31 Aralık 2019 07:56

Kolesterolyuksekligi

Menü Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterol sorunu Kolesterolyuksekligo Menü Ana sayfaBenimsayfamSorularım (#*** *** **) SORU Kolesterolyuksekligi Kolestetolyuksekligi saygilar son tahlilde hdl40ldl140trig237tkol230 ldlyi trig dusuremiyorum hafyada3yumurta hetgun7,zeytin her sabah dogal hindistan cevizinden bir tatlı kadigi iciyorum unutkanliga iyi geliyor bu doz zarari varmi oneriniz yokmu nasil beslenebilirim Gizle.

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi günler, Ldl Kolesterol düşürmek için, doymuş yağ tüketimini azaltmalısınız. Tereyağ, hindistancevizi yağının doymuş yağ oranı yüksektir bunlar yerine zeytinyağ tercih edebilirsiniz. Trigliserid yüksekliğinin sebepleri başındada alkollü içecekler, asitli içecekler ve meyve suyu tüketimini azaltmalısınız. Genel olarak şeker tüketimi ve yağ tüketiminize dikkat etmelisiniz. Ceviz ve haftada iki gün balık tüketimi omega 3 seviyenizi arttıracağından kolesterol, trigliserid seviyenizi düşürmede yardımcı olacaktır. Tüketmiyorsanız takviyede kullanabilirsiniz. İyi günler

31 Aralık 2019 10:35