetli baş ağrısı koldan bacakta uyuşukluk yüzde uyuşukluk kalpte uzun süreli ağrılar ve birdefa spazm yaşadım. Diyet de verilmedi. Bana yardımcı olurmusunuz bu konuda . Trigliserid >323. HDL 33 . Vitamin b*** *** **. Ferritin 22.2

1 cevap
Cevaplar (1)

Aleykum selam, Trigliserid yüksekliği beslenme tarzınız, fiziksel aktiviteniz, su tüketiminizden etkilenir. Bunun dısında genetikte olabılır. Oncelıkle b 12 duzeyı cok dusuk. B 12 vıt. Hayvansal gıdalarda daha cok bulunur. Ama cok dusuk oldugu ıcın takvıye almanızı onerırım. Kolesterolde kılo duzeyınızıde saglıklı normal sevıyede tutarak az yaglı ve saglıklı yaglardan (zeytınyag) olusan bı beslenme seklı belırlemenız gerekmektedır. Omega 3 tuketımının kan yaglarında düşürücü etkısı oldugu bır cok calısmayla kanıtlanmıstır. Ozellıkle cevız, balık tuketımını yasam tarzına eklemelısınız. Ayrıntılı bır dıyet duzenlemesı gerekir. Bır ayda duzelebılıcek bır tahlıl degıl ama dıkkat edıldıgı takdırde 4/5 ayda sonucların dustugunu gorebılırsınız.

7 Temmuz 2020 08:42