E
Soru Sahibi
18 Şubat 2013 18:30

tahlil

merhaba. ben bugün doktora gittim ve tahlil yaptırdım. Sedimentasyon 1H 92, ASO 0-200 olması gerek iken 215, CRP 0-5 olması gerek iken 22.9. gittiğim doktor bir açıklama yapmadı sizce ne yapmalıyım? başka doktora gitmem gerekir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mehmet Fidan
Dahiliye - İç Hastalıkları

sedimentasyon ve crp yüksekliği vücutta enflamasyonu gösterir yani enfeksiyon varlığında yükselir herhangi bir şikayetiniz varmı ateş varmı başka tetkik varmı onlarıda görmek gerekir ayrıca romatizmal hastalıklarda da bu değerler yükselebilir eklem ağrıları oluyormu bu durumda sizin şikayetleriniz ve varsa eğer başka tetkiklerinizi de görmek gerekir.

19 Şubat 2013 00:03