ÖA
Soru Sahibi
10 Aralık 2012 16:35

test sonuçları hakkında

Test Adı Sonuç 1 Sonuç 2 Ölçü Birimi Normal Değerler Elisa Hepatitler HBs Ag 0.17 Nonreaktif Negatif N(0 - 1) Anti HBS 0.43 Nonreaktif Negatif IU/mL N(0 - 10) Anti HCV 0.06 Nonreaktif Negatif COI N(0 - 1) Anti HIV 0.33 Nonreaktif Negatif K/uL N(0 - 1) sonuçlara göre anormal bir durum var mı yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Fidan
Dahiliye - İç Hastalıkları

bu testler sizde hepatit b, hepatit c ve HIV (yani AIDS) virüsünün olmadığını gösteriyor. Ancak hepatit B açısından aşılanmamış görünüyorsunuz (Anti HBS negatif olması). Size Hepatit B aşısı yaptırmanızı öneririm onun dışında sonuçlarınız normal.

10 Aralık 2012 22:03