SO
Soru Sahibi
23 Şubat 2024 10:38

Sonucu yorumlar mısınız hocam

Hocam öncelikle iyi günler. Yaptırmış olduğum kolonoskopinin sonucu aşağıdaki gibidir: Rektumdan çekuma kadar girildi, yeterli bağırsak temizliği olmadığından işlem suboptimal koşullarda uygulandı. İzlenen alanlarda kolonda lümen içi ve mukozal patoloji saptanmadı. Kitle polip ve varis görülmedi. Retrofleksiyonda rektum doğaldı Hocam bir de raporda temizlik yeterli değildir olarak belirtilmiş lakin işlem sonrası doktora sorduğumda temizlik konusunda sorun olmadığını söyledi sizce neden öyle belirtilmiş olabilir ? Tekrar işleme gerek var mı yoksa içim rahat olabilir mi kötü bir durum olma ihtimali var mı ? cevaplarsanız çok sevinirim yaş:24

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Rapor ile sözlü bilgi neden çelişkili bunu bilmem mümkün değil, ilgili dr açıklamayı yapabilir.

23 Şubat 2024 11:12
SO
Soru Sahibi

Peki sizce işlem tekrarına gerek var mı hocam

23 Şubat 2024 11:24
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Karar vermek için yeterli veri yok

24 Şubat 2024 10:03