yg
Soru Sahibi
1 Mart 2019 12:45

tıp 1 pankreas

slm hocam benım kızım 18 yaşinda tip1 şeker oldugunu öğrendik bugun izin arafından amalıyat olup sekerden kurtuldugunu ida eden bı vatandaş var doğrumu amalıyatla sekerdn kurtula bılırmıyız lütfen bızı aydınlatırmırmısnız

1 cevap
Cevaplar (1)

Tip I şeker hastalığı için pankreas nakli yapmaktayız Ancak aynı zamanda hastanın diyaliz gerektiren böbrek yetmezliği olaması yada böbrek nakli adayı olması gerekmekte. Kızınız bu yüzden pankreas nakli için uygun bir aday muhtemelen değil. Saygılarımla

1 Mart 2019 13:05